tanaka japonsko mlb vir
Krátce, Yankees

Tanaka „prchl“ před nákazou do Japonska

Je to smutné podívání a čtení. USA jsou momentálně ohniskem pandemie a zejména v New Yorku je situace opravdu vážná. Začátek sezony je tak opět o něco méně pravděpodobný. Nadhazovač Masahiro Tanaka odcestoval do Japonska.

Tenhle velmi kvalitní hráč New York Yankees tím pouze ukázal na skutečnost, že situace v USA se v posledních dnech rozhodně nelepší. Své rozhodnutí opustit zemi zdůvodnil obavami o své zdraví a zdraví své rodiny.

Tanaka během svého aktuálního pobytu na Floridě, která je také velmi těžce zasažena, se prý potýkal s rizikem nákazy. Do Japonska se tak vydal kvůli ochraně sebe a svých blízkých. Nyní bude muset strávit 14 dní v karanténě.

Pohyb mezinárodních hráčů směrem ven z USA může nyní ještě zesílit a jejich návrat zpět do země nemusí být vůbec jednoduchý. Připomeňme si, že v USA nyní platí několik federálních nařízení ohledně pohybu cizinců do země. Tato skutečnost tak může být další komplikací na cestě alespoň za zkrácenou sezonou.

Chtě nechtě si zde musím odložit svůj soukromý názor. Myslím si, že v aktuální situaci by bylo opravdu nejlepší letošní sezonu zrušit. Je mi ale zase jasné, že pro Američany je baseball obrovskou tradicí a po přestání toho nejhoršího období může působit jako morální vzpruha. Tak jako tomu bylo třeba v roce 2001 po útoku na newyorská dvojčata.

Nejsou to opravdu lehké časy.

 


Titulní foto:  twitter @NESN

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
MLB Czech © 2017-20. Autor: Stanislav Straka