Co dny v MLB daly: Syndergaard zůstane v NY! 100 nejlepších momentů sezony!

Máme za sebou opravdu poklidný víkend v MLB, a tak jsem vám dopřál trochu oddechu. No popravdě dopřál jsem si ho hlavně sobě. Ale opravdu jsme nic závažného nepromeškali. Nebojte. Volnější čas jsem využil na psychickou regeneraci a také jsem malinko pokročil s něčím, co pro vás chystám jako překvapení, ale zatím to neprozradím. Snad se vám to bude líbit. Teď ale pojďme honem na ty zprávy.

Syndergaard nebude vyměněn!

  • Brodie van Wagenen se nechal již v pátek slyšet, že Mets nebudou naslouchat nabídkám na Noaha Syndergaarda. Nemají v plánu ho tuto zimu vyměnit. Syndergaard má před sebou ještě dva roky kontraktu. Na volný trh by se měl dostat až před sezonou 2022. Není tedy úplně nutné tlačit na pilu. Je to změna ve strategii klubu. Ten se totiž naopak minulou zimu a letos v létě partnera pro trejd snažil najít, ale žádná z nabídek nebyla nikterak zajímavá.

Ono, přiznejme si na rovinu, by ani cena letos v zimě nemohla být nikterak závratná. Syndergaard inkasoval letos 94 zaviněných doběhů a to bylo nejvíc ze všech nadhazovačů v Národní lize. Dohromady 24 homerunů, další nejhorší číslo kariéry a také ERA 4.28. Na Syndergaardovy poměry katastrofa. Nebude tedy od věci dát tomu půlrok a věřit, že se Mets buď ocitnou na vrchu tabulky, nebo se Noah rozhází k parádním výkonům a přijdou zajímavější nabídky.

Mets s velkou pravděpodobností přijdou v zimě o Zacka Wheelera, který neakceptoval Kvalifikační nabídku a jde na volný trh, pokud by se zbavili dalšího startéra, byl by to už docela problém. Je potřeba si uvědomit, že letos byl nadhoz Mets pouze průměrný. I přesto, že byl v rotaci nejlepší nadhazovač Národní ligy Jacob deGrom, dopracovali se startéři ke kolektivnímu ERA 3.84 (bez Syndergaarda 4.28 ERA – to by bylo 8. místo v Národní lize). Oslabit se tak dalším odchodem by nebylo dobré. V tuto chvíli by se tedy mohlo u Mets počítat pro nadhoz s následující čtveřicí: deGrom, Syndergaard, Marcus Stroman a Steven Matz

Yankees a Didi

  • Didi Gregorius nedostal prodloužení kontraktu u Yankees. To již pravděpodobně víte. To, že si myslím, že má velmi otevřené dveře do sestavy Cincinnati Reds, jste zde již možná také zachytili. Ale pozor! V kontaktu s jeho agentem dále zůstávají i Yankees. Didi totiž dal na vědomí, že by chtěl v New Yorku zůstat. Yankees sice plánují sestavu vnitřního pole bez něj v následujícím obsazení: Luke Voit / Greg Bird (1B), DJ LeMahieu (2B), Gleyber Torres (SS) a Gio Urshela / Miguel Andujar (3B), nicméně mohou být v pozdějším stádiu Offseason otevření k podpisu smlouvy za nižší peníze. Bude záležet, jestli se Didi dokáže domluvit jinde.

Talent Tampy se vrací po dvou letech

  • Nebudu se na vás zlobit, jestli vám z myslí vypadlo jméno Brent Honeywell. Poslední dva roky o něm totiž příliš slyšet nebylo. A když, tak jenom v souvislosti se zraněními či operacemi. Tenhle 24letý nadhazovač platil ještě na začátku sezony 2017 za jeden z největších talentů Tampy. Na jejím konci si však poškodil loket a musel absolvovat operaci. Ta ho stála celý rok 2018. V letošní sezoně se již pomalu chystal k návratu, ale utrpěl zlomeninu lokte. Následovala další operace a tedy ani v letošní sezoně jsme ho v akci neviděli. Zpět k tréninku by se Brent měl vrátit v lednu a budeme tak velmi zvědaví, jak tenhle talent bude vypadat po dvou velkých operacích. Dostane se někdy do MLB? Já bych mu to strašně přál.

Webb bude připraven

  • Tohle jsou parádní čísla, že? 32.1 odházených směn, 28 strikeoutů, pouze 5 zaviněných doběhů a ERA 1.39. O kom je řeč? Jacob Webb byl letos nováčkem na soupisce Atlanty a pracoval z bullpenu. Je mu 26 let. Před tím, než utrpěl zánět lokte, stihl odházet 36 zápasů. Skvělá nováčkovská sezona bohužel skončila předčasně. Dle aktuálních informací z tábora Braves by měl být Webb připraven na jarní kemp a mohl by fungovat jako velmi kvalitní střední reliever.

Turner a jeho ukazovák

  • Trea Turner hrál skoro celou sezonu se zlomeným pravým ukazovákem, Zranění utrpěl již v dubnu. I přesto dokázal odpálit v základní části 19 HR ve 122 zápasech. Slova obdivu k němu pronášeli prakticky všichni spoluhráči. S takovým zraněním je údajně těžké vůbec udržet pálku v ruce. Turner hrál jakoby nic. Nyní se konečně našel čas na operační zákrok. Na jarní kemp bude zcela jistě připraven. No, on by byl vlastně i bez té operace.

Nejlepší momenty sezony

  • Tak a teď si udělejte asi hodinu čas, protože je tu mega nadupané video, které zahrnuje 100 nejlepších momentů letošní sezony. Do komentářů mi pak napište všichni, kdo jste to odkoukali celé. Vsadím se, že se nenajde nikdo :).

Nominace pro volbu do Síně slávy

Zemřela Vera Clemente

  • Bohužel tu je i smutná zpráva. Ve věku 78 let zemřela Vera Clemente. Vdova po již dříve zesnulém Roberto Clementovi. Roberto patřil ještě za svého života k nejšlechetnějším mužům v celé MLB. Jeho podpora chudým a postiženým lidem byla až neuvěřitelná. Po jeho tragické smrti se do čela jeho nadace postavila Vera a dobro šířila dále. Osudy manželů Clementových byly spojeny ponejvíce s Pittsburghem a jejich rodným Portorikem.

Cherington jmenován

  • Pittsburgh dnes na tiskové konferenci oficiálně představil nového generálního manažera, kterým je Ben Cherington. Ten se nechal slyšet, že Pirates byli jediným klubem, u něhož si dovedl představit pracovat. Jedná se o přesně ten typ výzvy, kterou hledal. Cílem bude postavit dobře fungující systém, který bude schopen vyhledávat i vychovávat talenty. A samozřejmě je také dokáže zapracovat do týmu. To zní jako dobrá strategie, protože Pittsburgh je dlouhodobě týmem, který pracuje s jedním z nejnižších rozpočtů v lize.

Titulní foto: twitter @CBSSportsMLB

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments