washington yankees opening day
Hlavní články, Nationals, Yankees

Opening Day: Washington – Yankees

Prakticky skoro přesně o čtyři měsíce později, než bylo původně plánováno, jsme se dočkali úvodního zápasu letošní MLB. A bude to hned těžký kalibr. V noci se od 1:00 našeho času potkají v rámci Opening Day obhájci Washington Nationals s hladovými New York Yankees.

Zápas bude kromě tradiční mlb.tv přenášet také český O2 TV Sport. Komentovat zápas budou Vojtěch Bidrman a Vláďa Chlup. Doufejme, že zápas nenaruší déšť a bouřky, které dnes v D.C. hrozí s pravděpodobností až 60 %.

 

Trochu změna! Neuškodí. Snad.

Volím letos zde na webu trochu jiný přístup, který pro vás bude pevně věřím hodně atraktivní. Zpravodajství z MLB sypu na web prostřednictvím krátkých a rychlých tweetů. Ty můžete sledovat buď přímo na mém Twitteru nebo tady na webu pěkně pohromadě. Opravdu budu moc rád, když si zvyknete a naučíte se pro zprávy chodit. Jen to mě motivuje k další činnosti. A avizovat každý prd na Facebooku mě přestalo bavit. 🙂

Získaný čas ze psaní dlouhých článků neproležím na gauči (i když bych někdy hrozně rád), ale investuji ho opět sem do webu. Budeme se totiž po celou sezonu učit a zdokonalovat sázet na baseball (jakože fakt!). Můžete to brát jen jako zábavnou hru, nebo se nechat inspirovat. Jen prosím, mějte vždy na paměti, že sázet je potřeba s rozumem a jen takové částky, které můžeme postrádat. Jednoduše řečeno, pokud někdo prohraje střechu nad hlavou, u sebe ho asi bydlet nenechám. OK?

 

Budeme si hrát!

Doufám, že se v průběhu sezony přidá i někdo z profesionálních sázkařů a „přiučí“ nás nějaké ty fígle a triky. Pokud to čas jen trochu dovolí, přinesu vám každý den nějaký zajímavý (ale jo, zajímavý bude) rozbor a každý den zde také najdete výpočet adekvátních kurzů na zápasy. A ať se dlouho nerozepisuji, začněme hned Opening Day nabídkou. Ta má jen dva zápasy.

 

Zápasy 23. července

 

Co vám tedy přesně ukazuji? V kolik hodin se večer nebo v tomto případě v noci hraje. Kdo je domácí, kdo jsou hosté. Jací nadhazovači jdou na úvodní směnu a pak také, jaké by měly být a jsou kurzy.

Ve sloupečku ‚fair kurz‘ budu (až do odvolání) uvádět kurz, který je sestavený na základě průměru tří velmi důvěryhodných projekcí napříč americkými weby. Jedním z nich je web fangraphs.com a zbylé dva jsou výhradně sázkařské weby (ziskové). Pevně věřím, že postupem času se mi podaří vytvořit systém vlastní, ale to je hudba daleké budoucnosti. Jsme na začátku, a proto není od věci se částečně svěřit do rukou profíkům. Tento ‚fair kurz‘ tedy vyjadřuje, jaká by měla být hodnota kurzu.

Ve vedlejším sloupci pak naleznete nejlepší kurz dosažitelný v momentě tvorby článku u našich sázkovek. Zařazeny jsou tři: Tipsport, Fortuna a SazkaBet. Vždy hledejte ten nejvyšší kurz. Jak už asi tušíte, budou mě/nás zajímat zápasy, kde je na některý z týmů nabízen kurz vyšší, než je ‚fair‘.

Věřím, že pouze sázením těchto příležitostí lze dosahovat dlouhodobé ziskovosti a to chceme, nebo ne? 
0
Please leave a feedback on thisx

 

A co tedy dnes ano a co tedy dnes ne?

Ne vždy je ale prostá výše kurzu nad úrovní fair důvodem vsadit. Tak tomu je i dnes. Například sázce na Giants se raději vyhnu, i když kurz nabízí drobnou hodnotu. Navíc je fakt, že výrazným favoritům se v úvodní dny ne vždy daří. I tak ale prostě Giants nějak nevěřím a jedna ze sázkařských pouček zní: „Nevsázej všechno!“ Aspoň myslím, že to nějaký zkušený sázkař určitě řekl. 🙂

Naopak velmi zajímavý kurz shledávám v zápase Washington – Yankees. Ten jsem komentoval na twitteru tuším již ve středu a zmínil jsem se, že tento zápas považuji za naprosto vyrovnaný. Pokud tedy některý z týmů je nabízen v kurzu vyšším než 2.00, pak mám přímo povinnost ho vsadit. 

Koneckonců řekněte, je lepší Gerrit Cole nebo Max Scherzer? To se podle mého názoru na začátku sezony nedá určit. Oba jsou špičkoví nadhazovači. Tenhle zápas rozhodnou detaily. Podívejme se na předpokládané sestavy tak, jak je nabízí FantasyLab.

 

EDIT: Juan Soto byl jen pár hodin před zápasem pozitivně testován na COVID-19. Velký zásah pro Nationals!

 

Předpokládané sestavy k utkání WSH – NYY (zdroj: fantasylabs.com)

 

Ano, možná silou na pálce jsou na papíře Yankees o trochu lepší, ale velká jména jsou na obou stranách. Možná je pro vás neznámý Carter Kieboom, ale to by měla být nastupující hvězda Nationals a během pár let adekvátní náhrada za Anthony Rendona. Hrát jsem ho viděl už hodněkrát a fakt mu věřím. Juan Soto má schopnosti na to, aby letos získal MVP i přes svůj mladý věk. A tak dále. První den zkrátka těžko soudit a já tady vidím jasně vyrovnaný zápas a žádný důvod pro to, aby byly nůžky otevřeny 1,77 : 2,20 v neprospěch Nationals.

 

Shrnutí:

Washington – Yankees  // sázka na Washington v kurzu 2,20 (SazkaBet)

 

Zítra na web přidělám i stránku, která bude ukazovat výsledky a úspěšnost tipů. Aby se nám vše jednoduše sledovalo, tak jako pevný vklad na kterékoliv utkání budu brát 1 Jednotku. V případě, že bude zisk Jednotek v plusu, jsme úspěšní, pokud bude záporný, znamená to prodělek. Ale to vám představím vše zítra.

Pevně věřím, že se vám tato struktura webu bude líbit a bude to v našich končinách oživení. Pod článkem najdete nově možnost hodnotit jeho kvalitu pomocí hvězdiček a také možnost komentářů (

tu nabízím i v textu pomocí této ikony
0
Please leave a feedback on thisx
). Díky, že některou z těchto možností využijete a dáte mi zpětnou vazbu.

Play Ball!

 


Titulní foto:  twitter @Nationals

 

4 3 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
MLB Czech © 2017-20. Autor: Stanislav Straka