Americká liga, Hlavní články

Sprška tvrdých odpalů a chyby Yankees! Astros výhru od postupu!

Máme za sebou čtvrté utkání finálové série Americké ligy a misky vah se začínají jasně převažovat na stranu Houston Astros. Dnes v noci vyhrál lepší tým. Astros byli agresivní na pálce a nedělali chyby. Svého soupeře zasypali velkým množstvím tvrdých odpalů, z nichž dva si našly cestu až mezi diváky. Tříbodové homeruny vyprodukovalo tradiční duo Springer – Correa.

Rozhození Yankees navíc často chybovali. Duo Torres – LeMahieu vyrobilo čtyři nepřesnosti. Astros vyhráli 8-3 a chybí jim jedna výhra k postupu do Světové série. Na její zisk budou mít tři možnosti. Na nadhoz navíc půjde v dnešním pátém zápase Justin Verlander. S Yankees to nevypadá vůbec dobře.

 

Slibný úvod vzal rychle za své

Vše přitom pro pruhované začalo velmi nadějně. Zack Greinke nemohl najít v prvním inningu dlouho stabilitu a vyprodukoval tři mety zdarma. V součtu se singlem Aarona Hickse to znamenalo jeden bod a vedení. Z úvodního tlaku měli ale Yankees rozhodně vytěžit více. Proměňování šancí je jejich velká bolest v celé sérii. V tomto čtvrtém utkání měli bilanci na pálce s běžcem v bodovací pozici 0/7 a na metách zanechali 10 mužů. V celé sérii je pak jejich bilance příšerných 4/27 a 33 zanechaných hráčů na metách. V klíčových momentech Astros dokáží zabrat a zahrát důležité outy.

Do tempa se postupně začali dostávat i pálkaři Astros. Ti v zápase nakonec trefili úžasných 15 odpalů s rychlostí přes 95+ mph, které mířily do hřiště. Bylo tak jen otázkou času, kdy se z toho něco urodí. Zápas se Astros podařilo otočit již ve třetí směně. Spodek lineupu nejprve díky Chirinosovi vybojoval metu zdarma a následně Reddick odpálil single. To byla skvělá příležitost pro Springera. Ten neváhal a poslal první dělovku večera za plot levého středního pole.

 

 

Astros z pekla do nebe

V páté směně přišla další velká možnost pro Yankees. Greinke se dostal pod tlak a byl dokonce střídán Ryanem Presslym. I on vyrobil hned na úvod metu zdarma. Byly tu plně obsazené mety a jen jeden out. Pressly ale předvedl velkou parádu a na čtyři nadhozy strikeoutoval shodně Torrese i Encarnaciona. Svůj výkon pak velmi emotivně oslavil. Astros byli z nejhoršího venku.

Na začátku šesté směny udělal chybu LeMahieu a Bregman došel na metu. To byl moment, kdy zápas opustil i Masahiro Tanaka. Ten nepředvedl špatný výkon, ale nebyla to ta dominance z prvního zápasu. Nastoupivší Chad Green si nejprve poradil s Gurrielem, ale následně dovolil single Alvarezovi. Pálku si pak vzal do ruky Correa a umlčel celý stadion. Balonek po jeho odpalu dopadl do téměř stejného místa jako v případě Springera. Další tříbodový homerun a stav utkání 6-1.

 

 

Konec legendy

Za Houston přišel na nadhoz Josh James a hned z prvních dvou pálkařů dovolil Yankees návrat do utkání. Metu zdarma pro Bretta Gardnera potvrdil odpalem na tribuny Gary Sanchez. V tu chvíli se nezdálo nemožné, že by se Yankees ještě dokázali vrátit do zápasu. DJ LeMahieu se dokonce dostal na druhou metu. James na nadhozu ale vyřadil strikeoutem Judge a odmítl tak ještě větší drama.

V osmé směně přišel za Yankees házet Adam Ottavino a stejně jako v předchozích zápasech neuspěl. Po double Bregmana udělal další chybu LeMahieu a na metu došel i Gurriel. Aaron Boone raději Ottavina stáhl z utkání. Na kopec se postavil CC Sabathia a bohužel pro něho i Yankees hned inkasoval. Na vině byla ovšem další chyba v poli. Tentokrát se nevytáhl Gleyber Torres. Sabathia stihl ještě zařídit dva outy, ale pak ho zradilo jeho tělo. Pro zranění musel ve velkých bolestech střídat. Je velmi pravděpodobné, že se jednalo o jeho poslední nadhozy v kariéře. Diváci ho odměnili bouřlivým potleskem a hold mu vzdali i soupeři.

 

 

Joe Smith pro Astros připsal dva outy a předal žezlo Roberto Osunovi, který osmý inning uzavřel. Osuna nastoupil i do poslední směny a již odevzdané Yankees nešetřil. Po deseti nadhozech si mohl do svého pracovního výkazu napsat: Splněno! Astros před vyprázdněnými tribunami slavili výhru.

 

 

Zajímavosti k utkání:

 

  • Carlos Correa se ve věku 25 let a 25 dní stal nejmladším hráčem historie, který v Postseason sesbíral 10 homerunů. Correa se stal ledaerem statistiky hráčů do 26 let v počtu RBI. Má jich na kontě již 30. V tabulce se dostal před Alberta Pujolse.

 

  • George Springer trefil letos již 41. homerun z pozice hráče číslo jedna v lineupu. To je absolutní rekord během jedné sezony. Springer překonal výkon 40 HR ze sezony 2017, který zaznamenal také on.

 

  • Teprve v osmém startu v Postseason  během své kariéry inkasoval Masahiro Tanaka více než dva doběhy.

 

  • Yankees odehráli 404. utkání v playoff během své historie. Teprve podruhé (!) se jim stalo, že inkasovali dva homeruny za tři nebo více bodů. Poprvé tato situace nastala v roce 1995 během Divizní série proti Seattlu. V utkání číslo čtyři se proti Yankees prosadil Edgar Martinez nejprve odpalem za tři body a pak ještě Grand Slamem.

 

 

 

  • George Springer a Carlos Correa pošesté pálili homerun ve stejném zápase Postseason. V tomto ohledu tvroří nejúspěšnější duo historie MLB.

 

  • Poprvé v historii MLB se stalo, že pravá strana vnitřního pole (1B/2B) vyrobila v utkání playoff čtyři chyby. Gleyber Torres a DJ LeMahieu se o ně podělili rovným dílem.

 

  • Dva zápasy proti stejnému týmu prohráli Yankees na svém stadionu naposledy 2. a 3. dubna. Tehdy se tam povedlo vyhrát Detroitu!

 

 

Sestřih zápasu:

 


titulní foto:  twitter @astros

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
MLB Czech © 2017-20. Autor: Stanislav Straka