Stanton bude na start sezony připraven

stanton giancarlo

Pokud bychom za tři dny podle původního rozpisu sezony začínali hrát, pak by Giancarlo Stanton kvůli zranění lýtka chyběl na soupisce Yankees. Odložený start mu poskytne dostatek času na to, aby se dal do pořádku.

Takové jsou informace, které dnes poskytl Aarone Boone americkým médiím. Moc podrobností jsme se nedozvěděli, nicméně bylo sděleno, že během své rehabilitace dosáhl Stanton zásadního progresu.

Pokud by se nyní hrála přípravná utkání byl by údajně Stanton schopen již nastoupit. Chyběla by mu pochopitelně herní praxe, ale zranění ho již nikterak neomezuje v pohybu. Pro Yankees je to velmi dobrá zpráva a budou věřit, že do doby, než skutečně sezona začne, nedojde k žádným komplikacím.

 

Loni to dobré nebylo

Stanton má za sebou velmi nepovedenou sezonu 2019. Během ní se na listině zraněných hráčů ocitl hned několikrát a zvládl nakonec odehrát jen 18 utkání. Připomeňme si, že Giancarlo má s Yankees podepsanou smlouvu až do konce roku 2027 a na další má ještě opci.

Od svého příchodu do New Yorku z Miami před sezonou 2018 stihl odehrát v proužkované uniformě 176 zápasů v základní části. Z jeho pálky zamířilo za bariéru již 41 odpalů. Ofenzivní produkce je sice o něco slabší, než byla v Miami, ale i tak je o 31 % výš než ligový průměr.

Zdravý Stanton by měl patřit na pozici číslo čtyři v lineupu Yankees. To je pochopitelně ta nejklíčovější pozice. Pálkař v tomto pořadí dostává statisticky nejvíce příležitostí poslat domů hráče pálící před ním. Stanton se ve většině utkání bude soustředit pouze na pálku z pozice designated hittera (nahrazuje na pálce nadhazovače), je však schopen zaskočit i na pozici ve vnějším poli.


Titulní foto:  twitter @BaseballQuotes1

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..