Cincinnati, Hlavní články, Kansas City, Sázkařské analýzy

Tipování MLB (neděle): Jak zvládnout chaos?

Již před začátkem zkrácené sezony jsem registroval spoustu sázkařských názorů ze zámoří, že tuto sezonu ovládne chaos a budou se rodit překvapivé výsledky. Outsideři nemusí držet krok po 162 zápasů a mají šanci i na postup do Postseason. A to se přesně děje. Pro nás sázkaře jenom dobře.

To, že je situace v MLB hodně nepřehledná, neznamená totiž jen to, že je těžké se v odhadech vyznat pro nás, ale i pro sázkové kanceláře! Ty tak zatím často velmi tápou, jak naložit s dobrými výsledky Baltimoru a dvakrát za sebou si naběhly na vidle. Dnes si mimochodem nabíhají potřetí. 🙂

 

Vzpoura „slabých“, která nemusí skončit

 

Máme tu překvapivě dobře hrající San Francisco, Miami, ale i pálkařsky probuzený Detroit. Senzačně si zatím počíná Colorado. Boston se topí v podpalubí a Houston zeslábl. Zkrátka, kdo chce držet prst na tepu doby, musí hodit minulost za hlavu a pak má šanci. Zapomeňte na tragické sezony Orioles, Tigers a Marlins. Sledujte, jak týmy hrají aktuálně. Tahle sezona srovnává rozdíly, co bylo loni, neplatí a rozhoduje momentální rozpoložení.

Dnešní program opět vybízí k řadě sázek na „outsidery“ a já vám v tomto článku vysvětlím proč. Dnes je den, kdy se představuje celá řada elitních nadhazovačů, ale i zde je potřeba se mít na pozoru. Byli jste zvyklí, že Bumgarner je top pitcher? Letos patří k nejhorším. Jose Berrios v Minnesotě je dle kurzu také dobře ceněný, ale přitom zatím hází spíše podprůměr. Na mapě MLB se objevují nová a nová jména a kdo je připraven, není zaskočen.

 

Buďte systematičtí. To je lék na chaos!

 

V pátek jsem poupravil svůj systém a za dva večery to přineslo ovoce. Za tyto dva hrací dny jsem zaznamenal ZISK 8.62 JEDNOTEK! Snad to není jen náhoda. O historii tipů (vždy posledních 20) a celkové bilanci se můžete koneckonců kdykoliv přesvědčit zde.

Celá má strategie je postavena na dlouhodobosti, tzn. že se klidně dnes může stát, že nevyjde nic. Takže pozor na slepé důvěřování mým tipům! Berte tento článek spíše jako výchozí bod k rozhodování, kterým směrem se vydat ve svém uvažování.

 


Hru jednotlivých týmů se snažím zjednodušit a popsat ve třech oblastech.Zajímá mě kvalita startujícího nadhazovače (xFIP), kvalita bullpenu (xFIP) a kvalita ofenzivy (wRC+). Všechny tři ukazatele jsou očištěny od vlivů jako jsou velikost stadionu, počasí, atd. Měly by tedy být srovnatelné a to je, co potřebuji.

Další otázkou je, jak velkou hodnotu jednotlivým oblastem hry přisoudit. Zde dnes po konzultaci s extraligovým nadhazovačem, který mě kontaktoval, upravuji poměry o 2 % ve prospěch startovacího nadhazovače. Tedy nadhoz a pálka mají nyní poměr (52:48). Startérům pak dávám 39% a bullpenu 13 %.

Za konzultaci děkuji!


 

V neděli přichází chaos dříve

Dnes první zápas, jak bývá v neděli zvykem, začíná již v 18:35 a je tedy nejvyšší čas podívat se na zajímavé zápasy. Projekce jsou zatím sestaveny bez znalosti jednotlivých lineupů. Pokud mi čas dovolí, budu projekce ještě po ohlášení upravovat a pokud se pro nějaký tip opravdu rozhodnu, objeví se na twitterovém účtu s hashtagem #sazeniMLB. Mimochodem ten klidně použijte a pochlubte se svými tipy.

Případně využijte komentáře pod článkem.
0
Please leave a feedback on thisx

 

WSH – BAL

A je to tady znovu. Třetí večer po sobě sázkové kanceláře podceňují Orioles, kteří mají v sérii 2 výhry (11:0 a 5:3). Důvod? Na nadhoz Nationals jde Stephen Strasburg. A jsme u toho. Chaos. Nová sezona, zcela jiné podmínky. Strasburg ještě neházel, měl problém s nervem v ruce. Ano, pravděpodobně bude dobrý, ale nikdo to neví. Přesto je na WSH kurz 1,45. Orioles mají přitom skoro nejlepší pálku v celé MLB (+wRC 115) a jejich bullpen se řadí rovněž mezi nejlepší. Budu opět hrát BAL.

 

NYM – MIA

Jestli mi sázkovky skutečně chtějí i nadále nabízet Miami v kurzech přes 3.00, pak to prostě budu hrát. Jasně, Mets včera vyhráli 8:4 a jejich bullpen se dává dohromady. Celkově očekávejete, že Mets půjdou v tabulce vzhůru. Jejich čísla jsou prostě dobrá. Ofenziva patří k těm úplně nejlepším v MLB a zkonsolidovaný bullpen má sílu. Miami jsou dnes skutečně outsider, ale Pablo Lopez v prvním letošním startu předvedl fantastický výkon a třeba se hecne i proti deGromovi. Pálka Marlins stále dokáže uhrávat ligový nadprůměr.

 

BOS – TOR

Do předběžného výběru v 15:30 se mi dnes dostalo i Toronto. Ale přiznám se, že zde si jistý nejsem. Boston hodně zlepšil v posledních zápasech nadhoz a dnes startuje velmi slušný Eovaldi. Na druhé straně je to na nadhozu bída a pálka Blue Jays je pro mě osobně jedním z největších dosavadních zklamání ligy! Tady bych na Toronto potřeboval asi kurz ještě výše než aktuálních 2.35. Uvidíme.

 

KC-MIN

Naopak tenhle zápas si velmi pravděpodobně s chutí zahraji. Podívejte se na wRC+! Zatímco pálka Kansasu trenduje nahoru, tak Twins v posledních dnech zamrzli. Oba týmy jsou již vyrovnané! Postavíme-li proti sobě startéry, pak Berrios má zvuk. Jenže Brady Singer je obrovský talent a hned v úvodních startech to prokázal. V tuto chvíli je lepší volbou pro utkání. Velmi solidní sázka za fantastický kurz 2.46. Hodnotu pak má všechno s kurzem 2.20 a výše!

 

MIL – CIN

Kdybych si měl z dnešního programu vybrat jen jedno utkání ke sledování, pak to bude tohle. Souboj dvou vynikajících nadhazovačů. Woodruff ve 27 letech dokazuje, že může být jedničkou Brewers pro další roky. No a proti němu Sonny Gray. Společně se Shanem Bieberem z CLE nejlepší picther úvodu sezony. Pálky jsou zatím za očekáváním. Přesto, pokud sestava CIN bude solidní (jsou tam day-to-day zranění), má trochu vrch. Aktuální kurz 2.05 na CIN je na hranici hratelnosti a při poklesu hrát nedoporučuji.

 

SEA-COL

Chaos a jeho vládci! Colorado Rockies! Může něco lépe symbolizovat sezonu, kterou ovládl chaos, než fakt, že v čele ligy jsou Rockies a to především díky skvělému nadhozu? Dnes jde na kopec hit sezony German Marquez a Mariners to budou mít moc těžké. Očekávám, že by se kurz z aktuálních 2.45 mohl ještě zvedat. Pak to bude na zvážení. Moc pro, proč hrát Seattle, ale zatím nenacházím.

 

SD – ARI

Pokud se rozhodneme hrát sázku na Arizonu, pak budeme potřebovat asi i štěstí. Bumgarner začal zatím strašně a jak jsem psal, jeho výkony patří k nejhorším v lize. Třeba se to ale zrovna dnes otočí. Naopak na Dinelsona Lameta jde chvála, ale jeho čísla ukazují, že nějaký ten doběh vždy pustí. D-Backs ukazují určité náznaky zlepšení a je tu kurz 2.50. Drobnou hodnotu má, pokud sázkový trh posune kurz ještě výš, asi to vyzkouším. Bullpen Arizony zatím pracuje kvalitně.

 

OAK – HOU

Jestli se mě dneska zeptáte, kdo bude hrát Světovou sérii, pak vám odpovím Oakland – Dodgers. A to by mi dělalo radost. Nejvíce předsezonních sázek jsem uzavřel právě na Oakland a to včetně té na celkové vítězství. První dva souboje ukázaly, že těžko u ‚Áček‘ najít slabinu. Tou je snad jen trochu méně produktivní pálka. Ale nadhoz? O 100 % lepší než loni. A to přesně loni Athletics chybělo. Dnes jde na kopec Luzardo, což je nastupující elitní pitcher. Zkouším v této sérii Astros potřetí, myslím si, že mají dobrou pálku a při dávce štěstí (v prvním zápase jim chybělo), mohou A’s jednou porazit. Kurz je víceméně odpovídající a snesl by i drobný pokles a byl pořád hodnotný.

 

LAD – SF

A teď vám prozradím tajemství. Myslím si, že dnes Giants vyhrají. 🙂 Včera to byla nejkrásnější trefa v kurzu 3.66. A dnes? Na nadhoz jde Kevin Gausman, který si, se zdá, vzpomněl na nejlepší roky a hází fenomenálně. Pálka Giants pořád drží tempo a SF již třikrát letos LAD porazilo. A jak jsem psal již včera: Derby nemá favorita. Pokud to nevyjde, bolet mě to nebude, ale kurz 3,50 je prostě k nevydržení nevsadit.

 

Tak a to je pro dnešek vše, nezapomeňte, že vás toto sázet nenutím a je to jen na vašem uvážení (vždy s rozumem a sázet jen to, co si můžete dovolit prohrát). Přeji vám hodně úspěchu ve hře a oficiální tipy můžete najít v průběhu podvečera na Twitteru.

Zde máte ještě kompletní hrací plán dnešního dne:

 


Titulní foto:  twitter @JohnnyCueto

 

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
MLB Czech © 2017-20. Autor: Stanislav Straka