Padres jsou zatím nejlepší! Carrasco je po leukémii zpět!

Další den přípravných zápasů máme za sebou a podíváme se, co zajímavého se v nich urodilo. Nejlepším týmem celé přípravy je výsledkově zatím San Diego. Padres vyhráli již osm zápasů v řadě a mají bilanci 9-1!

V úterním měření sil si Padres smlsli na Milwaukee poměrem 9-0. Nulu na kontě inkasovaných doběhů přitom kalifornský tým uhrál již potřetí. Dvakrát pak udržel soupeře na jednom jediném doběhu. To je zajímavá indicie.

 

Bude tohle rok San Diego Padres?

Vypadá to, že by Padres mohli mít skutečně kvalitní nadhoz a defenzivu. Pokud vezmeme v potaz, že jejích pálka by měla být zase o něco lepší (přichody: Tommy Pham, Brian Dozier, Juan Lagares), zdá se, že by se mohly naplňovat prognózy cca rok staré. Ty hovořily o tom, že tenhle tým by měl být někde v rozmezí let 2020 – 2022 schopen bojovat o celkové vítězství v MLB.

Mimo hru pak v úterním zápase navíc ještě stále zůstával Fernando Tatis Jr., který zápasí s chřipkou. Je jen otázkou času, kdy se ovšem i on zapojí zpátky do hry. Velice zajímavé výkony pak za Padres předvádí Wil Myers, který je majitelem opravdu vysokého platu, ale v posledních sezonách odevzdával skličující výkony. Dospělo to tak daleko, že byl tuto zimu vážným adeptem na odchod z klubu. Žádný jiný tým však nechtěl akceptovat jeho plat.

Padres ho tak stále drží v sestavě. Pro vnější pole pak mají dva výhradní leváky (Trent Grisham a Franchy Cordero) a k nim do party dva výhradní praváky (Juan Lagares a právě Myers). Zdá se tedy, že nakonec najdou uplatnění pro všechny a muži se v sestavě budou točit podle soupeře jako na Orloji.

 

Myers se probírá k životu

Myers dal navíc najevo, že by tahle sezona mohla být jeho. V zápase proti Brewers trefil již třetí jarní homerun. A to při pouhých 16 účastech na pálce. Takový počet trefil loni za celé jaro (54 pálek) a jen jeden homerun ho dělí od jeho přípravného maxima!

 

Nadhazovač Garrett Richards si připsal svůj letošní debut a během dvou směn povolil jen jednoho hráče na metě. Toho nakonec Padres odstranili pomocí double play, a tak Richards musel čelit minimálnímu počtu 6 pálkařů. Richards toho kvůli zraněním v posledních čtyřech letech příliš neodházel. V San Diegu začíná svoji druhou sezonu. Pokud by mu ale zdraví vydrželo, mohl by se v rotaci stát mužem číslo dvě za jedničkou, kterou bude Chris Paddack.

 

Rockies zvrátili zápas! Happ trefil další homerun!

Cubs ztratili velmi dobře rozjetý zápas proti Coloradu až v posledním inningu. Rockies se dobrali k výhře 11-10 pěti doběhy právě v deváté směně. To nic nemění na skutečnosti, že Ian Happ z Chicaga trefil druhý homerun ve dvou dnech a jen potvrdil to, co jsme zde zmiňovali již včera. Měl by patřit do základní sestavy Cubs v úvodu sezony.

 

 

Carrasco je zpět na startu

Carlos Carrasco z Clevelandu měl loni obří zdravotní potíže, když ho postihla leukémie. S tou musel opravdu velmi silně bojovat. Zabojoval ale i ve sportovním životě. Ještě na konci sezony se stihl vrátit do sestavy Indians jako nadhazovač z bullpenu.

Včera se pak poprvé od května 2019 představil jako úvodní nadhazovač v zápase. Během dvou směn zápasu proti Angels inkasoval sice dva doběhy, ale podstatnější zprávou je, že je zpět. V počátku přípravy ho navíc brzdily i problémy s kyčlí. Ty se zdají být zažehnány a Carrasco by měl být připraven na začátek sezony.

 

 

Nejlepší úterní momenty

Jsme sice teprve v přípravném období, ale někteří hráči již naznačují, že letos uvidíme opět spoustu spektakulárních zákroků a chvil.

Perfektní double play vyprodukoval v utkání proti Houstonu infield St. Louis Cardinals. Mrkněte se.

 

Dobrou formu ukazuje na startu roku i Nolan Arenado z Colorada, který poslal za plot krásný dvoubodový odpal.

 

Úterní výsledky:

Tampa – Atlanta 5:2

Detroit – Minnesota 1:5

Boston – Yankees 1:9

Houston – St. Louis 3:6

Baltimore – Washington 3:5

Miami – Mets 6:1

Oakland – White Sox 6:5

Angels – Cleveland 11:7

Texas – San Francisco 6:5

Cubs – Colorado 10:11

Milwaukee – San Diego 0:9

Arizona – Kansas 4:6

 


Titulní foto: twitter @Padres

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..