O stránce

V roce 2017 jsem se rozhodl, že se o své dojmy z MLB chci dělit s ostatními lidmi. Hodně jsem o MLB četl, sledoval jsem prakticky denně zápasy a dokonce jsem si vedl sešit, do kterého jsem si zaznamenával všechny výsledky, homeruny, počty nadhozů a další. Od toho byl již jen krůček k tomu, abych se vydal na internet.

Začátky na sklonku roku 2017 byly poněkud složité. Neuměl jsem založit webovou stránku, nevěděl jsem, jak se vytváří šablona, neuměl jsem prakticky nic. Ale věděl jsem, že to chci dělat. Inspirován příběhy z USA, že vše je závislé jen na vaší osobní píli, jsem se ovšem nenechal odradit. A tak na konci listopadu 2017 vyšel první článek.

Česká a částečně i slovenská baseballová veřejnost tenhle pokus zaznamenal poměrně záhy a ohlasy byly víceméně kladné a shovívavé. Postupně jsem se tak alespoň virtuálně seznámil s několika málo dalšími jedinci, kteří v ČR tvoří weby nebo baseballový obsah.

Prošel jsem si samozřejmě i složitá období. Několikrát jsem se dostal do stádia, že jsem časově absolutně nestíhal. Informací z MLB je denně tolik, že pokud nezačnete filtrovat, semele vás to. Já jsem ale v mnoha ohledech perfekcionista a chci dosahovat pro své čtenáře maximálního možného servisu. To mě často utaví a musím zregenerovat. Ten správný formát a rozsah tak stále hledám. Posun je ovšem zcela jistě znát.

Za svůj osobní vrchol považuji reportáže z Postseason 2019, kdy se mi podařilo prakticky celý měsíc vydávat několik komplexních článků denně. Padla na to sice skoro celá dovolená, ale pro MLB a čtenáře jsem to udělal strašně rád.

Nyní jsme na startu sezony 2020 a já pevně věřím, že se posunu zase o kousek dál. Začal jsem vydávat rozhovory. Vrcholem byl zatím ten s Vladimírem Chlupem. I díky němu se mi snad otevřou dveře dál a já vás za ně nechám nahlédnout.

Na webu se nyní usilovně pracuje, aby byl pro vás ještě o něco atraktivnější a abyste si ho třeba nastavili jako svojí homepage. To by splnilo můj sen. Vytvořit web, který bude pro vás bránou do světa MLB.

Díky za pozornost.

Stanislav Straka

autor webu MLB Czech

kontaktní email: [email protected]