Seattle Mariners úvodní zápasy doma neodehrají

mariners seattle t-mobile park opening day přeloženo

Tak je to tady. Celosvětová pandemie koronaviru řádí i v USA a má první dopad na ligu. Stát Washington na západě dnes zakázal shromáždění s více než 250 osobami. Seattle Mariners tak nemohou hrát před diváky.

Mariners totiž právě v západoamerickém státě Washington mají své sídlo. Přitom hned úvodní sérii proti Texasu mají hrát na svém stadionu T-Mobile Park a úvodní nadhoz měl obstarat Ichiro Suzuki. K tomu nedojde. Klub prohlásil, že v tuto chvíli je pochopitelně přednější zdraví lidí a nařízení je potřeba akceptovat.

Aktuálně se hledá náhradní řešení. Série mezi Seattlem a Texasem je v plánu od 26. do 29. března. Hned na ni navazují zápasy s Minnesotou. Dle dostupných informací se zatím hovoří o možnosti, že by Seattle své zápasy odehráli v tréninkovém centru v arizonské Peorii. Druhá varianta mluví o možnosti vyměnit si pořadatelství zápasů.

 

Začne vůbec liga včas?

Je možné a řekl bych, že dokonce velmi pravděpodobné, že se v dalších dnech dočkáme ještě dalších omezení. Na to, kdy a v jakém formátu liga skutečně odstartuje, si raději pár dní počkáme. Situaci pro vás pochopitelně sleduji.

Bude opravdu zajímavé, jestli se stejně jako v Evropě spustí domino efekt omezení i mezi státy USA. V tuto chvíli se dá předpokládat, že spíše ano.

Stát Washington je nejvíce zasaženým ze všech států federace. Ve středu bylo na jeho území registrováno 267 potvrzených nemocných pacientů. Bohužel již došlo i k úmrtím. Zbytek USA přitom registroval ve středu ráno „pouze“ něco přes 1000 případů.

V minulých dnech už došlo k omezením pohybu v prostorách vyhrazeným pouze hráčům. Některá americká média s nelibostí nesla nařízení, že oproti tradicím nemají v tuto chvíli přístup do šaten a veškeré rozhovory musí být prováděny pouze ve vyhrazené mix zóně. V té bude mezi hráči a médii zajištěn dostatečný odstup.

Těžko se mi hodnotí, zda jsou tato opatření přehnaná, nebo nejsou. Ale ve chvíli, kdy i mezinárodní zdravotnická organizace (WHO) překlasifikovala šíření viru z epidemie na pandemii, jsou asi přednější věci než baseballové zápasy.


Titulní foto:  twitter @sigmas

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..