steve pearce
Boston, Krátce

Steve Pearce ukončil kariéru

Byla to věc trochu očekávaná a nyní ji máme potvrzenou. Předevčírem oslavil Steve Pearce 37. narozeniny a také ohlásil, že končí s aktivní kariérou. Ve statistikách mu tak zůstane zapsáno 13 sezon a 766 zápasů v základní části.

V době panující nejistoty ohledně letošní sezony a bez platného kontraktu s některým z klubů nemůže toto rozhodnutí rozhodně překvapit. Navíc? Věk nezastavíš. Na první pohled nás určitě překvapí ten poměrně nízký počet odehraných zápasů v MLB.

Ale je tomu skutečně tak. Steve totiž platil prakticky na všech svých štacích (Pittsburgh, Baltimore, Houston, Yankees, Tampa, Toronto a Boston) za kvalitního náhradníka. Jeho cesta do MLB nebyla totiž vůbec jednoduchá. Draftován a zároveň podepsán byl dokonce až na potřetí. V roce 2003 odmítl Minnesotu a o rok později Boston. Podepsat se mu povedlo až v roce 2005 s Pittsburghem.

 

Kostrbatý začátek a skvělý konec

 

Tam také začala jeho profesionální kariéra. Debutoval na konci sezony 2007. Ale za pět let u Pirátů se ani jednou nedostal přes 60 odehraných zápasů. Takhle se to s ním táhlo prakticky až do jeho 30 let. Až na konci sezony 2012 si ho z waiveru Yankees stáhl Baltimore. I tady to ale trvalo přes rok, než dostal výraznější šanci.

V sezoně 2014 to konečně přišlo. Steve Pearce nastoupil do 102 utkání, což je také jeho sezónní maximum během celé kariéry. Ve 31 letech se konečně stal celkem považovaným pálkařem, který si od té doby našel místo ještě na soupiskách Tampy, Toronta a Bostonu.

Právě s Red Sox zažil své nejkrásnější momenty. V létě 2018 byl do Bostonu vyměněn z Toronta a mohl se tak účastnit podzimní spanilé jízdy za titulem. Ba co víc. Stal se ústřední postavou. Hlavně ve Světové sérii proti Dodgers se zaskvěl. V pěti zápasech uštědřil soupeři tři homeruny a vybojoval 8 RBI. To mu sice překvapivě ale po zásluze vyneslo ocenění MVP Světové série 2018.

 

 

Hráč, který působil celou kariéru velmi nenápadně, se tak navždy zapsal do historie hry a MLB. Nyní odchází do hráčského důchodu. V poslední sezoně hrál za Boston a nastoupil do 29 utkání.

 


Titulní foto:  twitter @NESN

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
MLB Czech © 2017-20. Autor: Stanislav Straka