Hlavní články, Přestupy a spekulace

Yankees se pokusí uzavřít smlouvu s CC Sabathiou!

Lavírovali, spekulovali, těšili se na mladého dravce z Japonska a ten jim vypálil rybník. Yankees pomaličku vstřebávají šok a zklamání ze skutečnosti že nadějný mladík Shohei Ohtani jim dal košem, aniž by se s nimi vůbec chtěl vidět a pobavit o možnosti jeho působení v Bronxu.

Že ale bafuňáři Bronxu nezůstanou sraženi na kolena příliš dlouho je více než jasné. Yankees chtějí vyhrávat a k tomu potřebují silnou rotaci. Nyní Brian Cashman zaměřil své zraky na v současné chvíli volného hráče CC Sabathiu. Hrající legendu MLB, která v říjnu zakončila již svou devátou sezonu na nadhazovacím kopci slavného Yankees Stadium.

Bylo tedy 19 odházených směn v letošní Postseason jeho posledních v dresu Yanks? Zdá se, že by to tak být nemuselo. Sabathia, který během příštího roku oslaví své již 38.narozeniny, je prý se svým dosavadním majitelem v čilém kontaktu a podle vlastních slov touží po pokračování svého působení v Bronxu.

CC startoval 27 letošních zápasů a udržel si ERA na solidních 3.69. Famózní byla zejména jeho letošní bilance v zápasech následujících po prohře Yankees. V těchto utkáních si připsal drtivé skóre 9 výher a žádná prohra s ERA 1.71. To vše v 11 střetnutích, která splnila kritéria pro tuto statistiku.

„Chci být součástí něčeho, co jsem začal,“ nechal se slyšet CC. „Byl jsem tu se starou gardou a teď i s tou nově se rodící.  Takže bych to chtěl dokončit a vyhrát Sérii s těmihle mláďaty.“

„Makáme na tom, buďte si jisti, že se něco brzy semele,“ prohlásil Brian Cashman, generální manažer Yanks. „Rotace nadhazovačů je to nejdůležitější, je to naše nejvyšší priorita během zimní pauzy. Sabathia tady předváděl spolehlivé výkony řadu let a je jedním z lídrů kabiny a volným hráčem.“

Během posledních dní byli Yankees spojováni i s jiným jménem z řad kvalitních nadhazovačů. Proslýchalo se cosi o možném příchodu Alex Cobba, který odmítl kvalifikační nabídku Tampy Bay a stal se tak rovněž volným hráčem. Tento 30 letý pravák zaznamenal povedený rok. Ve 29 startech si připsal 12 výher a ERA 3.66.

Yankees mají v tuto chvíli jisté 4 z 5 pozic v základní rotaci: Luis Severino, Sonny Gray, Masahiro Tanaka a Jordan Montgomery. Hledají tedy solidní pětku do party.

Sabathia je hrající legendou. Svoji kariéru začal v dresu Indiánů z Clevelandu, kde strávil 8 let. Celkově má na kontě již 17 odházených sezon a do důchodu se nechystá: „Když to neklapne v New Yorku, jsem v pohodě házet někde jinde. Nehrotím to. Mám toho v baseballu za sebou opravdu dost a snažím se užívat každý den, ať to budou Yankees nebo někdo jiný. Baseball je pro mě hlavně zábava.“

Sabathia vládne statistikám aktivních nadhazovačů s 2846 strikeouty, 3317 inningy, 38 kompletními zápasy a 302 starty, které lze označit nálepkou kvalitní. Mám takové tušení, že se s Yankees domluví.

zdroj: Bryan Hoch // MLB.com

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
MLB Czech © 2017-20. Autor: Stanislav Straka