Luis Urias se hlásí k tréninku. Houser si zkrátil cvičný zápas

luis urias

Tři sezony zakončené v plusu a třikrát za sebou nejhůře druhé místo v divizi. To jsou pozice, které letos budou obhajovat Milwaukee Brewers. Jejich divize je ovšem tak nabitá, že to může dopadnout opravdu jakkoliv.

V Centrální divizi Národní ligy je podle předsezónních prognóz jen jeden tým, který by neměl mít šanci na postup. Jsou jím Pittsburgh Pirates. Zbylé čtyři týmy se utkají o prvenství. Trochu překvapivě jsou dle úvodních tipů pasováni Brewers až na třetí místo za Cincinnati Reds.

 

Urias ano, či ne

K takové úvaze může vést jednak posílení konkurentů z Ohia, ale také opravdu obrovská fluktuace hráčů na soupisce Brewers, která proběhla v zimě. Patrně největší trejd proběhl mezi Milwaukee a San Diegem. V jeho rámci se do Wisconsinu stěhoval nadějný, mladý vnitřní polař Luis Urias. Co ovšem čert nechtěl, ještě před startem kempu si zlomil zápěstní kůstku a musel na operaci. Odhadovaná doba rekonvalescence byla na konci ledna 6-8 týdnů.

 

 

Nyní však přichází nadějná informace. Luis Urias by se měl v rámci dnešní předzápasové rozcvičky (batting practice) objevit v akci. Uvidíme, jak to půjde. Pokud by se ukázalo, že je zdravotní stav dobrý, pak není ztracena ještě ani naděje na jeho start hned v úvodních zápasech sezony. V případě, že se to nestihne, je pak na pozici spojky připraven Orlando Arcia.

Ještě jednu informaci jsem zachytil z týmu Brewers. Ve včerejším utkání na vedlejším hřišti měl tři směny odházet nadhazovač Adrian Houser, který patří mezi pětici uvažovaných startérů pro začátek sezony. Ze hry se nicméně vzdálil již o něco dříve (2.1 inningu). Pro novináře se vyjádřil, že to bylo jen z opatrnosti. Údajně pocítil nepříjemné škubání v pravém palci.

Fandové Brewers doufají, že to opravdu nebude nic vážného. Na nadhozu totiž tým vypadá slabší než před rokem. Velkou porci práce ponese na svých zádech pravděpodobně opět bullpen. Tak už to v posledních letech pod manažerem Craigem Counsellem v Milwaukee bývá.


Titulní foto:  twitter @BetFastBTC

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..