Sano hrdinou! MLB zpět v Dominkánské republice!

sano twins mlb dominikanska republika

MLB se v posledních sezonách snaží více a více otevírat světu. Některé zápasy se tak hrají mimo území USA a Kanady. V sobotu došlo na zápas v Dominikánské republice. Zazářil v něm Dominikánec Miguel Sano.

MLB se do Dominkánské republiky vrátila po 20 letech! Ve vzájemném souboji si to rozdaly Minnesota a Detroit. Nakonec se radovali Twins z výhry 7:6. Na stadionu Juana Marichala v Santo Domingo bylo vyprodáno a tedy jen o něco méně než 15 tisíc diváků. Miguel Sano z Minnesoty odpálil homerun a celkem zapsal 3 RBI. Jako rodák z Dominikánské republiky se tak stal jasným hrdinou zápasu.

 

 

Dominikánská republika – baseballová země!

Sobotní utkání bylo jen částí z toho, co je pro letošek v MLB naplánováno. Mimo Státy a Kanadu se podíváme ještě několikrát. V dubnu (18. a 19.) se v Mexico City utkají Arizona a San Diego. Jen o deset dní později do Portorika vyrazí Miami a New York Mets. Vše pak završí v červnu londýnský souboj St. Louis proti Cubs.

Návrat alespoň přípravného zápasu MLB do Dominikánské republiky je pochopitelně pro místní velkou událostí a vyznamenáním. Čekali na tenhle moment 20 let. Pro zemi, která dodává do MLB nejvyšší počet hráčů, to byla dlouhá doba. Loni na soupiskách pro MLB sezonu zahájilo rekordních 102 hráčů z téhle země. V letošních kempech pak bojuje dohromady 220 Dominikánců!

Vstupenky na včerejší souboj byly vyprodány během 24 hodin od oznámení zápasu. Fanoušci v této zemi zkrátka baseball milují. O tom nakonec promluvil i Nelson Cruz: „Je to vášeň pro tuhle hru. Kdekoliv se projdete po ulici, uvidíte děti, jak hrají baseball!“ Když pak Miguel Sano v utkání odpálil homerun, byl to pro místní fandy životní zážitek.

 

Vše má dlouhou tradici

Poprvé se tým z USA v Dominikánské republice představil již ve 30. letech 20. století. Tehdy se tam na turné vydali Cincinnati Reds. V roce 1948 je napodobili Dodgers, kteří tehdy ještě sídlili na newyorské adrese v Brooklynu. Sezona 1967 pak patřila návštěvě Pittsburgh Pirates. Na jejich soupisce byl tehdy třeba Dominikánec Matty Alou, který prožíval nejlepší sezony. Pirates tehdy dávali dohromady tým, který na začátku sedmdesátých let patřil mezi ty nejlepší.

V roce 1977 se do Dominikánské republiky podívaly týmy New York Mets a LA Dodgers. Za Dodgers tehdy hrál Manny Mota a ten odpálil homerun proti budoucímu členu Síně Slávy – tím byl pochopitelně newyorský Tom Seaver.

Jen o rok později na ostrov zavítali Phillies a Cardinals. Vše pokračovalo v roce 1999, kdy se k zápasu vydali Montreal Expos a New York Mets. Domácí diváci měli velkou atrakci. Jako manažer působil v Montrealu legendární Dominikánec Felipe Alou a na soupisce byl zářící Vladimir Guerrero.

Poslední návštěva MLB se pak odehrála v roce 2000, když přijeli Boston Red Sox a Houston Astros. Za Boston tehdy zářil Pedro Martinez, který během čtyř let vyhrál třikrát cenu pro nejlepšího nadhazovače!

 

 

Návrat milovaného sportu

Teď už jistě chápete ještě lépe, co včerejší zápas pro místní vášnivé fanoušky baseballu opravdu znamenal. Vše bylo pochopitelně ještě podtrženo tím, že na soupiskách byla celá řada hráčů, kteří se v Dominikánské republice narodili. Za Minnesotu tu byl například Miguel Sano a Nelson Cruz. Detroitští Tygři pak přivezli také několik místních. Například Ivan Nova, Jorge Bonifacio, Dawell Lugo.

Na sestřih zápasu se můžete podívat v následujícím videu:

 


 

 

Sobotní výsledky přípravy:

Minnesota – Detroit 7:6

Tampa – Atlanta 1:1

Toronto – Boston 2:5

Boston – Philadelphia 2:10

Yankees – Pittsburgh 7:4

Houston – St. Louis 1:5

Baltimore – Tampa 0:1

Miami – Washington 2:2

Washington – Mets 5:0

Colorado – Dodgers 1:7

Texas – Milwaukee 11:2

Cubs – Cleveland 8:5

Cincinnati – Kansas 2:7

White Sox – San Francisco 7:12

Oakland – Seattle 8:4

Arizona – Angels 6:6

San Diego – Arizona 5:10

Cincinnati – Cubs 8:5

 


Titulní foto:  twitter @Twins

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..