Judge má únavovou zlomeninu žebra!

judge zlomenina zebro

Ve čtvrtek jsme zde uveřejnili informaci, že stále není známa příčina problémů, které má v oblasti ramene Aaron Judge. Neuběhlo ani 24 hodin a již se ví. Judge má únavovou zlomeninu žebra a start sezony nestihne.

I přes to, že zpráva na první pohled vypadá velmi nepříjemně, lze na ní najít i něco pozitivního. Hráč i lékaři nyní konečně vědí, odkud se celý problém bere. Jako možná příčina úrazu byl identifikován moment z loňského září. Tehdy se Judge nepěkně narazil při jednom zákroku ve vnějším poli.

Na inkriminovaný moment se můžete podívat na následujícím videu. Judge již tehdy něco pocítil, ale vyšetření žádný větší problém neodhalilo a jelo se dál.

 

 

Jak tedy dál?

Nyní má Judge nařízeny dva týdny absolutního klidového režimu. Až tato doba uplyne, bude celá situace znovu vyhodnocena a rozhodnuto o dalším postupu. Není vyloučeno, že bude zapotřebí i chirurgický zákrok, ale zatím s touto informací nestrašme.

Co je jisté, je fakt, že vzhledem k tomu, že do startu sezony zbývají pouhé tři týdny, je prakticky nereálné, aby se Judge objevil na soupisce k zahajovacímu utkání. Za dva týdny budeme moudřejší.

Aaron Judge k celé situaci uvedl následující:

Alespoň máme konečně odpověď. Teď tedy můžeme začít hledat řešení. No ale vzato celkově, jsem z toho pořádně naštvaný. Chtěl bych být s týmem. Obzvláště teď během kempu. Máme dobrý tým, jsme skvělý klub. Pro tuhle sezonu máme spoustu cílů a já bych chtěl být u toho. Ale samozřejmě teď je priorita to doléčit a pak se můžu pohnout vpřed.

 

Ve vzduchu se vznáší i možnost, že by muselo být žebro chirurgicky odstraněno. K tomu nám něco málo řekl manažer Yankees Aaron Boone:

Rozhodně nemůžu vyloučit, že to je něco, co by bylo úplně mimo hru. Ale samozřejmě to nebudeme dělat teď hned. V tuto chvíli se kost léčí a uvidíme reakci.

 


Titulní foto:  twitter @ScottBoeck

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..