Co den v MLB dal: Vazquez čelí dalším 21 obviněním! Parra odchází do Japonska!

Středa. Prostě středa. Dnešek jsem z velké části věnoval přípravě novinky, kterou pro vás na webu chystám. Toho času je ale nějak strašně málo. Dneska jsem před sepsáním denního záznamu v pozici, že nevím vůbec nic. Takže pro mě budou všechny zprávy velmi překvapivé. Jo a abych nezapomněl. 9. prosince se rozehraje Zimní liga v Playstation hře MLB The Show. Hlásit se můžete ještě do 30. listopadu tady na tomhle odkazu. Pokud tedy máte vážný zájem. A teď již pojďme na zprávy!

 

Vazquezovi hrozí deportace

  • Do roku 2017 se jmenoval Felipe Rivero, pochází z Venezuely a nyní ho známe pod jménem Felipe Vazquez. Výborně rozběhlá kariéra tohoto 28letého closera Pittsburghu je velmi pravděpodobně u konce. Na vině tentokrát není zranění, ale poměrně závažná obvinění. Vazquez již nedokončil letošní sezonu, když byl v září obviněn z nezákonného styku s nezletilou osobou (13letá dívka). Vazquez se k činu přiznal a čeká na soud. Během vyšetřování se mu ovšem výrazně přitížilo. V jeho osobních věcech bylo nalezeno dostatek materiálu k tomu, aby žalobce mohl rozšířit obžalobu o dalších 21 skutků. Ty se týkají dalších kontaktů s mladistvými a dětské pornografie.

Vazquez neuspěl s žádostí o kauci a od svého zatčení je zadržován ve vazbě. Kromě odsouzení mu samozřejmě hrozí deportace. Aniž bych chtěl kauzu nějak hodnotit, tohle prostě nevypadá příliš dobře. Rivero/Vazquez stihl ve své kariéře odházet 323 zápasů a připsal si 89 Saves. Letos byl na hřišti famózní, když v 56 zápasech udržel ERA 1.65. Jeho kauza je dalším vážným problémem, který v současnosti musí Pittsburgh řešit. Vyhlídky k příští sezoně nejsou ani pro hráče ani pro klub vůbec růžové.

 

Bullpen Atlanty bude dobrý

  • V Atlantě pokračují v sestavování velmi dobrého bullpenu. Poté, co Braves získali ze San Francisca Willa Smithe, si zajistili dalšího dobrého hráče. Chris Martin podepsal novou smlouvu na dva roky a bude tak v Atlantě pokračovat v rozdělané práci. Do týmu přišel v průběhu sezony z Texasu a odházel 17 inningů. Výkony sice nebyly úplně špičkové, ale do středu bullpenu se jedná o zajímavé jméno. Vynaložená částka bude činit $14MM v součtu za obě sezony. Martin má v MLB odházeno 144 zápasů a jeho kariérní ERA je 4.51. Atlanta asi tuší, že se v něm skrývá větší potenciál, než čísla napovídají.

 

Parra míří do Japonska

  • Nikdo z nás asi ještě nepustil z hlavy jízdu Washingtonu letošním Playoff. Všichni ji také máme spojenou se songem Baby Shark, který se v D.C. stal naprostým fenoménem. Gerardo Parra si ho nechával hrát při nástupu na pálku a fanoušci z toho udělali naprostou pecku. Je možné, že se tato „blbina“ nyní přesune za oceán do Japonska. Parra totiž podepsal smlouvu s týmem Yomiuri Giants a bude hrát v NPB. Smlouva mu vynese $2MM a je zde i možnost opce na sezonu 2021 za částku $3MM. Parra přišel do Washingtonu letos až v průběhu sezony. V MLB má odehráno 11 let a vystřídal barvy celkem šesti týmů (Washington, San Francisco, Colorado, Baltimore, Milwaukee a Arizona).

 

Rule 5 Draft

  • Dnešek je posledním dnem, kdy musí týmy zapsat na 40člennou soupisku hráče, které chtějí ochránit před nadcházejícím Rule 5 Draftem. V tomto výběru si mohou jednotlivé týmy zvolit jednoho hráče, který je mimo 40členný Roster jakéhokoliv týmu. Takový hráč musí být ale následně zapsán po celou sezonu na soupisce nového týmu. Pokud z ní vypadne, je vrácen předchozímu týmu. Týmy tak musí ohlídat, aby žádný z jejich velkých talentů nezůstal před Rule 5 Draftem mimo soupisku a někdo jim ho nesebral. Cristian Pache (OF) z Atlanty platí za takového hráče. Na žebříčku talentů MLB Pipeline (doporučuji prohlédnout) je aktuálně na 11. pozici v celé MLB. Braves ho tedy zařadili na soupisku.

 

Dojde u catcherů Mets ke změně?

  • Mets mají nyní na soupisce dva catchery: Wilson Ramos a Tomas Nido. Na farmě je pak někdo zajímavý zatím k dispozici až na úrovni Levelu A, takže než se dostane nahoru, tak to ještě potrvá. V letošní sezoně nepanovala s obsazením pozice zadáka v Queensu spokojenost a je možné, že dojde ke změně obsazení. V zákulisí se začíná nahlas hovořit o tom, že terčem zájmu Mets je Robinson Chirinos, který má za sebou velmi úspěšnou sezonu v Houstonu.

 

Historická úprava pravidel platí dodnes

  • Dlouho jsme se nepodívali na žádnou historickou událost, která by se vázala k dnešnímu dni. Tak to napravíme. 20. listopadu 1888 došlo k zásadní úpravě pravidel, která platí dodnes. Počet balls, které je potřeba získat pro volný postup na metu, byl právě před 131 lety upraven z pěti na čtyři! Již tehdy platilo, že pro out jsou potřeba tři striky. Takhle dlouho se tedy hraje baseball na stejném principu.

 

Favorité na podpis Wheelera

  • Zack Wheeler opouští New York a bude házet velmi pravděpodobně za jiný tým. Kde to bude? V tuto chvíli těžko říci. Ale jsou tu dva týmy, které by měly být na vzestupu z podpalubí tabulky a potřebují vylepšit rotaci. Navíc mají prostředky k dispozici. Jsou jimi San Diego a Chicago White Sox. Pak jsou tu týmy, které chtějí příští rok hrát v nejvyšších patrech a kvalitních nadhazovačů na soupisce příliš nemají. Hovořím o LA Angels a Minnesotě. Velmi pravděpodobně Wheeler posílí jeden z těchto týmů.

 


Titulní foto:  twitter @MLBNews_247

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..