Baltimore, Hlavní články, San Francisco, Sázkařské analýzy

Tipování MLB (sobota): Polovina utkání má hodnotu!

Je to rychlé. Už jsme ve čtvrtině zkrácené sezony, která se hraje na 60 utkání. Já se snažím poctivě každý den tipovat a samozřejmě také vyvíjet celý systém, který by měl signalizovat zajímavé kurzy, které mají hodnotu.

 

Přehled posledních 20 tipů a celkovou úspěšnost včetně grafu, pak můžete kdykoliv sledovat na této stránce.

 

Během pátku jsem vytvořil zcela nový přístup k věci, kde jsem se hru jednotlivých týmů pokusil co nejvíce zjednodušit a popsat ve třech oblastech. Nyní mě tedy zajímá kvalita startujícího nadhazovače (xFIP), kvalita bullpenu (xFIP) a kvalita ofenzivy (wRC+). Všechny tři ukazatele jsou očištěny od vlivů jako jsou velikost stadionu, počasí, atd. Měly by tedy být srovnatelné a to je, co potřebuji.

Další otázkou bylo, jak velkou hodnotu jednotlivým oblastem hry přisoudit. Rozhodl jsem se prozatím, že nadhoz a pálka mají stejnou váhu (50:50). Startérům pak dávám 37 % a bullpenu 13 %.

 

Kolik bude doběhů?

Dále přidávám do mixu a výpočtu tzv. projektované runy, které průměruji z dvou hodnot. Přebírám od jednoho profesionálního sázkaře z USA a jako druhý vstup používám systém, který modeluje dané utkání 1000 simulacemi. Projektované runy se během dne mění a v tabulce je tak musím čas od času upravit. K největší úpravě dochází u modulací v momentě ohlášení sestav (cca 3-5 hodin) před utkáním. Na to pozor!

 

Čemu dnes věnovat pozornost?

V dnešním článku vám tak tedy předvedu jen zápasy, které mě zajímají nyní ve 14:30 a pro potvrzení jednotlivých sázek doporučuji sledovat můj twitter, kde v momentě potvrzení , zveřejním tipy pod hashtagem #sazeniMLB.

Po spuštění tohoto nového „systému“ se mi během páteční noci povedlo trefit 4 outsidery a celkový zisk byl 3.54 jednotek. Od počátku sázení je systém zatím v těžkém deficitu a uvidím tedy, jestli tento zásah přinese obrat. Z těchto důvodů vám zatím nemohu doporučit, abyste mě pouze slepě následovali.

Následující projekce budiž tedy spíše vstupním vodítkem pro vaše samostatné rozhodování.

 

Dnešní zápasy ke zvážení:

 

CWS – CLE

White Sox nasadí na pozici startéra Rosse Detwilera, který zatím v bullpenu předvedl fantastické výkony a je jedním z nejlepších nadhazovačů celé MLB. Bullpen CWS je dokonce lepší než ten CLE. V ofenzivě je pak jasná převaha CWS. Podle mé projekce by CWS mělo být favoritem. Kurz 2.01 je tedy velmi příjemný.

 

PIT – DET

Úvodní nadhoz by mohl být velice vyrovnaný, ale v bullpenu je již převaha Tigers. Oba týmy patří k podprůměru na pálce, ale ta detroitská je přeci jen o trochu lepší. Dle mého názoru jsou Tigers dnes o něco lepším týmem a tedy kurz 2.10 svádí ke vsazení.

 

OAK – HOU

 

Včera se muselo rozhodovat až v extra směnách a Houston ukázal, že rozdíl mezi kluby není takový, jako ukazují kurzy. Dnes zatím 1,71 : 2,25. Jak vidíte, Oakland má vynikající bullpen (nejlepší v lize), ale pálka Astros je prostě o něco lepší. Pokud tedy vydrží kurz na Astros kolem 2.20 a výše, pak se vyplatí hrát.

 

WSH – BAL

Zdá se, že se kanceláře ani po včerejší výhře Baltimoru 11:0 nepoučili. Aktuálně je vypsáno kurzové rozmezí 1,51 : 2,75. jednotliví pálkaři Nationals mají být lepší, ale zatím tomu tak není. wRC+ je výrazně ve prospěch Orioles. Rozdíl na nadhozu nulový a bullpen Baltimoru patří k těm nejlepším v MLB. Budu hrát Orioles ve vysokém kurzu. Všechno přes 2.25 má smysl.

 

KC – MIN

Minnesota v posledních pár dnech trochu ztratila glanc v ofenzivě a je již jen lehce nad ligovým průměrem. Dnes poprvé po zranění háže Odorizzi. Naproti tomu Royals ukázali, že umí uhrát výsledky, když porazili Cubs i Twins. Dle čísel jsou Twins favoritem, ale pokud zůstane na tabulích viset kurz 2,40 na Royals, pak to má smysl zkusit.

 

SD – ARI

San Diego je favoritem. Hází Chris Paddack. Bullpen má zatím překvapivě trochu rezervy a tady je šance pro D-Backs. Ti jsou ale mezi nejmizernějšími týmy, co se týče ofenzivy. Jakmile kurz klesne pod avizovaných 2,45 , pak se hrát nevyplatí. 

 

LAD – SF

Víte, že San Francisco jsou jediným týmem, jejichž úvodní nadhoz nedal dohromady ještě Quality start? To nevěstí nic dobrého. Giants prohráli včera 2-7, ale na odpaly to bylo poměrně vyrovnané. Dodgers jsou obří favorit, ale pálka Giants je letos přeci jenom ligový nadprůměr. Pokud sázíme dlouhodobě, pak se podle mě tady jedná o zápas, který do našeho portfolia patří.

 

Dnes je tedy vskutku z čeho vybírat. Sledujte pohyb kurzů, případné změny u startujících nadhazovačů, nebo zásadní výpadky ze sestav. Nějaký základní návod byl však poskytnut.

Ať se daři.

 


Titulní foto:  twitter @Orioles

 

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
MLB Czech © 2017-20. Autor: Stanislav Straka