Stihne Judge start sezony? Jak je na tom Paxton?

judge yankees

Čtvrtek byl bohatý na informace z tábora Yankees. Jak jsme si od loňské sezony zvykli, jedná se většinou o lékařskou svodku. Zranění se tohoto týmu drží jako klíště. Jsou zde novinky ohledně Judge i Paxtona.

Aaron Judge se stále potýká s problémy v ramenním kloubu. Přestože jsou prognózy spíše negativní, vyjádřil se dnes sám hráč v tom smyslu, že je stále dostatek času dát se do startu sezony do kupy. Judge podstoupil během čtvrtka další sérii vyšetření, která má za úkol odhalit příčinu bolestí v rameni a prsním svalu.

Po excelentní nováčkovské sezoně 2017 se do Aarona zakousla zranění a jeho účet byl v minulých dvou letech následující. Za rok 2018 odehrál 112 a loni jen 102 utkání. To se samozřejmě podepsalo i na jeho celkové produktivitě a šancích posbírat nějaká individuální ocenění.

 

 

Dnešek podle posledních informací neodhalil žádnou závažnou příčinu obtíží, nicméně svolení k zahájení tréninku stále nebylo vydáno. Co řekl k situaci přímo Judge?

Jasný cíl je, být připraven na Opening Day. Potřebuji zhruba jen kolem 30 pálek během kempu a budu OK. Na to je ještě pořád dost času. Pokud se k nim nedostanu v zápasech, pořád můžu jít na vedlejší hřiště nebo do faremního kempu. Nejdřív ale musíme najít odpověď na to, co se děje.

Ač tahle slova znějí poměrně odhodlaně. Z jeho prohlášení byla dnes cítit i frustrace. A to zejména proto, že se nedaří zjistit, o co běží.

Je to pořád hruď a rameno. To je to, co to dělá těžké. Těžko se mi popisuje, co při tom pociťuji. Nemám žádnou definitivní odpověď. Je to kombinace obojího. Hruď i rameno. Někdy se probudím a na prsou je to v pohodě a rameno není. Další den je rameno dobré a na hrudi to bolí. Pořád se to střídá.

 

Paxton začne trénovat

Už to je měsíc, co podstoupil James Paxton operaci zad, která znamená, že start sezony je pro něho pasé. Nyní však přichází pozitivní moment. Paxton dnes oznámil, že na konci tohoto týdne by měl začít trénink házení.

V současné chvíli se věnuje jen klasickému cvičení a zpevňování svalstva. Není to tedy tak, že by byl úplně nečinný. Pokud můžeme v tuto chvíli na něco usuzovat, pak to vypadá, že do ligových bojů by se mohl tenhle levák zapojit někdy na konci dubna nebo na začátku května.

 

Montgomery bude v sestavě

Zranění Paxtona a posléze i Luise Severina otevřela cestu do sestavy pro jiného hráče. Manažer Boone dnes dal docela jasně najevo, že Jordan Montgomery bude figurovat mezi muži, jimž svěří důvěru nadhazovat zápasy v úvodu sezony.

To ovšem Boone prohlásil ještě předtím, než Montgomery inkasoval v dnešním zápase proti Tigers čtyři homeruny ve třech směnách. Takže si raději ještě počkáme. V každém případě nemají Yankees s nadhazovači vůbec lehkou pozici.

V tuto chvíli by to pro začátek sezony mohlo vypadat na následující obsazení: Gerrit Cole, J.A. Happ, Masahiro Tanaka, Jordan Montgomery a Jonathan Loaisiga. V záloze jsou připraveni mladíci Deivi Garcia a Michael King.


Titulní foto:  twitter @sports__alerts

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..