Boston, Dodgers, Hlavní články, Minnesota

Mookie Betts: Jak tohle dopadne?

Již pět dní uběhlo od chvíle, kdy se do světa dostala informace, že Mookie Betts byl vytrejdován z Bostonu do týmu LA Dodgers. Ani v tuto chvíli ovšem nemůžeme říct, že se tak opravdu stalo.

Chaos, rozčarování, spoustu naštvaných lidí. Zmatené zprávy, které se dostávají do amerických médií a následně do celého světa. Tak vypadá aktuálně stav okolo největšího trejdu letošní zimy. Do původně jasně se vyvíjející situace před třemi dny hodil vidle Boston, který zpochybnil zdravotní stav jednoho z hráčů, který byl součástí směny.

Brusdar Graterol se měl stěhovat z Minnesoty do Bostonu. Twins pak měli od Dodgers dostat Kentu Maedu. Red Sox ale při lékařském vyšetření zjistili, že stav Graterola je horší, než předpokládali a začalo přešlapování. Spekuluje se, že Red Sox mohli takto reagovat na základě poměrně velké kritiky z řad baseballové veřejnosti ohledně nedostatečné náhrady, kterou za Bettse s Pricem inkasují a že zdravotní kauza může být jen umělá.

To rozpoutalo poměrně nepříjemné a dá se říci, že i neetické propírání zdravotního stavu Graterola napříč médii. Proti tomu se již ohradila i hráčská unie. Na Boston se nyní valí kritika ze všech stran. Vzhledem k tomu, že Red Sox výměnu chtějí uskutečnit, je potřeba jednat. Ale jak?

 

AKTUÁLNĚ: Bude Boston souhlasit?

Aktuálně se objevila informace, že Twins nabídli do Bostonu dalšího hráče z nižší ligy. Nejedná se však o nikoho z 10 nejlepších hráčů faremního systému. Dodgers by měli navýšit kompenzaci směrem k Twins. Čeká se, zda na toto Boston přistoupí! Druhá informace hovoří o tom, že Graterol nemusí být součástí výměny.

Jsou tu ale stále ještě i další možnosti. Budeme-li předpokládat, že na ose Boston – Dodgers je vše v pořádku po finanční stránce, existují pak dvě varianty, jak z toho ven.

Ta první počítá s tím, že Dodgers prostě přihodí ještě nějakého hráče Bostonu a bude vyřešeno. Separátně se pak pokusí najít dohodu s Minnesotou ohledně umístění Maedy a náhrady za něho.

Zadruhé. Pokud se Twins úplně šprajcnou (což tedy podle úplné aktuality viz výše nevypadá), pak bude potřeba najít do party úplně jiný klub a překreslit celé schéma výměny. Pikantní je, že na celou transakci navazuje i již domluvený obchod Dodgers (Pederson, Stripling) – Angels (Rengifo), který je aktuálně také pozastaven.

 

Padres se nevzdávají?

Další žhavé informace, které se v posledních minutách sypou páté přes deváté, hovoří o tom, že Bostonu se ozvali i jiní zájemci o služby Mookieho Bettse. Ti teď znají podmínky, za kterých byl Boston ochoten hráče pustit k Dodgers a mohou tak lépe vyjednávat. Jméno týmu neznáme, ale myslím si, že by se mělo jednat o San Diego! Spolehlivé zdroje však hovoří ještě o dalším neidentifikovaném týmu.

Tohle je teda pěkný propletenec. Dle toho, co v tuto chvíli vím, bych si troufl odhadnout, že se řešení nejpozději do zítřejšího rána najde. Tlak na kluby je již poměrně velký!


Titulní foto:  twitter @NESN

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
MLB Czech © 2017-20. Autor: Stanislav Straka