Verlander odstoupil kvůli zranění. Astros v obavách

verlander zranění astros

Justin Verlander opustil nedělní utkání svého Houstonu proti NY Mets již po dvou směnách. Na vině je zatím blíže nespecifikované zranění. Dle slov manažera Dusty Bakera se Verlander odebral ze stadionu přímo na lékařskou prohlídku.

O povaze zranění zatím můžeme pouze spekulovat. Informace jsou zatím kusé a hovoří o tom, že Verlander se během kempu potýkal s bolestmi v oblasti třísel. Uvidíme tedy, zda to s tím má souvislost. To, že nadhazovač není v pořádku, bylo zřejmé. I tak dokázal odházet dvě směny bez inkasovaného bodu.

 

 

Po zimním odchodu Gerrita Colea do New Yorku se zdá, že to nejlepší má nadhoz Astros za sebou a letos by mohl být výrazně slabší. Bavíme se samozřejmě o relativní hodnotě. Pořád by neměl být špatný. Ale zkrátka slabší než loni, kdy dominoval. To potvrzuje i projekce serveru Fangraphs.com, která řadí startéry Astros „až“ na sedmou pozici. V pořadí před Houstonem nicméně nefiguruje ani jeden z týmů z divize, ve které Astros hrají. Angels mají svých potíží s nadhozem sami dost a Oakland má tradičně lepší bullpen než úvodní nadhoz.

 

Generační výměna v plném proudu

Odliv zkušeností z Houstonu je v posledních dvou sezonách značný. Charlie Morton zmizel do Tampy, Dallas Keuchel bude nyní házet za White Sox a Gerrit Cole patří Yankees. Justin Verlander a Zack Greinke by pak letos měli sloužit jako mentoři nových, mladých nadhazovačů, které potřebuje tým zabudovat do sestavy. Velkou šanci na zisk pevné pozice mají Josh James a Jose Urquidy. Pravděpodobně na farmě pak na šanci budou číhat Rogelio Armenteros, Cristian Javier nebo Forrest Whitley.

Co se týče nadhozu, je farma Astros jednou z nejlépe zásobených v celé MLB. Do dalších let se tedy není potřeba obávat. V každém případě by absence Verlandera byla citelná. Vzhledem k tomu pod jakým tlakem bude Houston letos hrát, budou se hodit psychicky odolnější hráči.

Další vývoj budeme pochopitelně sledovat.


Titulní foto:  twitter @FantasyNerdFix

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..