Chcete koupit New York Mets? Pořád máte možnost!

mets new york

Poněkud překvapivá informace se objevila z New Yorku. I v aktuální situaci mají stále stávající vlastníci klubu New York Mets zájem klub prodat. V době značné nejistoty se bude obchodovat asi mnohem hůř, ale uvidíme.

Rodina Wilponů, která New York Mets vlastní, již byla prodeji velice blízko zhruba před dvěma měsíci, ale v poslední chvíli z dohody sešlo. Jako problematická se údajně ukázala skutečnost, že Wilponovi si chtěli pět let od podpisu převodu ponechat kontrolu nad operativou organizace.

To vadilo jednomu bohatému muži. Tím byl miliardář Steve Cohen, který byl ochoten nabídnout až 2.6 miliardy dolarů. Druhým zájemcem byl bývalý hráč MLB Alex Rodriguez. Ten pochopitelně sám o sobě tolik prostředků nevlastní, ale chtěl jít cestou, kterou se vydal Derek Jeter v Miami. Alex Rodriguez se v dětství považoval za fanouška Mets a údajně jeho idolem byl Keith Hernandez. V roce 2000 byl A-Rod blízko podpisu hráčské smlouvy v Queensu, ale tehdejší GM Steve Phillips nebyl ochoten přistoupit na jeho finanční podmínky.

 

Koupě v období nejistoty?

Současná informace hovoří o tom, že podmínka o setrvání Wilponů v řízení klubu byla odstraněna a opravdu by se jednalo o prodej klubu a nový vlastník by si mohl přivést kompletně nový tým. Oproti situaci před dvěma měsíci se ovšem rapidně změnily okolnosti. Situace s letošní sezonou je velmi nejasná a otázkou zůstává i skutečnost, jak bude po současném kolapsu fungovat ekonomika.

Koupě klubu New York Mets navíc není žádnou levnou záležitostí. Cena se odhaduje na částku kolem 2,4 miliardy dolarů! Respektive o takové ceně se hovořilo před vypuknutím aktuální krize. Vlastnictví klubu MLB patří mezi prestižní záležitosti, které je umožněno jen malé skupince vyvolených. I tak si ale kladu otázku, zda se v této nečitelné situaci může najít zájemce.

Nechme se překvapit. Cesta k vlastnictví klubu v jedné z nejatraktivnějších destinací, New Yorku, je stále volná. Stačí jen drobnost. Mít strašně moc peněz a chuť jít do rizika!

 


Titulní foto:  twitter @mofoshoo

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..