Boston, Hlavní články

Ron Roenicke byl jmenován dočasným manažerem Red Sox

Posledním týmem, který neměl vyřešeno jméno svého manažera, byli Boston Red Sox. Po nenadálém odvolání Alexe Cory nastalo poměrně turbulentní období. To nyní Boston řeší jmenováním dočasného, chcete-li, krizového manažera. Tím se stává Ron Roenicke.

Alex Cora byl odejit po propuknutí velkého skandálu s kradením signálů během sezony 2017. To tehdy sloužil ještě jako bench coach Houston Astros. V roce 2018 přešel na pozici hlavního kouče Red Sox a dotáhl je hned k výhře ve Světové sérii. Nutno podotknout, že MLB vyšetřuje i tuto sezonu.

Jelikož stále neznáme kompletní závěry, které mohou ještě řádně zamíchat kartami, zvolili v Bostonu opatrný přístup. Z vlastních zdrojů vybrali muže, který je srozuměn s tím, že je jmenován jen na přechodnou dobu a má za úkol hlavně provést klub složitým obdobím.

 

Náročná role i pro znalce prostředí

Náročnost tohoto poslání se znásobila ještě odchodem dvou velkých hvězd. Teprve v neděli byl zkompletován přesun Mookie Bettse a Davida Price do Los Angeles Dodgers. Red Sox rozhodně nejsou letos na odpis a neměli by se určitě pohybovat u dna tabulky. Jejich vyhlídky na nějaký obří úspěch však během posledních týdnů utrpěly vážné šrámy.

Roenicke tým velmi dobře zná. Poslední dvě sezony totiž působil jako pravá ruka Alexe Cory v pozici bench coache. Navíc má i zkušenosti s pozicí, do které je jmenován. V letech 2011-15 byl šéfem dugoutu Milwaukee Brewers. Brilantní byl zejména v první sezoně, kdy tým dovedl až do Postseason s bilancí 96-66 v základní části, což je vůbec nejlepší výsledek Brewers v jejich historii.

Jeho posun do hlavní role nasvědčuje tomu, že jsou si Red Sox jistí skutečností, že se nikterak nepodílel na prošetřovaném skandálu ze sezony 2018 a nebude tak čelit postihu ze strany vedení soutěže. Pozice bench coache v tuto chvíli zatím zůstane neobsazena.


Titulní foto:  twitter  @ESPNStatsInfo

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
MLB Czech © 2017-20. Autor: Stanislav Straka