Cardinals, Hlavní články, Minnesota, San Francisco, Sázkařské analýzy

Tipy na MLB (středa): Vyhrají Twins? Co Giants?

Je tu opět večer a s ním další můj příspěvěk do sázkařského pléna. Podíváme se na kurzovou nabídku českých sázkovek na MLB a ukážeme si, na jakých úrovních by se podle mého názoru měly pohybovat férové kurzy. K zajímavým závěrům jsem došel u zápasů Twins a Giants.

Dnes jsem si zkusil sledovat pohyb kurzů prakticky celé odpoledne a musím říci, že se tam dějí poměrně věci. Zhodnotil jsem to tedy tak, že tabulka s kurzy, kterou se vám sem snažím dávat každý den, je velmi živá. Pokusím se tedy od čtvrtka nebo pátku vložit na stránku vždy mustr s ‚fair kurzy‘, abyste si mohli kurzy během dne kontrolovat sami a v ideální chvíli si případně vsadit.

 

AKTUALIZACE: dnešní šablonu si můžete stáhnout tady

 

Mně se takto během odpoledne například podařilo chytit velmi pěkné kurzy na Oakland a St. Louis proti Twins, které byly následně korigovány směrem dolů. Tohle je určitě metoda, kterou chci dále jít.

 


Nezapomeňte, že veškeré zpravodajství z MLB pro vás pečlivě sleduji na twitterovém účtu a jednotlivé zprávy se ihned objevují i na této stránce. Během dne se tak můžete kdykoliv podívat, co je nového. 

Na této stránce pak najdete přehled úspěšnosti uskutečněných tipů. Aktuálně jsme na začátku a lehká ztráta se dá dohnat. Dovolím si jen zopakovat, že tvorba jakéhosi „modelu“ je teprve v plenkách, a proto prosím o obezřetnost ohledně „slepého sázení“ podle mě. Zatím to příliš nevychází.


 

Zatím se mi zdá, že sázet letos MLB bude opravdu velmi těžké. Sázkové kanceláře mají kurzy postavené velmi dobře, týmy jsou dost vyrovnané a těžko se mi rozhoduje, jakým způsobem k tomu vlastně přistoupit.

Kdyby měl někdo nějaký postřeh či nápad, tak sem s ním.
0
Please leave a feedback on thisx

Jsem tak vlastně rád, že jsem před sezonou uskutečnil některé tipy na výsledek celé sezony. Tam se mi věci zdají mnohem více čitelné. Ukazuje se, že mnou podporovaní Oakland, San Diego či Tampa, by mohli hrát opravdu dobře a na nějaký úspěch dosáhnout.

 

Co tedy dnes dělat?

Popravdě? Nevím. 🙂

Mám pocit, že analyzovat v tuto chvíli pálku či nadhazovače po jednom jejich startu, je strašně těžké. Například Pittsburgh měl včera dostat naloženo od Milwaukee a skončilo to 8:6. Vysledovat nějakou formu či logiku po čtyřech/pěti odehraných zápasech je nemožné. Bohužel sezona bude tak krátká, že až se nám začnou vytvářet určitá schémata u hráčů nebo pitcherů, bude konec.

Rozhodl jsem se tedy, že budu spoléhat na matematiku. Podle již známého klíče jsem si sestavil ‚fair kurzy‘ pro dnešní den a dal je do téhle tabulky.


Tabulka obsahuje vypočtený ‚fair kurz‘, který je stanovený jako průměr tří renomovaných amerických webů a proti nim je postaven nejvýhodnější kurz u české sázkovky (S = SazkaBet, F = Fortuna, T = Tipsport).


 

 

Sloupec s hodnotou kurzu jsem malinko upravil a nyní ukazuje počet %, který činí rozdíl mezi procentuální šancí na úspěch ‚fair kurzu‘ minus nejlepšího kurzu u sázkovky. Rozhodl jsem se prozatím, že mě budou zajímat kurzy, u nichž je rozdíl alespoň 3,50 procentních bodů. Jinými slovy to říká vlastně to, že ze 100 odehraných zápasů by mnou vybraný tým vyhrál o 3 1/2 zápasu více, než si myslí sázkovka.

Dnes vynechám analýzy jednotlivých zápasů a pouze uvedu, že kurzy na Oakland (1.74) a St. Louis (2.65) proti Twins již takto vysoko nejsou. Tyto sázky tedy považuji za kvalitní. Kurz se vyšplhal dostatečně vysoko, aby měl hodnotu. Sázkovka si pak situaci uvědomila a úroveň snížila.

Jiný případ jsou tipy na San Francisco a Seattle. Tam kurz dále stoupá, to znamená, že tyto týmy jsou skutečnými outsidery a opravdu se jim nevěří. Stejné je to u Baltimoru, který jsem se vzhledem ke Gerritovi Coleovi na nadhozu Yankees rozhodl netipovat.

Do dalších dní bude na zamyšlenou, jestli některé „slabší“ týmy (Seattle, Baltimore, San Francisco, Pittsburgh?) postupně z tipování úplně nevyřadit, protože pravděpodobně u nich najdeme hodnotu kurzu (>3.50 %) skoro vždy. Kanceláře si jsou jisté, že tyto týmy prostě nevyhrají. Upřímně také pochybuji.

 

Závěr:

Z mých zeleně označených tipů bych vám doporučil hrát Oakland a St. Louis (ale v dostaečně vysokém kurzu). Za Minnesotu Twins bude dnes házet Rich Hill a dá se čekat, že Cardinals nějaké ty body dokáží zaznamenat. Twins mají dnes kurz výrazně nízko, protože funguje nadšení z jejich produktivity na pálce. Ideální moment využít vyššího kurzu dobrého soupeře.

Pálka Giants je zatím opravdu zoufalá, a tak nezbývá věřit, že Johnny Cueto na nadhozu naváže na svůj velmi pěkný výkon z úvodního dne. Při zápasu na nižší počet bodů by se Giants mohlo překvapení podařit. A Padres si také musí vybrat horší den, i když zrovna dnes mají na kopci skvělého Chrise Paddacka.

Seattle zde máme jen kvůli výši kurzu a důvěru v něj mám malou.

Z ostatních zápasů bych se ještě koncentroval na možnost sázky na Cleveland, Houston a Kansas. I třeba nějakým jiným způsobem než čistou výhrou (počet bodů, handicap, atd.).

 

Souhrn tipů MLB Czech:

TIP: OAKLAND @ 1.74 (SAZKABET)
TIP: SAN FRANCISCO @ 2.50 (SAZKABET)
TIP: ST. LOUIS @ 2.65 (SAZKABET)
TIP: SEATTLE @ 2.90 (SAZKABET)
TIP: DETROIT – KANSAS (+9.5 RUNS) @ 1.96 (SAZKABET)

 


Titulní foto:  twitter @Twins

 

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rosta

Tipování MLB, obzvlášť zpočátku, je vždycky extrémně ošemetná záležitost. Dvojnásob letos se zkrácenou sezónou. Osobně to často dělávám tak, že pokud se nedá „spolehnout“ na (ne)existující statistiky hráče/hráčů, vsázím většinou o/u u runů.

Gomez

mno,ty overy a undery taky záležitost,pitcher s ERA 12 odhází s jedním runem a pitcher s ERA 1.8 jich dostane 6:)))zkusím to jak na začátku svých sázek,dle předešlých vzájemných zápasů dvou mužstev vyhodnotím počet runů,bez shlédnutí lineupů a kdo bude na nadhozu,taky to vychází:)))

MLB Czech © 2017-20. Autor: Stanislav Straka