Co den v MLB dal: Yan Gomes bude pokračovat ve Washingtonu!

Dnes je v USA velký svátek. Všichni se již chystají ke stolům, protože se slaví Den díkůvzdání. V MLB tak pro dnešní den utichly přestupy a tak ta půlhodinka, kterou nyní na sepsání článku mám, bude akorát. V podstatě nám zbývá jen pár drobků, které se nevešly do včerejší bohaté hostiny. Času je málo, tak pojďme na to.

Gomes bude dál ve Washingtonu

  • Ve Washingtonu mají prakticky vyřešenu sestavu za domácí metu. Že bude pokračovat Kurt Suzuki se vědělo. Otázkou tak bylo jen, kdo přijde k němu. Po konci sezony, která skončila nejlépe, jak mohla, se Nationals rozhodli neuplatnit opci na částku $9MM za Yana Gomese. Trvalo to ale jen pár týdnů a Gomes je na soupisce zpátky. Dohoda je za menší peníz a Washington Gomesovi vyplatí za dvě sezony $10MM. Gomes si během letošní sezony nepřipsal žádné zázraky s pálkou v ruce, ale v chytání krádeží byl výborný (31 %, ligový průměr je přitom 26 %). Velmi dobrý byl také v blokování míčů a skvěle si rozuměl zejména s levákem Patrickem Corbinem. Pokud tedy došlo ke slevě na ceně, nebyl pro Washington důvod se nedomluvit.

Pomeranz na čtyři roky

  • Již včera jsem informoval, že do San Diega přichází do bullpenu Drew Pomeranz. Neznali jsme však ještě všechny detaily dohody a já jsem mylně naznačoval, že by mělo jít o tříletý kontrakt. Tak tomu tedy není. Dohoda je na čtyři roky a celková suma činí $34MM. Jen za podpis Drew inkasoval bonus $8MM a po zbytek příštího roku dostane $4MM. V sezoně 2021 si odnese $6MM a poslední dvě sezony dojde k navýšení na $8MM. Úplně jsem včera zapomněl zmínit fakt, že Drew již v San Diegu působil. Bylo to na začátku sezony 2016, kdy tam stihl po trejdu z Oaklandu odházet 17 startů. Padres ho následně v červenci trejdovali o dům dál do Bostonu.

Johnson odchází na farmu

  • Brian Johnson nakonec Boston neopouští. Red Sox ho sice před pár dny dali k dispozici ostatním klubům, ale nikdo zájem neprojevil. Místo propuštění se klub s hráčem dohodli na přeřazení na farmu. Johnson tak na sobě může dál pracovat a třeba se ještě do sestavy Bostonu v příští sezoně vrátí.

Yolmer má volno k jednáním

  • Definitivně je potvrzeno, že Yolmer Sanchez je nyní volným hráčem. White Sox se ho rozhodli umístit na listinu DFA, ale žádný klub si ho nevybral. Nyní tedy může držitel Zlaté rukavice za sezonu 2019 zahájit jednání z pozice volného hráče. Co třeba Cleveland? Tam by se po odchodu Jasona Kipnise druhý metař hodil.
  • Další podpis hráče si připsal Seattle. Na jeden rok se do jejich služeb upsal Patrick Wisdom, který nejčastěji nastupuje v rozích vnitřního pole. Letos působil na farmě Texasu a vedl si velmi dobře. Ve 107 zápasech trefil 31 homerunů a dosáhl na OPS .844. Za zkoušku Mariners nic nedají.

Zloděj met Villar je k dispozici

  • Jak jsem již včera zmiňoval, v pondělí nás čeká další deadline. Kluby musí oznámit, se kterými hráči nechtějí zahájit arbitrážní řízení a propustí je. Baltimoru se nechce platit za služby Jonathana Villara a jsou rozhodnuti ho vytrejdovat. Včera přistoupili k zajímavému kroku. Villara umístili na waiver a dávají tím jasně najevo, že chtějí jednat. Nějaký zájemce by se měl najít. Villar trefil letos 24 homerunů a ukradl skvělých 40 met. V ofenzivě Orioles působil doslova jako vybroušený drahokam.

Titulní foto: twitter @mlbtraderumors

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments