Semifinále Playstation ligy začíná již dnes!

První tři týmy po základní části Playstation ligy potvrdily ve čtvrtfinále roli favorita a postoupily. V boji čtvrtého s pátým pak bylo lepší Milwaukee, které ale aktuální formou bylo lepší než v tabulce čtvrtá Philadelphia.

To znamená, že v dnes začínajícím semifinále ligy ve virtuálním baseballu na sebe narazí čtyři týmy, jejichž forma byla v závěru nejlepší. Již dnes večer ve 21:30 vyzve mnou vedený Cleveland protivníky ze San Francisca, kteří hrají pod taktovkou brněnského manažera Lukea. Tento zápas stejně jako všechny ostatní můžete v přímém přenosu sledovat na Youtube kanálu MLB Czech (odkaz zde). Na nadhozu se dnes večer představí Corey Kluber a Dereck Rodriguez.

Série mezi Minnesotou a Milwaukee odstartuje ve středu večer od 21:30. Jeden zápas denně budeme zcela jistě hrát a vysílat minimálně do soboty. Oba finalisty prvního ročníku neoficiálního Mistrovství České republiky pak poznáme nejdříve v pondělí, nejpozději pak na konci příštího týdne.

 

Co přineslo čtvrtfinále?

Hodně práce měl se svým postupem Cleveland, proti němuž se Cincinnati pod vedením Mirka K. vyšvihlo k heroickým výkonům. Na stadionu Clevelandu skončil první zápas výhrou Indians 5-2. O výhře jsem ale musel rozhodnout až obratem v závěru zápasu. Stejně těžký byl zápas v Cincinnati a ten nabídl parádní podívanou. Jen jeden strike chyběl Clevelandu k výhře po devíti směnách, ale Reds dokázali vyrovnat a šlo se do prodloužení. To nakonec skončilo až po 11 směnách. Zápas si můžete připomenout  na následujícím videu.

 

 

Dnešní soupeř Indiánů tým San Francisco Giants si poradil s Tampou, kterou vedl manažer Renda, velmi zajímavým způsobem. Ve dvou utkáních nepovolili brněnsko-sanfrancisští Giants soupeři ani jeden doběh a po výsledcích 2-0 a 6-0 se radovali ze zaslouženého postupu. Jejich nebývalá motivace do hry budiž pro dnešek pro Cleveland velkou hrozbou.

 

 

Minnesota pokračovala ve své spanilé jízdě a s Oaklandem nepřipustila vůbec žádnou diskuzi o možném překvapení. Manažer Athletics Tomáš K. sice v druhé části sezony předvedl výrazně zlepšené výkony a dvakrát našel recept na favorizovaný Cleveland, ale na Twins to prostě nestačilo.

Minnesota disponuje v osobě manažera Pavla ohromnou silou na pálce a házet míče do zóny se často rovná sebevraždě. Po výsledcích 11-1 a 9-0 prostě jasný postup!

 

 

Všichni jsme byli zvědavi, zda alespoň poslední série přinese souboj na tři utkání. Mělo se teoreticky jednat o nejvyrovnanější duel. To se nakonec nepotvrdilo. Milwaukee pod vedením manažera Honzy rozhodlo první zápas dvěma body v posledním inningu (4-2) a odvetu si již bez problémů ohlídalo (6-1). Vzhledem k tomu, že i Brewers umí ve velkém množství pálit homeruny, bude série Minnesota – Milwaukee pravděpodobně velmi zajímavá!

 

 

Vzájemné zápasy v základní části:

Cleveland – San Francisco 6:4 a 4:1

Minnesota – Milwaukee 9:1, 7:2 a 5:2

 

Program semifinálových zápasů a přenosů:

3.3. (úterý) 21:30 // Cleveland – San Francisco

4.3. (středa) 21:30 // Minnesota – Milwaukee

5.3. (čtvrtek) 21:30 // Minnesota – Milwaukee

6.3. (pátek) 20:00 // Cleveland – San Francisco

7.3. (sobota) 20:00 // San Francisco – Cleveland

8.3. (neděle) 21:30 // San Francisco – Cleveland

9.3. (pondělí) 20:00 // Cleveland – San Francisco

9.3. (pondělí) 21:30 // Milwaukee – Minnesota

10.3. (úterý) 21:30 // Milwaukee – Minnesota

neurčeno // 5. zápas Minnesota – Milwaukee

 


Titulní foto:  twitter @PlayStation

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..