Bude Max Muncy oporou Dodgers?

V sobotním úvodním zápase jarní přípravy se v dresu LA Dodgers zaskvěl Max Muncy. Na metu se dostal úspěšně při všech třech pokusech proti San Franciscu. Výsledkem byl jeden single, jednobodový homerun a meta zdarma.

Utkání proti Giants přitom dlouho ohrožoval déšť a manažer Dodgers Dave Roberts dokonce lobboval za to, aby se nehrálo. Nakonec hřiště rychle vyschlo a mohlo se hrát. Max Muncy tak dostal šanci hned na úvod sezony ukázat, že by mohl být v dobré pohodě. V předchozích dvou sezonách se mu povedlo odpálit shodně po 35 homerunech.

 

Tyto dva roky jsou pro Muncyho doslova jako sen. Předtím se plácal v Minor League a na začátku sezony 2017 byl propuštěn z organizace Oaklandu. Tehdy si ho všimli Dodgers a podepsali ho jako volného hráče. Střih. O tři roky později je Max Muncy hodnocen jako druhý nejlepší první metař v Národní lize. Lepší je jen Freddie Freeman z Atlanty.

Muncy obdržel letos kontrakt na příští tři roky s opcí i na sezonu 2023. V nabitém lineupu Dodgers by si měl najít svou pozici. Pokud Mookie Betts bude pálit z první pozice, mohl by za ním následovat Muncy a to by mohlo nosit body.

Muncy ovšem nemá hlavu nikde nahoře. Pracuje neustále pokorně a jeho přístup k tréninku je stejný jako v letech, kdy byl absolutně neznámým hráčem.

Musím se chovat stejně, jako bych nic nedokázal. Předstírám, že nikdo neví, kdo jsem, co jsem dokázal. Takhle se musí přistupovat ke Spring Training. Naplno. Nechci tu být za nějaké zásluhy. Chci pracovat ještě tvrději než doposud.

Muncy bude slavit během letošní sezony již 30. narozeniny. V jeho baseballovém životě tedy přicházejí na řadu roky, kdy by měl dokázat nejvíc. Loni to předvedl. Kromě mnoha homerunů, dosáhl i na 98 RBI a také 101 doběhů. V těchto ohledech byl na soupisce jediný ofenzivnější hráč. Byl jím MVP Cody Bellinger.

Max Muncy zkrátka již není žádným překvapivým objevem z roku 2018. Letos by měl pomoci táhnout Dodgers za vysněným titulem.


Titulní foto:  twitter @Lakers_newsnow

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..