lance lynn
Střípky z MLB

Střípky: Lynn vynuloval Kansas

Ve čtvrtek bylo na programu o něco méně zápasů, než je možné nebo obvyklé. Neznamená to však, že by se nedělo nic zajímavého. White Sox například ukázali, že kromě dobré pálky mají letos velké možnosti i na nadhozu a zatím roli „tajného“ favorita bezpečně potvrzují. Jsou tu dnešní Střípky a spoustu zajímavostí z MLB.

 

výsledky MLB

 

 

 • Pablo Sandoval je oblíbencem spousty z nás. Letos se objevuje na soupisce Atlanty. V úvodních šesti zápasech se mu z pozice náhradního pálkaře (pinch-hitter) podařilo trefit již dva homeruny. A to se za tento časový úsek z tohoto postu před ním povedlo jen dvěma hráčům od roku 1901!

 

 • Jose Ramirez z Clevelandu trefil ve středu 2 homeruny proti Kansasu. Od sezony 2017 to pro něho byl již 12. zápas s více homeruny. Dostal se tímto počtem na první pozici mezi třetími metaři. Za ním je s 11 zápisy Manny Machado. V celé kariéře má Ramirez těchto zápasů celkem 17, což ho řadí na 7. pozici v historické tabulce Indians. Na prvním místě jsou Jim Thome a Albert Belle s 26 zápasy.

 

 • Typ nadhozu zvaný „cutter“ není mezi nadhazovači rozhodně tím nejrozšířenějším. Velmi dobře ho však používá Corbin Burnes z Milwaukee. Ten před včerejším zápasem proti St. Louis měl na kontě od startu sezony 2020 dohromady 44 strikeoutů tímto typem nadhozu. Druhý v pořadí Yu Darvish jich měl „jen“ 28. Burnes včera spotřeboval 86 nadhozů a přesně polovina z nich byla cutter.

 

burnes

 

 • Corbin Burnes se ovšem postaral ještě o další dosud nevídaný zápis. Pomohli mu k tomu i jeho pálkaři svojí nemohoucností. Burnes má za sebou totiž dva starty, v obou hodil alespoň 9 Ks (9 a 11), nevyrobil ani jeden walk a nepovolil víc než jeden hit! Přesto nemá ve statistikách zapsánu výhru (prohra a no-decision)! V celé historii neexistuje žádný jiný nadhazovač, kterému by se něco takového stalo 2x za celou kariéru. Burnes to zažil během pár dní a dvou po sobě jdoucích startech. Smůla!

 

 • Před startem čtvrtečního programu byl podíl zápasů, které musel rozhodnout až extra inning 12.5 %. Například loni to bylo jen 7.57 %. Hodnota 12.5 % (pokud by vydržela) by byla nejvyšší od sezony 1957 (13.12 %)

 

 • Trey Mancini z Baltimoru se poprvé od chvíle, kdy začal bojovat s rakovinou, představil před fanoušky na domácím stadionu. Sklidil pochopitelně standing ovation.

 

 

 • New York Mets otočili zápas proti Miami v samotném závěru. Vítězný bod byl skórován jako walk po zásahu pálkaře nadhozem. Ano, bylo to trochu kontroverzní. Michael Conforto na pálce totiž strčil svůj loket téměř do středu strikezony 🙂 Konec zápasu pomocí walk-off HBP je poněkud obvyklejší, než byste si možná mysleli. Toto byl již 77. zdokumentovaný případ v historii MLB (od roku 1916).

 

 • Jeff McNeil z Mets vyrovnával na 2:2 homerunem v deváté směně a k tomu měl včera narozeniny. Tedy statistici samozřejmě hned vypátrali, že je prvním hráčem Mets, který na narozeniny vyrovnal homerunem v 9. nebo pozdějším inningu. Miluju statistiky! 🙂

 

 • Přibývají strikeouty? Ano. Zde je jejich průměr na tým a zápas: 2018 – 8.48, 2019 – 8.81, 2020 – 8.68 a 2021 – 9.65.

 

 • Na 12. pozici všech dob v počtu Saves je Craig Kimbrel. Ten proti Milwaukee zvládl již 350. úspěšnou koncovku v kariéře. Mezi aktivními pitchery je na prvním místě.

 

 • Cubs dokázali v prvních šesti zápasech trefit jen 21 odpalů. To bylo nejnižší klubové číslo vůbec za 120 let. Včera se proti Pittsburghu probrali a do hry umístili hned 11 hitů!

 

 • J.D. Martinez z Bostonu odstartoval sezonu skvěle. Ve všech sedmi dosavadních zápasech pálil extra-base hit. To se v historii před ním podařilo jen pěti dalším hráčům. Rekord drží s osmi zápasy Alex Rodriguez ze sezony 2007 a Sandy Alomar Jr. (1997). Můžete tedy v dalším zápase držet palce k dorovnání rekordu.

 

 • Statistický web baseball-reference.com průběžně aktualizuje pravděpodobnosti jednotlivých klubů na postup do Postseason, výhru ve Světové sérii atd. Nejvíc statistiky zatím zaujaly výkony Philadelphie, která zvýšila během týdne své šance na postup do play-off z 23.7 % na 44.9 %.

 

 • Enrique Hernandez alias Kiké odpálil svůj první homerun za Boston. Tam přestoupil před letošní sezonou z Dodgers.

 

 • V zápase proti Kansasu pokračoval ve svém úchvatném startu sezony Yermin Mercedes z White Sox. Výkon korunoval monster hitem, který skončil za plotem ve vzdálenosti 485 stop!!! Mercedes má nyní na kontě 15 odpalů v sedmi utkáních. To je nejvíce, co kdy kdo zaznamenal v prvních sedmi startech za White Sox. V Americké lize drží rekord od roku 1901 v počtu odpalů v prvních sedmi startech Kirby Puckett (16 v sezoně 1984). Mercedes se posunul na druhé místo. Tam je s ním ještě Riggs Stephenson (1921).

 

 

 • Nolan Arenado trefil svůj první homerun na Busch Stadium v St.Louis, kam přestoupil před sezonou z Colorada. Homerun to byl vítězný.

 

 • Toronto, jak známo, hraje své domácí zápasy v úvodu sezony v Dunedinu. Tam se ještě nikdy MLB zápas nehrál. Vladimir Guerrero Jr. se tak stal autorem historicky prvního MLB homerunu na tomto stadionu.

 

 • Včera nebo kdy jsem zde upozorňoval na čísla Mikea Trouta a že se pravděpodobně dočkáme brzy hodně homerunů. No tak jsme se včera dočkali. 🙂

 

 • Lance Lynn přestoupil před sezonou k White Sox a válí. Ve svém druhém letošním startu si připsal proti Kansasu Complete Game Shutout! Stal se zároveň prvním nadhazovačem historie Americké ligy, který předvedl shutout během domácího Opening Day a ještě k tomu přidal 10+ Ks! Wau!

 

 • Máme za sebou jen 8 dní zápasů a bilance mezi Houstonem a Oaklandem je po včerejšku již 5:0!

 

 

 • Teoscar Hernandez z Toronta zapsal včera další 4 strikeouty. Za 7 utkání jich má na kontě již 14. To je nejvíc v celé historii organizace Blue Jays (od roku 1977)!

 

 • Yankees měli ve čtvrtek volno a odehráno mají šest utkání s bilancí 3-3. Během nich mají týmové ERA 1.74! Takhle dobře začali nadhazovači od roku 1913 jen 4x! Bylo to v letech 1914 (1.15), 1967 (1.31), 1958 (1.36) a 1921 (1.67). Že by si to letos konečně sedlo?

 

 


 titulní foto:   twitter @Starting9

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
MLB Czech © 2017-20. Autor: Stanislav Straka