esport, Hlavní články, Rozhovory

Rozhovor s Pavlem: „Esport je relax a zábava!“

Od začátku prosince probíhá pod záštitou MLB Czech Zimní liga v Playstation hře MLB The Show 2019. Pokud vím, jedná se o unikátní projekt na území Česka a Slovenska. Dnes přináším rozhovor s jedním z účastníků.

Z dvanáctky původně přihlášených hráčů v bojích stále pokračuje celá desítka. Program se již pomalu blíží ke konci základní části a na spadnutí jsou tak vyřazovací boje, které budete moci sledovat stejně jako většinu utkání základní části živě na Youtube kanálu MLB Czech.

Výsledky základní části a statistiky zápasů najdete zde a průběžnou tabulku máme tady. A nyní již pojďme na rozhovor s Pavlem (38), který se živí jako IT konzultant a má doma kromě Playstationu také manželku a dvě malé dcery.

 

Co máš radši? Baseball nebo hry?

Baseball, určitě.

 

A tvůj vztah ke hrám je vlastně jaký?

Je to relax od práce a částečně trochu i oddech od rodičovských povinností.

 

A baseball ve hrách? Relax nebo snaha si zkusit něco, co v realitě neděláš, ale máš to rád?

Jako malý jsem baseball hrál a ta hra mě uchvátila. Jednak to bylo něco amerického, což bylo v devadesátkách „in“ a za druhé se mi líbilo, že v baseballu se chytí každý.

 

Byl jsi dobrý baseballista?

Moc ne, ale hlavně jsem neměl podporu doma, neměl jsem jak a s kým trénovat, takže s přechodem na střední jsem toho nechal.

 

A přišel baseball ve hrách? Nebo jak to bylo? Kdy ses dostal k první baseballové hře?

No když nepočítám občas nějakou malou hru na mobilu, tak pořádně jsem začal hrát až v roce 2016. To jsem náhodou narazil na Youtube kanál jednoho týpka ze Států, co streamoval MLB The Show. Tak se mi to hodně zalíbilo, že jsem hlavně kvůli tomu konečně pořídil PS4, o kterém jsem předtím jen dlouze uvažoval.

 

Jaké byly tvoje Playstation začátky? Potkal jsi od toho roku 2016 nějaké Čechy nebo Slováky, kteří to hráli?

Vůbec. Vždycky jsem byl docela stará škola, takže online hraní čehokoliv jsem se dlouho vyhýbal. Až doposud.

 

Takže jsi do naší ligy skočil bez jakékoliv přípravy na online soupeření? Překvapilo tě na tom něco?

Dá se říct. Online hry byly u mě naprostou výjimkou.

 

 

A zaskočilo tě na tom tedy něco? Nebo může hrát online fakt každý?

Je to jiné, počítač mi třeba nadhozy dává fakt náhodně, kdežto někdo „živý“ má nějaký svůj styl. Někdo hází fastbally nahoru, někdo točky do země, takže se v tom dá trochu víc číst.

 

Jak bys vlastně čtenářům přiblížil svými slovy probíhající soutěž?

Zatím super zábava, ale začíná to být trochu těžké. Zpočátku jsem měl výhodu, že jsem tu hru už nějakou dobu hrál, takže se mi dařilo, vyhrával jsem celkem snadno, ale jak se všichni zlepšují, je to těžší a těžší. Jsem taky rád, že mi byli vylosování Twins, kteří jsou silní na pálce.

 

Proti komu třeba hraješ a jak často? Jak se domlouváte?

Domlouvání zápasů je na pohodu přes facebook, žádné sofistikovanější postupy nemáme, ale zatím to stačí. Hrajeme dva zápasy týdně, takže se většinou čas najde, případně dohrajeme co nejdřív týden následující.

 

Říkal jsi, že hraješ za Twins. Jsou i tvým oblíbeným týmem v realitě?

Ani ne, ani v rámci AL Central nejsou, ale hráče mají sympatické. Já tíhnu k Oaklandu a Yankees. Hlavně jsem rád, že mi nebyl přidělen Boston, to bych se asi musel odhlásit (smích).

 

Ani za J.D. Martineze by sis nechtěl švihnout?

To možná jo, jen ne v dresu Red Sox. Je to prostě rival.

 

 

Jak je to vlastně s tvojí znalostí MLB. Pomohla ti i hra do toho více proniknout? Nebo čerpáš informace z webů? Co říkáš vůbec na tenhle web?

Sleduji dlouhodobě a popravdě, co MLB i hraju, tak to sleduji ještě víc. Hlavní zdroj je oficiální web, ale na něm mi vadí, že hlavně během off-season je plný nezajímavých článků. Méně by někdy bylo více. Takže jsem rád, že mám kde číst ty hlavní zprávy v souhrnné podobě, navíc v češtině.

 

Budeš hrát i v případném další pokračování? Chtěl bys víc soupeřů?

Budu hrát rád i příště, když to bude v přijatelné podobě, aby na to byl čas. Momentálně mám čas pouze, když děti usnou a taky nesmím zanedbávat manželku (smích). Takže dva zápasy týdně jsou ideální. Víc soupeřů by bylo jedině dobře, ale jestli i větší frekvenci zápasů? To nevím, to bych měl možná strach, jak to stíhat.

 

Neboj. Takže s tebou počítáme. Myslíš, že to letos s Minnesotou vyhraješ?

První půlku základní části jsem si hodně věřil, že můžu dojít daleko, i když jsem v těžší divizi, ale teď zjišťuji, že to už umí všichni a porazit může každý každého. Takže možné je všechno.

 

To teda jo. I poslední může porazit prvního. Jako ve skutečné MLB. Díky a ať se daří.

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
MLB Czech © 2017-20. Autor: Stanislav Straka