Miami Marlins

Rok založení: 1993

Počet sezón: 27 (1993 – 2011 Florida Marlins, 2012 Miami Marlins)

Bilance: 1990 – 2314 (.462 %)

Počet vítězství v lize: 2

Počet vítězství ve Světové sérii: 2 – 1997, 2003

Největší osobnosti minulosti: Giancarlo Stanton, Hanley Ramirez, Josh Johnson, Luis Castillo, Dontrelle Willis, Miguel Cabrera, Cliff Floyd

Opory pro rok 2020: Brian Anderson, Pablo Lopez, Caleb Smith

Největší naděje pro rok 2020: Sixto Sanchez, JJ Bleday, Jesus Sanchez, Monte Harrison, Isan Diaz, Jorge Guzman, Nick Neidert, Jordan Holloway

Stadion: Marlins Park (36.742 diváků, otevřeno 2012)

Manager: Don Mattingly (od roku 2016)

 

Aktuální soupiska (klikni zde)

 

Souhrn sezony 2019:

Tento tým z Floridy ve své Východní divizi skončil na posledním místě s bilancí výher a proher 57-105. Od minulého roku si pohoršil o celých 6 vítězství.

Jestli se za poslední rok v něčem Miami zlepšilo, tak na nadhazovacím kopci. V popředí stál muž jménem Sandy Alcantara, který ve své nováčkovské sezóně a 24 letech dokázal odházet ohromnou porci 197.1  směn a vyhrál 6 zápasů. Zbytek rotace je stejně nadějný a poměrně slušně mu sekundovali Caleb SmithPablo LopezTrevor RichardsElieser Hernandez a Jordan Yamamoto. Zajímavostí může být, že ani jeden z hráčů nedosáhl 28 let.

Z bulpenu vynikli zejména Sergio Romo a Nick Anderson, ti byli z týmu nicméně vyměněni a podíváme se na ně níže. Ale na tým typu Marlins předvedli skvělé výkony dva další nadhazovači do závěrečných směn zápasů. Byli to Jarlin Garcia (ERA 3.03 a 50.2 IP) a Tyler Kinley (ERA 3.65 a 49.1 IP). Navíc na farmách po trejdových injekcích z minulých let talentu také přibylo. Velkým tahounem v poli a hlavně na pálce se stal hráč třetí mety a pravého zadního pole Brian Anderson. Za vše mluví statistika užitečnosti za rok 2019 WAR 3.8 a čísla . 261 (BA) a 20 HR. Za ním pěkné sezóny prožili méně známá jména Garrett CooperMiguel Rojas či o něco známější Jorge Alfaro.

Jestliže jsme skončili u pálkařů pozitivně, tak věřte, že to byl jen zlomek celkové pravdy. Druhá strana mince ukazuje týmové pálkařské výkony Marlins a ty jsou  velmi nelichotivé. Téměř ve všech statistikách se Miami umístilo na samém konci a bude tuto oblast velmi potřebné vylepšit. Po odchodu velkých hráčů Stantona, Ozuny nebo Yeliche se v zadním poli střídají mladíci a veteráni, kteří často nemají daleko ke konci kariéry. Talentované mládí ovšem u Marlins zatím úplně nedokáže prodat, co v něm vězí, a proto jsou výsledky, jaké jsou.

Tak například Lewis Brinson se ve své druhé sezoně za Miami opět velmi trápil, pálil pouze s průměrem .173 a na ukazateli WAR se dostal na velmi nepěknou hodnotu -2.2. To jistě nejsou výkony, které by vedení chtělo vidět od hráče, kterého získali výměnou za kandidáta na MVP sezóny 2019 Christiana Yeliche. Ani pozitivně hodnocený Jorge Alfaro nemůže vystoupit ze stínu J.T. Realmuta, na nějž fanoušci Marlins s povzdechem vzpomínají. Na plné čáře pak vyhořeli Wei-Yin Chen (mimochodem na výplatní pásce za letošní rok mu svítila cifra 20 milionů dolarů) nebo bývalá jednička nadhazovačů Jose Urena.

Zimní podpis Sergia Romo sliboval jednak velké zkušenosti pro koncovky zápasů, za druhé také potenciální artikl na výměny. Romo byl 27. července trejdován do Minnesoty Twins, aby zabojoval ještě v Postseason. Výměnou na Floridu putoval Lewin Diaz. Další vyměněným hráčem v podzimní nadstavbě byl Nick Anderson, jenž v Tampě Bay chytil výbornou formu a i díky němu drželi Rays dlouhou dobu šanci na úspěch.

Poslední a poměrně zásadní trejd se týkal mladého nadhazovače Zacka Gallena, jenž měl pro Marlins hořkou pachuť. Gallen se ve Phoenixu skvěle rozházel a je možné, že jednou bude Miami chybět. Výměnou ovšem získali Marlins velmi zajímavé hráče do nižších soutěží (např. Jazze Chisholma).

U Marlins nečekejme velké nákupy. Opět na seznamu potřeb budou zkušenější hráči, co nezaberou velkou část rozpočtu. Posila by mohla přijít zejména do bulpenu na konce zápasů, nebo přichází v úvahu nějaká pomoc na pozice, kde se Marlins zatím příliš nedaří. Otázka zní, jestli to bude opět zaplnění mezery stárnoucím hráčem, či se vedení pokusí ulovit někoho s potenciálem na delší dobu.