Pálkaři, kterým se v kempu daří!

pálkaři spring training mlb

Pouhých 15 dní nás dělí od začátku nové sezony MLB. V kempech se pomalu a jistě rozhoduje o složení základních sestav. Máme tedy ten pravý čas vydat se na prohlídku jarních statistik. Kteří pálkaři zatím válí?

 

Isiah Kiner-Falefa (INF, Texas Rangers)

Kiner-Falefa má zatím na kontě nejvíce úspěšných odpalů ze všech (14) a k tomu přidal i pořádnou porci doběhů (11). Takhle podle mého názoru vypadá boj o základní sestavu. Do té by se totiž Isiah dle předpokladů vejít neměl.

Jenže velký pozor. Kiner-Falefa nabízí velmi netypický mix pozic, který může obsloužit. To prokazoval již v uplynulých dvou sezonách. Kromě všech pozic ve vnitřním poli, totiž zastává i pozici catchera. Texas má infield vyřešený zatím následovně: Ronald Guzman (1B), Rougned Odor (2B), Elvis Andrus (SS) a Todd Frazier (3B)

Zajímavou informací je, že Isiah během zimy velmi zapracoval na svém postavení na pálce a evidentně se to vyplatilo. Výsledkem jsou zatím 4 homeruny a 11 RBI. Pálkařský průměr má v tuto chvíli .389!

Na pozici catchera má Texas jako jasnou jedničku navrátilce do klubu. Tím je pochopitelně Robinson Chirinos. Krýt záda by mu měl Jeff Mathis. Dokáže si tedy Falefa najít někde místo? Jako nadějné vidím jeho zařazení na třetí metu alespoň na částečný úvazek. V každém případě při zachování výkonnosti by měl být dobrým žolíkem na lavičku.

 

 

Ian Happ (OF, Chicago Cubs)

Happ byl v našich zprávách již několikrát zmiňován. Loni o svoji pozici v týmu přišel a putoval dokonce na farmu. Až v závěru sezony se vrátil opět do formy. Nyní ji má, zdá se, také. Během deseti zápasů stihl sestřelit 2 homeruny, připsat si 11 RBI a vydobýt si průměr .481! To ho dělá prakticky jistou volbou do středního pole Cubs pro základní sestavu.

V úterním utkání si na pálce připsal opět dva úspěšné odpaly. Jeden z nich byl double a přinesl 3 RBI!

 

Javier Baez (SS, Chicago Cubs)

Již v úterý 17. března vychází nové vydání Playstation hry MLB The Show 20, která představuje ten nejlepší baseball na konzolích. Na obálce hry bude pro letošek Javier Baez. Ten předvedl fenomenální sezonu 2018, aby se loni malinko upozadil. Letos to vypadá na solidní rozjezd hned od začátku.

Baez má předplacenou pozici spojky v základní sestavě. V úterním zápase proti Giants (výhra 16-3) si Baez například ze čtyř pokusů připsal hit hned třikrát. Výsledkem byl homerun, double a 3 RBI. Celkově má po 10 zápasech pálkařský průměr .462!

 

 

Orlando Arcia (SS, Milwaukee)

Po příchodu Luise Uriase ze San Diega do Milwaukee měl být herní čas Arcii u konce. Na spojce měl hrát právě Urias a druhou metu od konce minulé sezony obsazuje Keston Hiura. Jenže Urias si zlomil zápěstí a úvod sezony nestihne,

To je šance pro Arciu. A ten ji pořádně drapl za pačesy. Během 25 pokusú na pálce trefil již pět homerunů! To je třeba o dva víc, než za celou sezonu 2018.

 

Franmil Reyes (DH/OF, Cleveland)

Tohoto muže získal Cleveland loni v létě jako součást výměny za Trevora Bauera ze Cincinnati. Reyes v rámci směny tří klubů přišel jako kanonýr ze San Diega. Zbytek sezony tak nějak proběhl a hovořilo se hlavně o tom, že Reyes nemá dostatečně kvalitní defenzivu na to, aby získal pozici ve vnějším poli.

Na jaře však ukazuje, že by to nemusela být pravda. Navíc existuje tu prostě varianta, že by se z něj stal výlučný pálkař na pozici DH. To, že má letos pálkařskou formu, ukazuje již v přípravě. Zatím je na jeho kontě pět homerunů a OPS 1.631.

 

 

Seth Brown (1B/LF, Oakland)

Brown už není žádný mladík. Je mu 27 let. Přesto v MLB debutoval teprve loni. Do sestavy Athletics nemá jednoduchou cestu. Na první metě ho jasně blokuje Matt Olson a přes to nepojede vlak. Šance by tak vězela v levém rohu vnějšího pole. I tam je ale dobrý pálkař. Konkrétně Robbie Grossman.

Že by se o Brwonovi mělo uvažovat, ale ukazuje přímo on svými jarními výkony. Během 35 pokusů pálil úspěšně dvanáctkrát (AVG .343). Mezi odpaly se vešlo i pět doublů, jeden triple a jeden homerun. Do země ho poněkud tlačí vysoký počet strikeoutů, který už se vyšplhal na počet deseti.

 

Bryce Harper (RF, Philadelphia)

Megastar, která loňskou premiérovou sezonou za Phillies prošla tak trochu bez větší pozornosti a úspěchů. Nebyla to špatná sezona, ale nehodnotila se ani superlativy. Harper začal letošní přípravu dobře. Jako velká hvězda má na kontě pochopitelně nižší počet zápasů (pouhých 8), ale v nich již tři homeruny a 11 RBI!

 

 

Randy Arozarena (OF, Tampa Bay)

Pro většinu možná neznámé jméno. Arozarena se objevil v Tampě během letošní zimy v rámci trejdu se St. Louis Cardinals. Do MLB nakoukl 25letý Kubánec poprvé loni a to na pouhých 19 utkání. I v nich ale ukázal rychlost a šikovnost.

V zajímavých výkonech pokračuje i během přípravy. Během 15 pálek úspěšně trefil osmkrát a ani jednou mu nebyl ještě hlášen strikeout. Zatím to nevypadá, že by se měl vejít do 26členné sestavy, ale pro vnější pole rozhodně představuje první volbu v případě zranění nebo nedobré formy někoho z ostatních hráčů. Sledujme jeho cestu. Tampa je dobrou destinací na to, aby dosud neznámý hráč rozvinul svůj talent.

 

Juan Soto (LF, Washington)

Je mu 21 let a již patří mezi hvězdy MLB. Navíc má již za sebou výhru ve Světové sérii. Juan Soto k těmto poctám dokráčel mimo takovou pozornost, jakou vyvolává třeba Ronald Acuna. Je ale možné, že Soto ovládne tuto sezonu a získá víc cen než Acuna.

Jeho úvod přípravy nasvědčuje, že by se tak stát skutečně mohlo. Během 10 zápasů vybojoval již devět met zdarma, za bariéru poslal dva dlouhé odpaly a přidal i nějaké doubles. Jeho 7 RBI je velice solidních. V poli pak předvedl i některé dobré zákroky. Jeho OPS je v tuto chvíli 1.352!

 

 

Ryan O’Hearn (1B, Kansas)

Již v minulé sezoně se na první metě Royals objevil během 94 utkání. Jeho celkové výkony ovšem byly podprůměrné. Vzhledem k tomu, že ale Royals žádnou posilu pro první metu ani nehledali, je pravděpodobné, že Ryan tam začne i letos.

Příprava ukazuje, že by to tentokrát mohlo být lepší. Dohromady se mu podařilo odpálit 12 nadhozů. A vězte, že tři z nich byly double a pětkrát se slavil homerun.

 


Titulní foto:  twitter @BushLeague101

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..