Cleveland, Hlavní články

Lindor: „Chtěl bych zůstat, ale klub zatím nenabídl tu správnou věc.“

Zima je samozřejmě plná přestupů ale i pouhých spekulací. Jako máku jich bylo ohledně situace, v níž jsou Cleveland a Francisco Lindor. Dva roky zbývají do konce kontraktu. Odejde nyní? Lindor během soboty obsáhleji promluvil.

V sobotu se v Clevelandu konal Fanfest a hráči byli v dobré náladě. Do trochu obtížnější situace se dostal věčně usměvavý Francisco Lindor, který musel čelit dotazům novinářů na jeho budoucnost v Clevelandu. Indians v posledních měsících razantně ukrajují ze svého platového rozpočtu a nevypadá to, že by chtěli změnit svoji letitou filozofii. Jejich největším podepsaným kontraktem v historii zůstává stále smlouva s Edwinem Encarnacionem na $60MM.

Francisco Lindor je však opravdová ligová superstar a jeho výkony ho předurčují k tomu, aby před svým odchodem na volný trh po sezoně 2021 inkasoval kontrakt v hodnotě minimálně $200MM. Bude tohle vůbec pro Cleveland možné?

 

 

Co k tomu včera řekl sám Lindor?

Pokud si myslí, že tu nemohu zůstat kvůli penězům, tak tady prostě nebudu. Ale já v Clevelandu být chci. Miluji Indians, miluji jejich fanoušky. Tohle město mi fakt přirostlo k srdci. Kdy má být správný čas na prodloužení kontraktu? To nevím. Bůh má pro mě a moji rodinu svůj plán a já v něj opravdu věřím. Co se má stát, to se stane.

 

Jeho proslov se ale neomezil jen na toto zhodnocení situace. Podíval se i na možnosti klubu tak, jak je vnímá on.

 

Mají peníze. Loni jsme pracovali s rozpočtem 120 milionů. To jsou dobré peníze. Otázkou zůstává, kdy je správný čas peníze použít. Kdy je ten správný čas pro Indians. To já nevím.

Lindor se nechce spokojit s tím, že by celou kariéru strávil v týmu, který nemá ty nejvyšší ambice. A to může být právě onen problém Clevelandu. Ne, že může. To je dlouhodobý problém Clevelandu! Nikdo z letitých podporovatelů tohoto klubu nevěří, že by se někdy dočkal velkého kontraktu. Nikdo nevěří, že se klub dokáže zbavit své malosti a nálepky „onoho klubu z malého trhu“. Ale když to dokázali letos v zimě podpisem Joshe Donaldsona Twins?

 

Kamkoliv půjdu, budu chtít vyhrávat. Ze všeho nejvíc bych chtěl vyhrát titul pro Cleveland. To nemá nic společného s penězi. To nemá nic společného s počtem roků v kontraktu. To nemá nic společného s tím, jestli někoho mám nebo nemám rád. To má všechno společné jen s vítězstvím. Manažeři by měli skládat tým podle toho, jestli bude moci vyhrát. Ne podle toho, aby ušetřili peníze. Očekává se od nich to, že složí tým, který vyhraje. Já jsem tady pak proto, abych vyhrál.“

 

Rozhodně nečekejte, že by se kolem Lindora ještě před začátkem této sezony něco semlelo. Na 99 % začne rok v Clevelandu a vedení Indians tak dostane dostatek času na přemýšlení, zda jednou v historii nebude stát za to rozbít prasátko a vykonat pořádnou investici. Fanoušci Indians by si to sakra zasloužili!


Titulní foto:  twitter @clesportshub_

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
MLB Czech © 2017-20. Autor: Stanislav Straka