Co den v MLB dal: Grandal míří k White Sox! Všechny pohyby na soupiskách před Rule 5 Draftem!

Středa byla v kalendáři Offseason dalším významným dnem. A my se ve čtvrtek dostáváme k souhrnu onoho dění. Naznačil jsem to již včera, že za dveřmi je doplňkový Rule 5 Draft a do toho budou moci být zahrnuti hráči, kteří splňují jisté podmínky a zároveň nejsou zapsáni na 40členné soupisky jednotlivých týmů. Právě z tohoto důvodu docházelo během včerejšího dne k velkým přesunům na soupiskách mezi farmami a hlavními týmy. Kompletní soupis všech zajímavých hráčů a to, jestli byli posunuti do hlavního týmu nebo ne, najdete zde.

Protože počet zapsaných u každého týmu je limitován právě počtem čtyřicet, bylo nutno v některých případech učinit rozhodnutí vedoucí k vyřazení zajímavých hráčů ze sestavy. To fakticky může a bude znamenat jejich odchod z klubu. Samozřejmě se podíváme i na všechny další zajímavosti. Už teď vidím, že jich nebylo málo. Jdeme tedy na to!

Cotton opouští Oakland

  • Na soupisku Oaklandu byl z nižší soutěže dopsán Daulton Jefferies. Listina však byla již plná, a tak museli Athletics někoho vyřadit. Padlo to na poměrně zajímavé jméno. Jharel Cotton byl vyřazen ze soupisky a zapsán na listinu, která se označuje jako DFA (designated for assignment). Do několika dní musí klub buď najít partnera pro trejd, přesunout hráče na farmu nebo ho propustit na volný trh. Nejčastější variantou je nicméně ta, že hráč bývá stažen ze seznamu jiným týmem bez náhrady. Cotton by měl být i přes nedávné trable se zraněními zajímavým lákadlem pro ostatní týmy.

V roce 2017 podstoupil operaci Tommy John a teprve letos se dostal k rehabilitačním startům na farmě. Návrat do hry trval dlouho, protože se objevily ještě problémy se svalovým zraněním nohy. Starty na farmě nedopadly vůbec dobře, když jeho ERA bylo 7.16 během 27.2 směn. Předpoklad určitého progresu tu ovšem je, takže se jistě zájemce o jeho služby najde.

Cincinnati získalo zajímavého nadhazovače

  • O zajímavý trejd se včera přičinili Cincinnati Reds, kteří pokračují v posilování svého nadhozu. Z Tampy přichází za peníze Jose De Leon, který před vážným zraněním platil za velký talent. Rays měli plnou soupisku a potřebovali na ní ukrýt některé další talenty, takže De Leona obětovali. Ten se letos vracel do hry poté, co vynechal celou sezonu 2018. Je mu stále jen 27 let a pod kontraktem je až do konce sezony 2023. Reds ho mohou příští rok velmi dobře využít jako muže na rozhraní hlavního týmu a farmy. Pokud se dostane do své bývalé formy, může to být velmi zajímavý zisk, který nestojí ani jednoho hráče v rámci obchodu.

Tampa se loučí s Duffym

  • Matt Duffy se ani letos nevyhnul velmi častým zraněním. Za Tampu zvládl nastoupit jen ke 169 pálkám, ve kterých trefil jeden jediný homerun. Není tedy divu, že to byl právě on, kdo dostal Černého Petra a pakoval se ze soupisky. Nyní je k dispozici dalším týmům jako DFA.

Ellsbury a Bird jdou z kola ven!

  • Yankees se rozloučili s kdysi báječným talentem, který poslední roky jen a jen marodil. Jacoby Ellsbury byl propuštěn ze smlouvy. Yankees se rozhodli obětovat $20MM za nadcházející sezonu a dalších $5MM jako výstupní klauzuli ze smlouvy pro rok 2021. To vše jen za to, aby Ellsbury neblokoval místo na soupisce pro někoho jiného. Ellsbury se neobjevil v utkání od roku 2017 a jeho podpis byla ze strany Yankees velká chyba. Celkově je tenhle muž na platech stál $152MM. Do klubu přišel před začátkem sezony 2014 jako držitel výhry ve Světové sérii s Bostonem. Za Yankees stihl odehrát za první čtyři roky 520 zápasů.
  • Dalším mužem, kterého se Yankees rozhodli zbavit je Greg Bird. Tenhle první metař dlouho platil za budoucnost Yankees na této pozici. Bohužel i u něj se kupí zranění jedno za druhým. Letos odehrál jen 10 utkání. Bird disponuje skvělou tvrdostí odpalů, ale vzhledem k častému oslabení vlivem chatrného zdraví ji nemůže naplno prodat. Jako pravděpodobné se jeví, že se zájemce o jeho služby brzy najde. Yankees v tuto chvíli na první metě počítají s Lukem Voitem a připraven je další tvrdý střelec Mike Ford. Tenhle odchod tedy moc nebolí.

Miami ukončuje nepovedenou spolupráci

  • Další nepovedený obchod a nyní i odchod je registrován v Miami. Ti před sezonou 2016 investovali $80MM do nadhazovače. Wei-Yin Chen se ale ani jednou za čtyři roky nijak zvlášť nepředvedl. Mezi lety 2016-18 navíc byl zraněný. Letošní sezonu pak už dostal šanci jenom jako reliever. Marlins došla trpělivost a rozhodli se jeho místo na soupisce využít pro jiné hráče. Chen je tak nyní zapsán na DFA listinu, ale s platem $22MM na příští rok si ho pochopitelně nikdo nevybere. Marlins ho tedy následně propustí a vyplatí mu celý plat. Chen pak bude moci podepsat s jakýmkoliv jiným týmem za ligové minimum. Taková jsou pravidla.

Grandal jde do Chicaga k White Sox

  • No a nyní ta největší přestupová šupa, která se urodila během toho, co jsem tento článek sepisoval. White Sox už nechtějí hrát druhé housle. Už letos naznačili, že jsou týmem, který je rozhodně na vzestupu. Aby se jim dařilo příští rok ještě lépe, jsou ochotni investovat do posil. Na konci října vytrejdovali catchera Wellingtona Castillo do Texasu (Sox obdrželi peníze na mezinárodní přestupy a jednoho hráče z nižších soutěží), a tak se logicky hledala náhrada.

Ta je tady právě teď. Yasmani Grandal byl po sezoně v Milwaukee volným hráčem a měl zájem. Grandal chtěl již loni podepsat dlouhodobou smlouvu poté, co skončil u Dodgers. To se mu nakonec nepovedlo a vzal za vděk jednoletým kontraktem s Brewers. Nyní si výrazně polepší. White Sox mu totiž dají celkem $73MM za čtyři sezony. Grandal patří mezi nejlépe pálící catchery v celé MLB. Jen letos nasázel 28 HR a vybojoval 77 RBI. Od roku 2016 nepálil ani jednou méně než 20 odpalů za plot! Pro White Sox je to rekordní kontrakt všech dob měřeno celkovou částkou za smlouvu! Ze soupisky musel být vyřazen Daniel Palka, který je nyní k dispozici ostatním týmům

Bleskovky

  • A ještě pár bleskovek, které si myslím do dnešního souhrnu patří. Jorge Bonifacio už nebude pokračovat v sestavě Kansasu. Royals se ho rozhodli dát k dispozici jiným týmům. ♣ Dominic Leone se stal obětí změn na soupisce Cardinals. Tento reliever měl během své kariéry i velmi dobré momenty, ale i zde jsme na štíru se zdravím. Místečko v některém týmu by ale Dominic měl najít. ♣ Dario Agrazal absolvoval letos 14 startů za Pittsburgh. Ani to vedení klubu nepřesvědčilo o tom, aby s ním počítalo. Agrazal je zapsán na listinu DFA. ♣ Nick Goody házel za Cleveland z bullpenu velmi dobře. Ale ani Indians nemají soupisku nafukovací, takže musel někdo z kola ven. Goody určitě najde zájemce velmi rychle. ♣ Nestor Cortes byl vyřazen ze soupisky Yankees a je k dispozici prostřednictvím DFA pro ostatní kluby. ♣ Nadhazovač Adrian Sampson, který letos působil jako startér v Texasu, odchází do Korei. Tam bude hrát za tým Lotte Giants. ♣ Se stejným týmem se na podmínkách domluvil i Dixon Machado, bývalý hráč Detroitu a farmy Cubs.

Titulní foto: twitter @NYDNSports

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments