Střípky z MLB

Střípky: Shane Bieber vstoupil do historie

Ve středu se uzavřel první týden letošní sezony MLB a je to zase tady. Vše běží tak rychle, že se denně objevují desítky, možná i stovky zajímavostí. Všichni již dobře víme (a já tedy hlavně), že obsáhnout naprosto všechno se nedá. To je důvod, proč letos zařazuji tento seriál. Střípky se budou s nepravidelnou pravidelností snažit vypíchnout to nejzajímavější z předchozího dne. Jdeme na to.

 

výsledky MLB

 

 

 • Ronald Acuna Jr. z Atlanty vstupoval do středečního dvojboje s Washingtonem s těmito statistikami: průměrná rychlost odpalu – 97.7 mph, hard hit rate – 85.7 % a BABIP 0.200. To tak nějak napovídalo, že kvalita odpalu tam je, ale zatím se nepřenesla do dostatečného počtu hitů. Napravilo se to hned v prvním utkání. Acuna pálil 3/4. Během dne přidal další tři hard hity. Na začátku dnešního programu pak jeho stats jsou: průměrná rychlost odpalu – 96.8 mph, hard hit rate – 64.7 % a BABIP 0.333. Dá se tedy říci, že včera trochu ubral na razanci a raději umístil odpaly do pole. Atlanta zapsala dvě výhry.

 

 • Ze své zásobárny talentů vytáhli Cincinnati Reds velké eso. Jonathan India je považován za číslo 5 mezi prospekty Reds a do velké ligy vtrhl jako uragán. Po 6 zápasech má na kontě 10 RBI, jeho AVG je .476 a BABIP dokonce .556! V historii klubu nedosáhl nikdy žádný nováček tolika RBI v úvodních 6 zápasech. RBI se oficiálně sledují od roku 1920.

 

 • Cincinnati přidalo včera dalších 11 doběhů a celkem jich za 6 zápasů má na svém kontě již 57! My se vrátíme v porovnání před šestý zápas. Počet 46 doběhů po úvodních pěti utkáních je nejvyšší v historii klubu. Druhé nejvyšší číslo se objevuje u sezony 1976. Tehdy Reds bodovali doběhem 44x. Na konci sezony pak slavili výhru ve Světové sérii.

 

 • Ještě jednou ofenzivní hit ze Cincinnati. Po šesti zápasech mají tedy 57 doběhů a to je řadí od roku 1901 na 6. příčku. Lepší byla jen tato pětka: Cardinals – 62 (1962), Yankees – 60 (1950), Brewers – 59 (1978), Indians – 58 (1999) a Cubs – 58 (1954).

 

 • V úterních zápasech se 3 HR blýskl Ryan McMahon z Colorada. Statistici vypátrali, že se jednalo o 18. takový zápis některého z hráčů Rockies. Pouze McMahon a dva další (Charlie Blackmon a Mike Lansing) při takovém výkonu nemohli oslavit výhru svého týmu.

 

 • Shane Bieber byl ve středu proti Kansasu opět fenomenální. V utkání zaznamenal 12 Ks. Byl to již jeho 14. zápas v řadě, kdy hodil alespoň 8 K. Tím vyrovnal rekord organizace Cleveland Indians, který drží Corey Kluber (v sezoně 2017). Historicky je to pátá nejdelší série MLB.

 

 • Shane Bieber se zároveň stal prvním nadhazovačem historie celé MLB, který ve dvou sezonách po sobě hned na úvod předvedl dva starty s počtem 12+ Ks! Existují jen dva další nadhazovači, kterým se to povedlo alespoň v jedné sezoně: Nolan Ryan (1978) a Karl Spooner (1954).

 

 • Reliever Clevelandu Emmanuel Clase přidal dalších 9 nadhozů, které měly rychlost 100+ mph. Během dvou zápasů jich stihl hodit již 18. To je více, než všichni nadhazovači Indians od sezony 2008 dohromady. Ti jich za 13 let hodili jen 13. Clase je tedy pro fandy Indians opravdové zjevení.

 

 • Blake Snell se letos z Tampy přestěhoval k Padres do San Diega. To znamená, že kromě nadhozu má i pálkařské povinnosti. Ve středečním utkání proti San Franciscu tak Snell zaznamenal svůj první úspěšný odpal v kariéře. 🙂

 

 • Lorenzo Cain rozhodl 3 RBI HR v extra inningu o výhře Brewers nad Cubs 4:2. Cain přitom odpálil HR již v osmé směně, čímž otevřel skóre zápasu. Stal se tak vůbec prvním pálkařem historie Brewers, který zvládl v jednom utkání pálit 2 HR znamenající vedení svého týmu a oba tyto zásahy přišly v 8. nebo pozdější směně.

 

 • Justin Dunn ze Seattlu předvedl ve středu něco, co bylo k vidění v MLB naposledy v roce 1991 (Pete Harnisch). V úvodním startu sezony totiž Dunn 8x „vyrobil“ walk soupeře. K tomu ovšem přidal pouze jeden umožněný hit borců v barvách White Sox. V historii Seattle Mariners se takovýto zápis (8 BB, 1H) v jakémkoliv zápase objevuje již jen jednou. Rovněž v sezoně 1991 se o něj poněkud překvapivě postaral fenomenální Randy Johnson.

 

 • Dylan Carlson ze St. Louis trefil v utkání proti Miami Grand Slam.

 

 • Oakland Athletics zaznamenali první výhru v sezoně. Podařilo se jim v závěru otočit utkání proti Dodgers a vyhrát walk-off hitem v desátém inningu.

 

 • Asi jen těžko byste uhodli, který nadhazovač má aktuálně ve svých individuálních statistikách nejvíce výher (W) v této sezoně. Je to Connor Brogdon. Kdo? Ano, Connor Brogdon. Také jsem se musel na jeho hráčskou kartu podívat, jestli mě statistici nehoupou. Brogdon je reliever Philadelphie a na jeho konto byly připsány letos již 3 výhry. Tenhle kousek má ale ještě pokračování. Brogdon se stal vůbec prvním pitcherem v historii Phillies, který dosáhl během úvodních 6 zápasů sezony na 3 vítězství. Takže. Connor Brogdon.

 

 • Toronto má po 6 odehraných zápasech sice bilanci 3-3, ale překvapivě skórovalo jen 20 doběhů. Blue Jays jich za 6 úvodních zápasů sezony v historii sesbírali méně jen 3x. Vždy jich bylo 18 a šlo o sezony 1981, 2014 a 2019.

 

 • Jameson Taillon předvedl na nadhozu Yankees svůj debut a kontrola míčů byla dobrá. Výsledkem bylo 7 Ks a 0 BB. Při debutu za Yankees se takové bilance dobrali jen 3 další hráči! Byli jimi: Luis Severino (2015), Masahiro Tanaka (2014) a Rich Beck (1965).

 

 • Yankees prohráli s Baltimorem nakonec až v extra inningu. Stalo se jim to letos již podruhé. Během úvodních 6 utkání sezony nevídaná záležitost. Takováto situace se Yankees přihodila jen dvakrát v historii. Šlo o sezony 1964 a 1980.

 

 • Při výhře Seattlu nad White Sox se zaskvěl pálkař Kyle Seager. Ten si připsal 3 RBI a to se mu povedlo již v 70. utkání kariéry. V klubovém žebříčku se tímto počtem osamostatnil na 4. místě v historii. Více 3+ RBI utkání za Mariners mají jen: Ken Griffey Jr. (130), Edgar Martinez (112) a Jay Buhner (100).

 

 


titulní foto:  twitter @MLBONFOX

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
MLB Czech © 2017-20. Autor: Stanislav Straka