Noah Syndergaard podstoupí operaci lokte

noah syndergaard

Tahle zpráva přišla jako blesk z čistého nebe. New York Mets v úterý oznámili, že jejich nejtvrději házející nadhazovač Noah Syndergaard má přetržený vaz v lokti a zamíří na operaci. Neuvidíme ho minimálně do jara 2021.

Informace opravdu zaskočila všechny. Nic totiž během zkrácené jarní přípravy takovémuto vývoji nenasvědčovalo. Problémy se totiž odehrály již pod pláštíkem aktuální situace s pandemií a klub o nich veřejně dosud neinformoval.

 

Noah Syndergaard měl být dvojkou! Kdo místo něj?

Syndergaard byl předpokládanou dvojkou rotace Mets za jednoznačným premiantem Jacobem deGromem. Nutno připomenout, že z New Yorku v zimě odešel Zack Wheeler, který se chystá na starty za Philadelphii. Druhým mužem nadhozu by se tak měl stát Marcus Stroman, který do Queensu přišel loni z Toronta a za Mets odházel 11 startů s ERA 3.77. To bylo trochu za očekáváním.

Kdo je na soupisce dál? Své si určitě odehraje Steven Matz, který konečně dostane pořádnou šanci prokázat, že je kvalitním nadhazovačem pro starty. Jeho ERA oscilovalo v posledních dvou letech kolem hodnoty 4.00 a to je potřeba zlepšit!

No a pak je tu dvojice hráčů, kteří za sebou nemají dobrou sezonu. Oba skončili na volném trhu a ulovili je právě Mets. Hodně šancí tedy asi dostanou Rick Porcello a Michael Wacha. Pokud se tihle dva vzpamatují ze svých loňských mizerných výkonů, může to s Mets dobře dopadnout. Pokud ne, pak tu bude zásadní problém.

Z bullpenu mohou Newyorčané teoreticky do startéra reinkarnovat Setha Lugo a zkušenosti se zahajováním utkání má i Robert Gsellman. Pohled na farmu mi nenabídl žádné jméno, které bych viděl ihned jako variantu.

 

Jak to bude s kontraktem?

Zranění Syndergaarda pro Mets přináší ještě jednu komplikaci. Rok 2021 bude posledním, kdy bude Noah pod platným kontraktem klubu. Velmi těžko se tak najde dostatek zápasů, ve kterých by mohl prokázat své umění a být lákadlem pro letní trejd v roce 2021. Pro Mets se nabízí zajímavá příležitost zahájit tak trochu naslepo vyjednávání o delším kontraktu.

 

 

Noah by mohl být svolný k tomu na své ceně poněkud slevit. Nicméně velmi pravděpodobné je, že celý kontrakt prostě doběhne, na konci sezony 2021 Mets ztratí na hráče práva a ten bez náhrady odejde. A to by bylo opravdu mrzuté!


Titulní foto:  twitter @MidAtlantic2020

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..