Hlavní články

Co den v MLB dal: Nové kouče mají Phillies a Padres! Spor Bryant vs. Cubs!

Dnes si na nedostatek čtení nemůžete stěžovat. Pravidelný zpravodajský souhrn je totiž již šestým článkem, který dnes uveřejňuji. Aniž bych se tedy chtěl nějak chlubit, pak je to určitě největší množství informací ohledně MLB na českém webu. Budu rád za vaši zpětnou vazbu a i kritika je vítána. Konec konců tenhle web je tvořen jen kvůli vám.

Včera jsem čerpal jeden den odpočinku a zrovna se udály některé zásadní věci. Budeme toho mít tedy dnes trochu víc ke sdělení. Možná se stane, že něco vynechám, ale určitě to nebude úmyslné. Jdeme na věc.

 

Joe Espada létá tam a zpět

 • Joe Espada se nakonec nestal koučem Chicago Cubs. Ti upřednostnili vlastního kandidáta Davida Rosse. Espada, současný bench coach Houstonu, má i tak napilno. O jeho služby mají nyní velký zájem v San Franciscu. A vzhledem k tomu, že u nich byl ve čtvrtek na pohovoru, bude to asi vážné. Nedovedu si totiž představit, že by jen tak zbůhdarma létal mezi finálovými zápasy tam a zpátky přes celý kontinent. Dokáže se vůbec v tomhle šrumci soustředit na svoji aktuální pozici? Nevnáší to mezi Astros další osten nepohody?

 

Tingler přebere San Diego

 • Novým manažerem San Diego Padres bude jmenován Jayce Tingler. Jméno doposud na hlavní scéně neznámé. Tinglera pojí vazby s generálním manažerem Padres A.J. Prellerem z dob, kdy působil v klubu Texas Rangers. Tingler působil letos v Texasu jako šéf hráčského rozvoje. Z minulosti má zkušenosti s koučováním týmů v Dominikánské republice a v nižších soutěžích vedl farmu Arizony. Texas dal San Diegu svolení pouze pro jednání na pozici hlavního muže. Padres tak nemohli vytvořit duo s manažerem Ronem Washingtonem a bench coachem Tinglerem.

 

 • Chicago Cubs oficiálně oznámili angažmá nového manažera Davida Rosse. Kontrakt bude na tři roky. V pondělí bude nový šéf dugoutu představen na tiskové konferenci. Hlavní oblastí zájmu nového šéfa by mělo být nastolení disciplíny mezi hráči.

 

Arrieta chce pokračovat ve Philly

 • Jake Arrieta má za sebou druhou sezonu v dresu Philadelphie Phillies. Propadl se v ní až na ERA 4.64, což tedy není vůbec dobrý výsledek. Takhle špatně házel Arrieta naposledy v sezoně 2013. Arrieta musel během sezony odstoupit ze hry a zamířit na operaci lokte. Do jarního kempu by měl být připraven. Jeho kontrakt obsahuje ještě jednu sezonu na $20MM. Existovala zde možnost vystoupení ze smlouvy, ale vzhledem ke zdravotnímu stavu i výkonu v sezoně by to nedávalo smysl. Takové peníze by 33letému  nadhazovači momentálně nikdo nedal.

 

Celá řada operací u Yankees

 • Aaron Hicks zamíří ve středu na operační sál. Jeho loket sice ještě zvládl odehrát zápasy ve finále Americké ligy, ale dál to bez zákroku nepůjde. Hickse čeká herní pauza v délce 8-10 měsíců. To by mohlo zajistit místo v sestavě Yankees i pro příští sezonu pro Bretta Gardnera.

 

 • Drobný zákrok na svém lokti má za sebou i nadhazovač Yankees Masahiro Tanaka. Tanaka předvedl parádní výkony především v Postseason. Do jarního kempu by měl být připraven a čeká ho poslední sezona pod současným kontraktem. Yankees by mu měli vyplatit ještě $23MM. Na koci sezony 2020 by měl Tanaka vstoupit na volný trh.

 

 • S tříselnou kýlou se musí léčit první metař Yankees Luke Voit. Ten měl parádní vstup do letošní sezony. Pak už to tak dobré nebylo. Po drobné operaci by se mělo vše snad zlepšit. I Voit bude na jarní kemp připraven.

 

Girardi na tři roky k Phillies

 • Na tři roky podepíše smlouvu s Philadelphií manažer Joe Girardi. Ten se vrací do světa velkého baseballu po dvou letech. V roce 2020 ho čeká dvanáctá sezona na lavičce ligového klubu. Girardi je pochopitelně známý jako dlouholetý manažer Yankees. Ty vedl od roku 2008 do roku 2017.

 

 • Pálkař a mašina na odpaly Texasu Rangers Shin-Soo Choo podstoupil operaci levého ramene. Nemělo se jednat o nic komplikovaného a doba rekonvalescence má dosáhnout 6-8 týdnů. I on by tak měl být připraven na jaro, ale buďme zde opatrnější. Choo oslavil již 37. narozeniny, přesto letos dosáhl na rekordní počet homerunů (24) v kariéře.

 

Bryant vede spor s Chicago Cubs

 • Mezi Chicago Cubs a Krisem Bryantem se vede spor, který trvá již od roku 2015. Nyní by se mělo vše díky slyšení vyřešit. O co jde? Hráči jsou k dispozici pro volný trh po šesti sezonách. V případě, že ale první sezona v Majors nedosáhne určitého počtu dní, tato se nepočítá a fakticky je hráč k dispozici pro volný trh až po sedmi letech. Bryant v tuto chvíli má mířit na volný trh až před sezonou 2022. Vše ale rozhodl jeden jediný den v sezoně 2015. Bryant byl přitom převelen na farmu na úvod sezony za poněkud divných okolností. A povolán byl hned k devátému utkání, to ale už na zisk plné sezony nestačilo. Od té doby se domnívá, že se klub pokusil manipulovat s jeho počtem Service Time dní. Pokud by se svojí stížností uspěl, může očekávat finanční kompenzaci nebo se dokonce stát volným hráčem již po příští sezoně. To by velmi zvýšilo pravděpodobnost jeho trejdu z klubu pryč již během této zimy.

 

Boston blízko jmenování generálního manažera

 • V Bostonu stále hledají prezidenta operativy či generálního manažera. Nyní se zdá, že by se jím mohl stát strůjce úspěchů Tampy. Činovník Rays Chris Bloom (36 let) má být prý v těsném kontaktu s Red Sox. Před letošní sezonou o něj měli zájem i New York Mets, ale nakonec se přiklonili k Brodie van Wagenenovi. O Blooma projevili v minulých letech zájem i Milwaukee, Philadelphia a San Francisco. V Tampě je Bloom mužem číslo dvě za generálním manažerem Erikem Neanderem. V klubu začal pracovat již více než před deseti lety a v hierarchii stále stoupá. Bloom platí za klasického analytika, který umí vyhlédnout levného hráče s velkou skrytou kvalitou. Co se týče velikosti rozpočtu, nenajdete v MLB rozdílnější týmy než Tampu a Boston. Boston se v následujících letech chystá na úsporná opatření. Chce výrazně snížit položku platů na hráče. V klubu tak může dojít poměrně k výraznému zemětřesení. Hovoří se i o možné výměně Mookieho Bettse.

 

Angels budou utrácet

 • Peníze se naopak budou pumpovat do soupisky Los Angeles Angels. Po příchodu nového manažera Joea Maddona to oznámil vlastník klubu Arte Moreno. Touha konečně něco vyhrát je v tomto klubu velká. S nejlepším hráčem světa na soupisce není divu. Maddon prohlásil, že jeho snem je s týmem vyhrát Světovou sérii a ve finále porazit Chicago Cubs. Tak uvidíme.

 

 • Alex Avila (catcher, 33) pravděpodobně najde společnou řeč se svým stávajícím klubem Arizona Diamondbacks. Mohlo by tak dojít k obnovení kontraktu. U D-Backs se letos dostal do popředí mladý Carson Kelly. Avila by nicméně mohl i nadále působit jako jeho dvojka.

 

Hokej v Pittsburghu

 • V Pittsburghu se chystají jmenovat nového prezidenta klubu. Stát by se jím měl Travis Williams. Ten má jedenáct let zkušeností s fungováním hokejového klubu Pittsburgh Penguins. Od minulého listopadu pracoval jako prezident operativy u New York Islanders. Jedná se o člověka, kterému je velmi blízká komerční sféra sportu. To by mohlo znamenat odklon od současného pojetí, kdy prezident Coonelly aktivně zasahoval do každodenního baseballového dění.

 

 • Ubohý stav svého faremního systému (pouze jeden talent v Top 100 MLB) se pokouší řešit Boston. Red Sox podepsali dohodu s 20letým tajwanským talentem Chih-Jung Liu. V předchozích letech byl Liu schopen nadhazovat i pálit. Nyní se věnuje jen nadhozu. Jeho hody dosahují rychlosti až 98 mph.

 

Bude Lindor pokračovat v Clevelandu? Yankees nevylučují velká jména

 • Po sezoně 2021 skončí smlouva Francisco Lindora s Clevelandem. A již nyní se hovoří o tom, že Lindor není nakloněn podepsání prodloužení. Údajně má zájem na tom získat co nejvyšší kontrakt bude možné a to asi nebude v silách Indians. Ti se tak mohou začít porozhlížet po možném partnerovi pro trejd. Pokud by vyměnili Lindora nyní s dvěma lety kontraktu k dispozici, mohlo by to pro ně znamenat velmi zajímavou injekci talentů. Yankees by měli o Lindora určitě zájem.

 

 • Zatímco minulou zimu Yankees nepřivedli žádné úplně největší jméno, tak tuhle zimu to může být všechno jinak. Generální manažer Brian Cashman naznačil, že vše je možné. Nevyhnul se ani dotazu na možnost angažování Gerrita Colea, kterému končí smlouva v Houstonu. I on je prý předmětem sledování newyorského klubu. Ten by zcela jistě potřeboval jedním až dvěma top nadhazovači posílit!

 

Reds a Marlins chystají zlepšení pálky

 • Cincinnati Reds potřebují zlepšit zejména svoji pálkařskou produktivitu. Prvním krokem ke zlepšení je jmenování nového hitting coache. Stal se jím Alan Zinter. Ten v minulosti pracoval jako kouč pálky u San Diego Padres. V posledních dvou letech se věnoval rozvoji hráčů San Francisca. Reds se v ofenzivních schopnostech umístili až na 26. místě mezi kluby MLB. Přesto jsou zde zajímavá jména, se kterými se dá pracovat: Eugenio Suarez a Aristides Aquino.

 

 • Miami Marlins ulovili překvapivé jméno na pozici kouče lavičky. Stane se jím James Rowson. To je muž, který letos fungoval jako hitting coach Minnesoty, tedy týmu, který dostal přezdívku „Bomba Squad“. V Miami najde Rowson několik veteránů, kteří nepodávají dobré výkony, také mladíky, kteří se trápí. Bude ale moci pracovat i se zajímavými jmény z faremního systému.

 

 


titulní fotka: twitter  @ChicagCubsHQ

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
MLB Czech © 2017-20. Autor: Stanislav Straka