Historie, Hlavní články, Hra s čísly

Který vítěz Světové série měl nejhorší duben?

Slíbil jsem si, že zkusím každý den připravit na web alespoň jeden příspěvek. Dnes mnoho času nezbývá, tak volím takovou jednoduchost. Zajímalo mě, který vítěz Světové série od roku 1969 měl na konci dubna nejhorší bilanci.

Přiznávám na rovinu, že jsem neměl ani tušení a docela bych byl zvědavý, jestli by se mezi vámi našel expert, který by to bez hledání věděl. Pokud ano, pak by to bylo výborné. Pokud ne, tak si myslím, že nevadí. Dohledal jsem to za vás.

 

Špatný duben nemusí být konečná

 

Na pátém místě se objevili New York Mets z roku 1969. Zrovna včera jsem tu o nich měl článek. Na konci dubna hráli s bilancí 9-11, aby nakonec šokovali všechny celkovým výsledkem 100-62! S úplně stejnou bilancí tu byly ještě dva týmy: Oakland (1971) a Minnesota (1991). Ty ale získaly  v celé sezoně „jen“ 94 a 95 výher.

Na pomyslném čtvrtém místě v tabulce nejhorších mistrů se objevují Anaheim Angels ze sezony 2002. Jediná výhra v Americké lize a jediná vyhraná Světová série v historii klubu. Rodily se po špatném startu 11-14.

Bronz berou loňští Washington Nationals. O tom jsme toho i tady u nás na webu loni napsali mraky. Neskutečná proměna týmu ve druhé polovině sezony. Po dubnu to rozhodně na žádné veselo nevypadalo. Nats se plácali u dna s bilancí 12-16. Nakonec vyhráli 93 utkání.

Těsně pod vrcholem našeho žebříčku zůstal výběr Philadelphia Phillies ze sezony 1980. Jejich start byl jen 6-9 a tedy úspěšnost .400. Na konci základní části se radovali z bilance 91-71, což je dovedlo na první místo v divizi o jednu výhru před Montreal Expos.

Phillies 1980 se týká následující video, které vřele doporučuji

 

 

Nejhorší nejlepší tým

 

No a je tu vrchol tabulky. Tým, který se hrabal po dubnu z nejhorší bilance až k titulu? Pittsburgh Pirates 1979! Poměr výher a proher byl u nich 7-11. To znamenalo poslední místo ve Východní divizi Národní ligy – viz následující tabulka

 

 

Tým na pálce vedli zejména pravý polař Dave Parker a legendární první metař Willie Stargell. V defenzivě pak exceloval Phil Garner. Důležití ale byli zejména nadhazovači. Dvojice Bert Blyleven a John Candelaria táhla Piráty k pátému a dodnes poslednímu titulu v historii.

Na konci základní části měli bilanci 98-64 a ve finále Národní ligy bez problémů přejeli Cincinnati 3-0 na utkání. To Světová série bylo jiné kafe. S Baltimorem se muselo hrát sedm zápasů. Pittsburgh dokonce prohrával 3-2 na utkání a hrálo se v Baltimoru. V obou utkáních ale zazářili nadhazovači a dovedli Pirates k výhrám 4-1 a 4-0!

 


Titulní foto:  twitter @TheBuccosFan

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
MLB Czech © 2017-20. Autor: Stanislav Straka