Moncada se dohodl s White Sox na pětiletém kontraktu

moncada white sox

Je neskutečné, jak čas letí. Jsou to již tři roky, co se uskutečnil trejd mezi Bostonem a White Sox. Ten poslal k Red Sox Chrise Salea a na jižní stranu Chicaga se stěhoval Yoan Moncada.

Ten tehdy platil za jednoho z nejtalentovanějších hráčů v MLB. Od té doby uplynuly již tři sezony a Moncada má za White Sox odehráno již 335 zápasů. Zatímco první dvě sezony lze označit za oťukávací, tak loni již jeho talent zazářil na plno.

White Sox ho asi s definitivní platností přesunuli z druhé mety na třetí a to pomohlo. Moncada v sezoně 2019 dosáhl na pálkařský průměr .315 a jeho OPS vyskočilo až na úctyhodných .915. Poprvé se jeho jméno objevilo při uvažování o MVP. Umístil se na 21. místě.

 

 

Ve 24 letech mu zbývalo ještě pět let před odchodem na volný trh. A White Sox se rozhodli jednat. Právě nyní se dolaďují poslední detaily pětileté smlouvy, která bude jasně definovat, za jakých platových podmínek stráví Moncada u White Sox příštích pět let.

Nyní již máme i informaci, že se bude jednat o částku $70MM. V kontraktu bude obsažena i opce na šestý rok a v případě uplatnění to bude dalších $20MM navíc.

Pro klub tento podpis znamená jistotu v tom, jak může plánovat další výdaje. Vzhledem k tomu, že White Sox jsou na vzestupu a v nejbližších sezonách budou útočit na absolutní vrchol, je tohle velmi důležité. Vedení ví zase o něco lépe, kolik peněz může vynaložit na zisk velkých jmen v dalších letech.


Titulní foto:  twitter @ChiSoxFanMike

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..