Co den v MLB dal: Kdo budou Nováčci roku? Mets chtějí Hudsona!

Panečku, dneska to byl nějaký hodně rychlý den a už jsou tady zase zprávy. Návštěvnost webu nám po konci sezony opět klesá do mizerných čísel, ale já se nevzdám. Já vám ten baseball do hlav natluču. Je to trochu nespravedlivé vás za menší zájem kárat, neboť ani příspěvků tu pochopitelně není tolik, jako při vrcholu sezony. A přátelé, možná bude hůř. Dostal jsem naloženu další práci ve svém civilním zaměstnání, takže teď to bude teprve ten pravý hardcore. No nevadí, jdeme se s tím prát. Denní zprávy z MLB jsou zde.

 

Nováčci roku mají jasné favority

  • Dnes v noci budeme upínat za moře pozornost k prvnímu vyhlášení hlavních cen sezony, které nám nabídne tento týden. Udělovat se dnes budou ceny pro Nováčky roku a to bývá většinou velmi zajímavé. Letos ale tak nějak všichni tušíme, jak to dopadne. Pro pořádek si ale pojďme zrekapitulovat muže, kteří jsou nominováni.

V Americké lize se vybírá z tria Yordan Alvarez (Houston), John Means (Baltimore) a Brandon Lowe (Tampa). Neočekává se nic jiného, než že si cenu odnese Alvarez, který letos nastřílel 23 homerunů v 56 zápasech Triple-A a již 9. června se dostal ke svému debutu v MLB. Ani tam nijak své raketové tempo nezpomalil. V 87 zápasech základní části nasbíral 27 HR a 78 RBI. Jeho pálkařský průměr činil .313. Pokud se vezmou statistiky všech hráčů Americké ligy právě od 9. června, pak se ve všech důležitých statistikách umístil Alvarez mezi Top 10! Jeho OPS 1.067 bylo šesté nejvyšší od roku 1900 v podání hráče do 22 let. Za měsíce červen, červenec a srpen si odnesl ocenění Nejlepší nováček měsíce!

Means nadhazoval za jeden z nejhorších týmů sezony – Baltimore Orioles. O to jsou jeho výkony (ERA 3.60) cennější. Brandon Lowe by mohl Alvarezovi konkurovat, ale to by po jeho úchvatných prvních třech měsících nesměly přijít další tři, které z valné většiny strávil na marodce.

V Národní lize se bude rozhodovat mezi trojicí Pete Alonso (Mets), Mike Soroka (Atlanta) a Fernando Tatis Jr. (San Diego). Ani zde nemůžeme čekat nějaké překvapení. Cenu by měl poměrně jednoznačně získat Alonso, který letos lámal rekordy jeden za druhým. Nakonec dosáhl na rekordních 53 homerunů v podání nováčka. Tím překonal dva roky starý výkon Aarona Judge. Zde můžeme očekávat, že volba bude dokonce jednohlasná. Se vším respektem k dalším dvěma kandidátům.

 

Setkání generálních manažerů ve Scottsdale

  • V arizonském Scottsdale začíná dnešním dnem setkání všech generálních manažerů a nepůjde o žádné tlachání. Není úplně obvyklé, že bychom se hned přímo tam dočkali dojednání nějakých přestupů, ale k mnohým věcem zde bývá položen solidní základ. Času na to si vážně popovídat mají totiž všichni muži opravdu hodně. Na přetřes tak určitě přijde i to, kdo by mohl získat do svých služeb Gerrita Colea. Přítomni totiž budou také agenti volných hráčů. A právě na volném trhu jsou i mimo Colea opravdu zajímavá jména.

Jediným týmem, který do Scottsdale nevysílá svého pevně zvoleného zástupce je Pittsburgh. Tam totiž ještě nového šéfa nedokázali najít a do Arizony odjíždí zaskakující Kevan Graves. Tímto se Pirates hned od začátku zimního období poněkud diskvalifikují.

Hodně zajímavého se bude dít i kolem třetích metařů. Bez angažmá jsou v tuto chvíli Anthony Rendon a Josh Donaldson. Velké věci se mohou na přestupovém trhu odehrát v Bostonu, Clevelandu nebo Chicagu. Stále častěji se novináři i členové týmů domnívají, že letos v zimě uvidíme minimálně jeden opravdu tučný a mastný trejd. V úvahu přichází Mookie Betts (Boston), Francisco Lindor (Cleveland) nebo Kris Bryant (Cubs).

V průběhu schůzky se také dozvíme, jestli některý z desítky hráčů, kteří obdrželi Kvalifikační nabídku, vyslyší vábení svého dosavadního klubu. Nejzazší termín pro rozhodnutí je čtvrtek odpoledne. Bude tedy co sledovat.

 

Odejde Boyd z Detroitu?

  • Trochu překvapivá zpráva přichází z Detroitu. Tigers jsou prý ochotni naslouchat nabídkám za Matthewa Boyda, který měl na nadhozu vynikající zejména první polovinu sezony. Během léta se Tigers na trejdu s nikým nedomluvili a forma hráče výrazně poklesla. Tedy tak muselo dojít i u ceny. Nyní se tedy Boyd dostává do spekulací hned na počátku přestupového období. Za nižší cenu než v létě se najde asi ještě více zájemců. Boyd má platný kontrakt až do konce sezony 2022. Tedy by měl být velmi žádaným hráčem. Během 185.1 letošních směn si připsal skvělých 238 strikeoutů.

 

Mets jednají o příchodu Hudsona

  • New York Mets nebyli letos vůbec spokojeni s výkony svých relieverů. Není tak divu, že se jejich zástupci během pondělního dne setkávají s agenty jednoho letos velmi úspěšného hráče. Daniel Hudson, muž který zařídil poslední out letošní Světové série. Kdo by to byl ještě v únoru řekl, že? Hudson byl totiž volným hráčem i po sezoně 2018. A na svoji soupisku ho pro jarní kemp zapsali LA Angels. Ti s ním ale nebyli vůbec spokojeni a na konci března ho propustili.

Hudsona se rychle ujalo Toronto a tam Daniel předvedl sympatické výkony. Problémy v bullpenu přinutily Nationals poslední přestupový den (31. červenec) jednat a poslat do Kanady výběr šestého kola z roku 2017 (Kyle Johnston). Hudson neuvěřitelným způsobem do sestavy Washingtonu zapadl a během Postseason zařídil čtyři Saves. Celkem v základní části zasáhl do 69 utkání a udržel ERA 2.47.

 

Kendrick se topí v nabídkách

  • Již před několika dny jsem zde zmiňoval, že sezona 2020 bude asi poslední pro hrdinu sedmého zápasu letošní Světové série. Howie Kendrick může být poměrně napnutý, kde že ji vlastně odehraje. K prvotním zájemcům z Floridy (Tampa a Miami) se nyní přidalo i Cincinnati. Kendrick určitě dostane nabídek tolik, že si v klidu vybere tu nejsprávnější.

 

Mladý generální manažer Giants

  • San Francisco už do Arizony mohlo vyslat nového generálního manažera. Tím byl v neděli jmenován teprve 32letý Scott Harris. Ten doposud pracoval v organizaci Chicago Cubs, kde to v roce 2018 dotáhl až na pozici asistenta generálního manažera.

 

Mladí catcheří Jays terčem zájmu

  • Zajímavé duo mladých zadáků dali letos dohromady v Torontu. Defenzivnější Danny Jansen a ofenzivnější Reese McGuire se okamžitě po konci sezony stali terčem zájmu úspěšnějších klubů. Bude tak velmi zajímavé sledovat, zda Toronto dokáže v zimě odolat všem dotazům a nabídkám. Oba hráči jsou pod smlouvou až do konce sezony 2024 a to z nich dělá opravdu zajímavé terče.

 


Titulní foto:   twitter @MBrownstein89

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments