Blake Snell a jeho problematický loket

Na sklonku minulého týdne se objevila poměrně zneklidňující informace o zdravotním stavu jednoho z klíčových nadhazovačů Tampy Bay Rays. Blake Snell se měl údajně potýkat s problémy v lokti a to u nadhazovačů bývá smrtící.

Vývoj tohoto případu jsme sledovali a nyní máme pro fandy Rays uklidňující informaci. Na konci minulého týdne dostal Snell kortizonovou injekci do levého lokte, který byl již dříve předmětem operace. Tahle léčebná kůra má ulevit od bolesti a to se pravděpodobně také stalo.

 

Zatím to vypadá dobře

V úterý a ve středu se totiž Snell zúčastnil lehkého házecího tréninku a neobjevily se žádné potíže. K tréninku přistoupí ještě ve čtvrtek a na jeho základě bude rozhodnuto o dalším postupu. Pokud bude i po zítřku vše v pořádku, pak by měl Blake Snell nastoupit v pátek k odházení jednotky v bullpenu.

Po další případné kontrole se může umluvit o tom, že by během příštího týdne šel do ostrého utkání. Při splnění všech těchto předpokladů se dá uvažovat o tom, že by Blake byl připravený na start sezony. Ta začíná pro Tampu 26. března domácím utkáním proti Pittsburghu.

Snell se se zdravotními potížemi potýkal již loni a nenavázal tak na ročník 2018, kdy byl s ERA 1.89 vyhlášen nejlepším nadhazovačem Americké ligy. I tak je ale stále klíčovou postavou Rays. Ti by letos chtěli potvrdit skvělou loňskou sezonu, kdy získali 96 výher a v jejich cestě Postseason je zastavil až Houston v rozhodujícím pátém zápase.

 

 

Mějme však situaci kolem Snella na radaru, protože jakékoliv komplikace v oblasti lokte nebo ramene u nadhazovače pochopitelně nevěstí nic dobrého. A i když může dojít k dočasnému zlepšení, tak problém stále visí ve vzduchu.


Titulní foto:   twitter @rays_fanly

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..