Boston, Krátce

Stále není jasno, kdo povede Boston

Skandál s podváděním při nadhozech v podání Houstonu v roce 2017 stál místo manažery tří klubů. Zatímco Hinch u Astros a Beltran u týmu Mets již byli nahrazeni, Boston Red Sox jméno šéfa lavičky stále nezná.

Red Sox měnili v letošní Offseason generálního manažera. Namísto Dombrowskiho přišel Chaim Bloom (podrobněji zde). Změna hlavního muže dugoutu ovšem nebyla v plánu. Alex Cora dokázal s Red Sox vyhrát v roce 2018 titul, ale vaz mu zlomil velký skandál, který prokázal, že byl jedním z hlavních strůjců podvodu při nadhozech ještě za svého působení jako bench coach Astros.

Boston se nachází v zajímavé pozici. Klub loni neuspěl a platový rozpočet má našponovaný na maximum. Nový generální manažer musí pracovat s přáním majitelů, kteří ho chtějí výrazně snížit. Na nějaké velké posily tedy zapomeňte. Spíše uvidíme, jestli v nejbližších hodinách nebude z Fenway Parku někam na Západní pobřeží (Dodgers, Padres) vytrejdován Mookie Betts.

Nejenže tedy Red Sox pořád neví, s kým budou letos vůbec hrát, oni nevědí ani, kdo to celé bude dirigovat. V posledních dnech se v médiích objevuje celá řada jmen. Upřímně? Ani jedno z nich nepatří do kategorie, ze které by vám padala brada až na zem.

Do řečí se postupně dostali Ron Roenicke, Carlos Febles, Mark Kotsay, Hensley Meulens a Jason Varitek. K nim jako poslední přibyl aktuální bench coach Arizony Luis Urieta.

Během letošní zimy vyměnilo svého manažera dohromady devět klubů (Mets dokonce dvakrát). Boston bude tedy desátým. Plná třetina týmů tak vstoupí do nové sezony pod novým vedením.

 

Přehled nových manažerů // zdroj: MLB Network

 

Pokud bych si měl tipnout, jak se celá současná situace podepíše na výkonnosti Red Sox, pak si myslím, že lepší jak loni (84-78) to nebude.


Titulní foto:  twitter @LivKerslake1

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
MLB Czech © 2017-20. Autor: Stanislav Straka