mlb
Hlavní články

Dodgers vyhráli a teď? Vzhůru do příštího roku!

Je to již proklatě dlouho, co jsem zde uveřejnil poslední článek. Mohlo by se zdát, že tyhle stránky jsou mrtvé, ale tak tomu není. Zkrátka to jenom nešlo. Psychicky ani fyzicky. Všichni vnímáme, že tato doba, tento čas je opravdu prazvláštní a ač se sezona 2020 v MLB nakonec dohrála, přiznejme si na rovinu, nebylo to ono. I tak se sluší Dodgers i jejích fanouškům poblahopřát.

Ačkoliv mě může mrzet, že jsem tuto sezonu zpravodajsky prakticky vypustil, nedá se s tím již nic dělat a je potřeba se podívat do budoucna. A tam opět spatřuji naději. Pevně věřím, že během příštího roku přijdou dny, které budou klidnější než ty letošní. Pevně věřím, že se pandemii nakonec podaří zdolat a my se budeme opět moci radovat. A to třeba i jen z baseballu.

Je pravdou, že nás asi nečeká tak bezstarostná doba, na jakou jsme byli zvyklí, ale to už je holt tak. Já si tady na blogu věnovaném baseballu a MLB budu hlavně přát, abychom mohli vidět plnohodnotnou sezonu, aby byli všichni zdraví a aby se i v očekávané ekonomické krizi hrál dobrý baseball.

 

Bude to každopádně zajímavé

Připadá vám možná zvláštní, že se vracím ke psaní o MLB jen pár dní poté, co sezona skončila. Může to tak vypadat. Jenže ve skutečnosti je to tak, že další sezona začíná vždy koncem té předchozí, nikoliv až prvním zápasem. I tuto zimu budeme moci sledovat zajímavé zákulisní hry a ještě před startem sezony budeme pravděpodobně schopni odhadnout všechny favority.

Tato zima bude velmi zajímavá. Kluby hlásí, že nepřítomnost fanoušků jim v pokladnicích zanechala pořádnou díru, a tak se můžeme těšit na utahování opasků. Nemusí tak tomu být ale všude. Již v prvních dnech Offseason vidíme, že zatímco v Clevelandu budou mít opravdu hluboko do kapsy, tak třeba Yankees se ani v této době investice do dobrého hráče nebojí. Úsporná opatření již ale ohlásili třeba i Cardinals.

Bude tak zajímavé sledovat, jestli se nějakým způsobem zvýrazní rozdíly mezi bohatými a chudými kluby. Podle mého názoru by se to stát mohlo. Na volném trhu se letos objeví asi větší množství hráčů, než bylo obvyklé. Ty méně movité kluby často neuplatní opce a bohatší si tak budou moci vybírat z mnohem chutnějšího menu. Logickým výsledkem by měla být skutečnost, že ten, kdo na to bude mít, sestaví nejlepší týmy. Objevit by se na druhé straně mohlo i mnohem více týmů, které sezonou jen tak proplují a spíše budou doufat v lepší následující roky.

 

Jak moc se MLB změní?

V zákulisí sledujeme i v této neutěšené době jednání o prodeji klubu. A to ne ledajakého. Rodina Wilponů je krůček od prodeje Mets do rukou Stevea Cohena. Což je opravdu bohatý člověk. Radnice New Yorku se však na převod týmu do jeho rukou moc netváří. Připomíná skandál z roku 2013, kdy Cohen vydělal nějaké ty miliony tak trochu levárnou.

Co tím chi říci? Ač je tato doba velice náročná, je také velmi zajímavá a v mnoha věcech může být přelomová. Dramaticky se proměnila dynamika ekonomiky, v USA to společensky vře, ale baseball je pořád tady. Jen se v něm může dramaticky změnit rozložení sil, může se změnit jeho prezentace a já nevím, co ještě. A to mě samozřejmě zajímá.

Počínaje dneškem se vám tedy opět budu snažit nabízet pohled za kulisy. Nepůjdeme však čistě zpravodajsky, ale pokusím se zaměřit vždy na nějaké zajímavé téma. Aktuální události však z webu nezmizí. Dokud to budu stíhat, budu je opět zaznamenávat na této stránce. To, jak se vyvíjí trh s volnými hráči, pak můžete nejlépe sledovat na této stránce!

 

Budu tak velmi rád, pokud se tu zastavíte si nějaký ten článek přečíst. Rád budu samozřejmě také za komunikaci, případně za náměty na témata, která vás zajímají.  Společně se tak spolu připravíme na sezonu 2021. Ta, jak pevně věřím, bude plnohodnotná a skvělá!

 

 

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
MLB Czech © 2017-20. Autor: Stanislav Straka