Michael Fulmer se připravuje na návrat

michael fulmer detroit

Zatímco my fanoušci odložením startu sezony trpíme a stejně tak majitelé klubů a většina hráčů, najdou se i tací, pro které je zpožděný začátek dobrou zprávou. Mezi ně určitě patří nadhazovač Detroit Tigers Michael Fulmer.

Ten totiž zmeškal kvůli operaci celou sezonu 2019. Do hry ho nepustil poškozený loket. Jelikož se operace odehrála až na konci března minulého roku, chybí Fulmerovi ještě několik měsíců do plné rekonvalescence. Podle aktuálních prognóz by mohl být připraven na návrat do ostrého zápasu na rozhraní července a srpna. Pokud tedy vezmeme jako reálný start ligy na začátku července, pak by zmeškal pouhý jeden měsíc.

 

Nečekaný nováček roku

Fulmer se stal senzací sezony 2016. Za Tigers tehdy jako nováček odházel 26 startů a připsal si 159 směn. Své ERA dokázal udržet na hodnotě 3.06 a to mu vyneslo vítězství v anketě o Nováčka roku pro Americkou ligu. V anketě o nejlepšího nadhazovače bral pěkné desáté místo.

Fulmer byl v roce 2011 draftován jako číslo 44 hned v prvním kole a vybrali si ho Mets. Do Detroitu se dostal v roce 2015 díky trejdu, který poslal z města motorů do New Yorku Yoenise Cespedese. Debut ve velké lize na sebe tedy nenechal po tomto momentu dlouho čekat a po sezoně 2016 se zdálo, že Tigers vyhráli hlavní cenu v loterii.

 

 

S velkým očekáváním tak přicházela sezona 2017. Tehdy ještě za Detroit otevíral rok Justin Verlander. Dvojkou byl Matthew Boyd a Fulmer se v rotaci objevil jako číslo tři. První polovina roku pokračovala v duchu sezony předchozí a Fulmer si vydobyl nominaci na All Star Game. Od června ale jeho forma začínala chřadnout a v průběhu srpna byl z provozu odstaven. Předčasně tak ukončil sezonu po 164.2 odházených směnách s ERA 3.83.

 

Pokles formy a operace

V sezoně 2018 se čekalo, že odpočatý borec bude trumfem oslabených Tigers. V rotaci se po odchodu Verlandera do Houstonu pochopitelně posunul do pozice dvojky. Příliš se mu ale nedařilo. Objevily se i první zdravotní problémy, a tak například během července a srpna odházel pouze pět zápasů. Celkem jich bylo 24 a tým v nich neměl vůbec dobrou bilanci (5-19). Fulmer dokončil rok s ERA 4.69 a zařadil se tak mezi nadhazovače pod průměrem ligy.

Minulý rok pak kvůli operaci vynechal celý. Celá organizace Tigers s napětím očekává, v jaké formě se letos vrátí. Pro letošek se s klubem dohodl na platu $2.8MM. Podle informací od klubových novinářů zhubl devět kilogramů. Podle jeho vyjádření je pro něho osobně zpožděný start sezony dobrou věcí. Je přesvědčen, že v polovině léta bude připraven hrát a vzhledem k tomu, že nebude sezona tak dlouhá (nepředpokládá se postup Tigers), mohl by házet bez limitace.

 

Nadhoz Tigers má slibnou budoucnost

Nadhoz Tigers byl loni třetí nejhorší v celé MLB a pro letošní rok sehnal jednu jedinou posilu. Tou je Ivan Nova, který má ovšem nejlepší roky již za sebou. Kromě Novy do úvodní pětky zatím patří Matthew Boyd, Jordan Zimmermann, Daniel Norris a Spencer Turnbull. Jednoho z nich by tedy v létě měl Fulmer ze sestavy vystrnadit.

Tigers čeká v následujících letech zářná nadhazovačská budoucnost, neboť na farmě dozrává celá plejáda velmi talentovaných mužů. Již letos by nějakou šanci měli dostat Tarik Skubal, Beau Burrows, Matt Manning a Alex Faedo. Připravena v záloze může být i jednička draftu 2018, kterou je megatalent Casey Mize. O něm se tvrdí, že bude za pár let nejlepším nadhazovačem ligy.  Tak uvidíme.

 


Titulní foto:  twitter @mlbtraderumors

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..