Americká liga, Hlavní články

Čtvrtým zápasem pokračuje série Yankees – Astros!

Po jednom dni volna navíc se opět o slovo hlásí finále Americké ligy. Obloha nad New Yorkem už se vyplakala, a tak se původně na středu plánované utkání číslo čtyři může dnes odehrát. O tom, jak může včerejší nepřízeň počasí ovlivnit situaci v sérii, jsme zde již psali a důsledky dnes uvidíme v realitě. Zápas začíná ve 2 hodiny a zcela jistě půjde zase o parádní bitvu.

 

Tanaka vs. Greinke

Namísto plánovaných zápasů bullpenu se díky jednomu dnu odpočinku navíc proti sobě postaví stejní nadhazovači jako v prvním zápase, který vyhráli Yankees v Houstonu 7-0. Za domácí půjde házet Masahiro Tanaka a Astros kontrují mužem, který přišel během sezony z Arizony. Zack Greinke.

Pokud bychom vzali jako bernou minci první utkání, pak jsou favoritem Yankees. Masahiro Tanaka má za sebou sedm zápasů v Postseason během kariéry a v žádném z nich neinkasoval více než dva doběhy. Vypadá to, že je to borec zrozený pro říjnový baseball. V těchto sedmi utkáních sesbíral totiž ERA 1.32. Jeho nasazení je tedy zcela jistě velkou výhodou. Yankees ale budou od něho  potřebovat fakt dobrý výkon a hlavně dlouhý.

 

Bullpeny dostanou zabrat

Víme již, že velkou zbraní Yankees je bullpen, ale v případě série na sedm utkání nás čekají čtyři zápasy ve čtyřech dnech. K postupu potřebují Yankees vyhrát tři z nich. To bude i pro tak kvalitní bullpen, jako mají Yankees pořádná fuška.

Ve stejné pozici jsou samozřejmě i Astros, ale u nich bereme jejich startéry jako lepší a schopnější házet hlouběji do zápasu. A navíc, stačí jim vyhrát dvě utkání. Samozřejmě nejde taktizovat a říci si, vyhrajeme jen nějaký zápas, ale pořád je tady ta možnost. To Yankees půjdou již mnohem více na krev. Tady se ještě víc ukazuje důležitost třetího zápasu, který Astros zvládli perfektně.

Využití bullpenů v prvních třech zápasech? Astros spotřebovali 9.1 inningu a Yankees již 15.1. Zátěž se tedy již v prvních třech střetech překlopila výrazně v neprospěch týmu z New Yorku. Jestli tedy někdy čekat dlouhý start od nadhazovače, pak je to dnes. Proti tomu ale budou pálkaři Astros tvrdě bojovat.

 

Foulovat a foulovat

Zatímco v prvním utkání skončilo foulballem 16 ze 107 (14.95 %) nadhozů Yankees, v dalších dvou zápasech to již bylo výrazně jinak. Druhý zápas nabídl poměr 37/180 (20.56 %) a třetí 32/165 (19.39 %). Tohle je zcela jistě strategie. Astros nutí soupeře házet hodně nadhozů a unavit se. Součet počtu nadhozů ve všech třech zápasech dohromady je Houston (460) : Yankees (452). Pracovat tedy rozhodně musí i nadhazovači Astros. Pro zajímavost uvedu ještě mety zdarma. Yankees jich vyrobili 13 a Houston zatím 11.

 


titulní foto: twitter @Yankees

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
MLB Czech © 2017-20. Autor: Stanislav Straka