mlb scherzer
Angels, Hlavní články, Nationals, Oakland, Sázkařské analýzy, Toronto

Tipy na MLB (pondělí): Oakland a Nationals se rozehrají?

Pondělí zatím nabízí velmi dramatický vývoj v MLB. A to se ještě nezačalo hrát. Máme za sebou čtyři hrací dny a již je tady jeden velký problém. V týmu Miami Marlins propukla epidemie Covid-19 a pozitivně je testováno již 11 hráčů a 2 členové trenérského personálu. Dnešní zápas Miami – Baltimore je tedy odložen. Stejný osud postihl i zápas Philadelphie s Yankees.

Deset zápasů ale zůstává dále na programu a jsou na ně stále vypsány kurzy. My se tedy pokusíme podívat na to, jak dnes ideálně MLB tipovat.

Nezapomeňte, že veškeré zpravodajství z MLB pro vás pečlivě sleduji na twitterovém účtu a jednotlivé zprávy se ihned objevují i na této stránce. Během dne se tak můžete kdykoliv podívat, co je nového. Prvotní ohlasy na tento systém jsou veskrze pozitivní, takže to tak zůstane.

Na této stránce pak najdete přehled úspěšnosti uskutečněných tipů. Zatím to není žádná sláva. Ale věřím, že se to zlepší. Brzy hodnotit.

 

Sázkovky jsou opatrné až hrůza…

Jak uvidíte v dnešní tabulce, české sázkové kanceláře jsou dnes velice opatrné. První hrací víkend přinesl sérii překvapení. Baltimore vyhrál dvakrát v Bostonu. Giants dvakrát zaskočili Dodgers. Mariners loupili jednou v Houstonu a Miami dvakrát vykradlo Philadelphii. O překvapení a trefy ve vysokých kurzech tak nemusela být nouze.

Zdá se tedy, že sázkové kanceláře upravují svoji strategii a většinu kurzů (hlavně těch vyšších), uřízly více, než je obvyklé. V celém dnešním programu tak podle mého názoru není ani jeden „výhodný“ kurz na hostující tým.

Jak jsem vysvětloval již minule, tak tabulka obsahuje vypočtený ‚fair kurz‘, který je stanovený jako průměr tří renomovaných amerických webů a proti nim je postaven nejvýhodnější kurz u české sázkovky (S = SazkaBet, F = Fortuna, T = Tipsport). Já osobně budu hledat jen takové příležitosti, kde skutečný kurz je vyšší, než ten fair. Podívejme se na dnešní situaci:

 

 

U zápasu Boston Mets vás poprosím o shovívavost. Fair kurzy zde nejsou vypočteny relevantně. Byl poněkud zmatek s tím, kdo bude dnes za Boston házet, a tak tento zápas je analyzován napříč weby za různých podmínek. Přestože tedy tabulka ukázala na Boston hodnotu, skrečoval jsem to.

Na straně hostů, bych dnes viděl jako zajímavé Cubs proti Cincinnati, které má určité zdravotní problémy, které nejsou zcela objasněné (chybí Moustakas i Senzel). Kurz je ale posazen velmi nízko.

Z Ameriky zatím nepřicházejí žádné informace ohledně sázek profitabilních sázkařů, kteří včera sráželi kurzy dolů přesně u těch příležitostí, které měly výhodný kurz a nakonec podle sázkařů dopadly.

Dnes se tedy orientuji čistě dle mé tabulky, která indikuje jako vhodné zápasy Oakland – Angels a Washington – Toronto.

 

OAKLAND – ANGELS

Půjde již o čtvrtý souboj těchto dvou týmů během čtyř dní. Předchozí výsledky z pohledu Oaklandu? 7:3, 1:4 a 6:4. Oba týmy mají schopnost produkovat body. Angels ale stále zatím postrádají jedno velké eso. Bolesti břišního přitahovače zatím do hry nepouštějí Anthonyho Rendona.

Oakland má podle mého názoru jeden z nejlepších infieldů v MLB z hlediska defenzivy. Matt Olson, Matt Chapman a Marcus Semien navíc dokáží dělat zázraky i s pálkou.

Předpokládané sestavy dle FantasyLabs:

 

Když se podíváte na vítr, tak má dnes opravdu foukat výrazně ze hřiště. To tedy může být zajímavý faktor. Ani Bassit, ani Canning nepatří k neprůstřelným. Jejich ERA by se měla pohybovat někde kolem 4.00 – 4.50+.

Ve prospěch Athletics za první tři utkání hovoří OPS (.679 vs. 596) i ISO = síla odpalu (.140 vs .117). Vzhledem k tomu, že Bassitt je v kariéře úspěšnější, co se týče tlačení pálkařů k odpalům do země, dává mi to poměrně logickou kombinaci k převaze ‚Áček‘. Bullpen pak navrch předvádí lepší výkony než ten Angels.

TIP: OAKLAND ATHLETICS @ 1.92 (Fortuna)

 

WASHINGTON – TORONTO

Druhým a posledním dnešním tipem bude sázka na obhájce trofeje z Washingtonu. Ti vstoupili do ligy trojzápasem s Yankees a úspěšní byli jen jednou. Covid-19 postihl mladou hvězdu Juana Sota a Stephen Strasburg má potíže s nervem v ruce.

Nationals jsou ale poměrně odolným týmem, což dokázali i během minulého roku, kdy se k titulu dostali z absolutního ligového sklepení a chovali se jako kočka s devíti životy. Nevidím tedy problém a naopak zápasy s Yankees ukázaly i spoustu pozitivního. Třeba výkony Victora Roblese.

Toronto naproti tomu hrálo velmi dobré partie v Tampě a málem si odvezlo výhru na zápasy. Ztratilo ji až v nastavení třetího zápasu. To bylo včera. Dnes (nebo v noci) následoval přesun, spoustu kontrol, testů a to může být náročné. Nationals by mohli být odpočatější.

Toronto pak postihl jeden podstatný problém. Zranil se jejich elitní closer Ken Giles. Do zápasu pak jde dnes jako startér Trent Thornton, který má na kontě 154.1 inningu v MLB. Proti němu bude velezkušený matador Anibal Sanchez (1895.1 inningu). Sanchez má za sebou dvě parádní sezony. Thornton ve své debutové sezoně byl lehce pod průměrem MLB.

Tipl bych si, že Jays budou cítit větší šance na úspěch v dalších zápasech. Třeba v úterý by měl jít do hry Tanner Roark, který Washington výborně zná.

Blue Jays mají zatím lepší průměr na pálce, ale Nationals i proti kvalitním Yankees dosáhli na výrazně lepší OPS, což je vlastně měřítko toho, jakou kvalitu/hodnotu odpaly mají.

Předpokládané sestavy dle FantasyLabs:

 

Větší zkušenosti na nadhozu, odpočatost a i znalost domácího prostředí mluví ve prospěch Nationals. Ti jsou navíc nabízeni ve výhodném kurzu. Tedy volím sázku na ně.

TIP: WASHINGTON NATIONALS @ 1.83 (Tipsport)

 

Nezapomeňte, že není nikdy vhodné sázet více, než si můžete dovolit prohrát. Uvedené tipy nejsou zárukou výhry. Jsou spíše vodítkem k tomu, abyste nevsázeli kurz, který je z vašeho pohledu nevýhodný. Dnes ale oběma tipům věřím.

Článek můžete níže opět hodnotit pomocí počtu hvězdiček, případně mi napsat do komentáře, co jsem napsal špatně či nepřesně.

 

SHRNUTÍ:

OAKLAND ATHLETICS @ 1.92 (Fortuna)
WASHINGTON NATIONALS @ 1.83 (Tipsport)

 


Titulní foto:  twitter @Nationals

 

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
MLB Czech © 2017-20. Autor: Stanislav Straka