Co den v MLB dal: Skvělý trejd Padres – Brewers! Gibson do Texasu! Piráti mají manažera!

Ještě před pár týdny jsem na to myslel, ale nakonec jsem úplně zapomněl. Je tu 27. listopad a to znamená, že tahle stránka slaví narozeniny. Jsou nám dva roky a já bych vám chtěl moc poděkovat za přízeň, kterou webu věnujete. Někdy by to pravda mohlo být lepší, ale to i z mé strany. Během těch dvou let jsem se několikrát dostal do totální hibernace a vypadalo to, že tenhle projekt skončí. Přes všechny výkyvy a trable jsem se doklopýtal tedy ke druhému výročí a v databázi je nyní 730 článků. To je docela dost času a tak tedy budu pokračovat dál. Zde se můžete podívat, jak vypadal vůbec první článek před dvěma lety.

Ani v narozeninový den se pochopitelně nemůžeme přestat věnovat aktuálním zprávám z MLB. A jakoby to v zámoří věděli, že slavíme, rozpoutali během odpoledne doslova zpravodajské peklo. Máme tady smršť přestupů, jeden velký trejd a Pittsburgh ohlásil jméno manažera. Slavit tedy budu prací a provedu vás tou změtí důležitých informací. Jdeme na to!

 

Piráti jmenovali nového manažera

 • Posledním týmem, který ještě neměl jmenovaného manažera pro příští sezonu byli Pittsburgh Pirates. Ti se k dohodě s novým mužem dopracovali až dnes. Funkce se ujme Derek Shelton, který dosud působil jako bench coach Minnesoty. Po úspěšné sezoně tak od Twins odchází další kouč. Pro Sheltona to bude premiéra na lavičce klubu MLB v roli hlavního kouče. Shelton má za sebou poměrně bohatou trenérskou kariéru, která tak logicky vyústila ve jmenování do současné pozice. Mezi lety 2005-2009 působil jako trenér pálkařů v Clevelandu. V roce 2010 se přesunul do Tampy, kde na stejné pozici působil do roku 2016.

V sezoně 2017 přestoupil do Minnesoty a po absolvování jednoho roku na pozici Quality coache se posunul na lavičku do role asistenta. V sezoně 2018 spolupracoval ještě s Paulem Molitorem. Letos pak byl k ruce nováčkovi Roccu Baldellimu, který vyhrál cenu pro Manažera roku. Shelton u Pirátů nahrazuje Clinta Hurdlea, který skončil po devíti letech. V Pittsburghu tak začíná zcela nová éra.

 

Je Bundy na odchodu?

 • Ze zákulisí se dnes odpoledne vynořila zpráva z Baltimoru. Orioles údajně pracují na trejdu. Jeho středobodem by měl být Dylan Bundy, který je v současnosti asi jejich nejkvalitnějším nadhazovačem. Údajně se pracuje již s jedním velmi konkrétním klubem a dohoda je blízko. Možná, že bude hotova dříve, než tento článek dokončím. Kluby dnes opravdu tvrdě pracují, protože od zítra jsou v USA svátky spojené se Dnem Díkuvzdání. Zpět k Bundymu. Vždy mě překvapí, když zjistím, že mu je teprve 27 let. V MLB má na kontě 103 startů a letos jich nasbíral 30. Určitě se blíží svým nejlepším letům a předpokládá se, že jeho kvalita by měla stoupat. Bundy je pod kontraktem řízeným arbitrážemi ještě na dvě sezony.

 

Mariners mají dalšího nadhazovače

 • Reliever Carl Edwards Jr. se stává novou posilou Seattle Mariners. Jeho letošní sezona byla poznamenána zraněními a za Cubs stihl odházet jen 17 inningů ve 22 startech. ERA bylo příšerných 8.47. Edwards nicméně v sezonách 2017 a 2018 odváděl pro Cubs velmi solidní černou práci a registroval ERA 2.98 a 2.60. V Seattlu mají nyní čas na tvorbu týmu, a tak věří, že se fortuna opět obrátí správným směrem. Vzhledem k tomu, že jejich bullpen je prakticky na úrovni nula, nemůže takovýhle pokus ničemu uškodit. Obzvlášť když hodnota kontraktu na jeden rok by měla být pouhých $950k.

 

Polanco má operovaný kotník

 • Ještě jednou se teď musíme vrátit do Minneapolis. Spojka Twins Jorge Polanco podstoupil minulý pátek operaci kotníku a o této věci se veřejnost dozvěděla a dozvídá teprve nyní. Polanco je docela klíčovým hráčem Twins. Uvidíme, zda nevyvstanou nějaké komplikace. V tuto chvíli se odhaduje, že by měl být bez tréninku šest týdnů. Pokud půjde vše dobře, měl by jarní kemp stihnout.

 

Pomeranz posilou bullpenu Padres

 • A teď jdeme do San Diega. To se dneska pořádně činilo a provedlo jeden z největších rozruchů na scéně. Padres stále nechtějí opustit myšlenku, že by již příští rok chtěli čeřit vodu na špičce tabulky. Letošní výkony ukázaly, že k tomu bylo ještě daleko. Není tedy čas ztrácet čas a musí se jednat. Vylepšit si rozhodně zasluhuje bullpen a do něho právě přichází jedno velmi výrazné jméno. Drew Pomeranz! Ten před letošní sezonou ukončil své působení v Bostonu a nasměroval si to do San Francisca. Giants se v něm stále snažili probudit startéra, ale nebylo to stejně jako poslední sezonu u Red Sox ono. Vyplynul z toho letní přesun do Milwaukee, kde Pomeranze zařadili do bullpenu a hned to bylo výrazně lepší. U Brewers stihl 26.1 směny a udržel si ERA krásných 2.39!

Padres tedy plánují naprosto to samé. Pomeranz by měl vyztužit jejich bullpen a fungovat jako polykač směn. Smlouva by měla být uzavřena na tři roky. Pomeranzovi je nyní 31 let.

 

Velký trejd mezi Brewers a Padres

 • Dnešní zásadní, velký trejd se týká rovněž San Diega a figuruje v něm i zmiňované Milwaukee. V posledních sezonách se mi hra Brewers velice líbí, ale říkal jsem si, že by to chtělo nějakou kvalitní spojku. Tam opravdu byla slabina. Tak teď je tady možná řešení. San Diego posílá směrem do Wisconsinu velký talent. Luis Urias má schopnosti hrát na druhé metě i spojce a je mu teprve 22 let. Patří do stejné skupiny talentů ze San Diega jako Fernando Tatis Jr. Jen se mu přechod na velkou scénu daří poněkud pomaleji. Odehráno má zatím 83 zápasů a s pálkou to nebylo zatím nic moc. V Milwaukee by ovšem měl vytvořit velice silný mladý tandem, který bude tvořit on a Keston Hiura, který již letos prokázal obrovskou kvalitu.

Milwaukee získává do svých řad ještě zajímavého nadhazovače. Eric Lauer má teprve 24 let, ale již celou řadu startů za sebou. V sezoně 2018 jich stihl 23 a letos dokonce 29. To vše podtrhl ERA 4.40. To není vůbec špatné. Pokud s ním budou Brewers dobře pracovat, mohou z něho vypilovat zajímavého člena své rotace. Brewers jsou známí tím, že hodně spoléhají na svůj bullpen a jejich startéři nemusí házet tolik směn. To pro mladého hráče bude rozhodně plus.

Tyhle dvě akvizice si samozřejmě vyžádaly i nějakou protihodnotu. Koho tedy získali Padres? Jsou to dva hráči. Prvním z nich je mladý a velmi šikovný vnější polař Trent Grisham, který sbíral své první zkušenosti s MLB letos. V závěru sezony plně zastupoval zraněného Yeliche. Padres tak pouštějí jeden talent z vnitřního pole, aby posílili svůj outfield jiným mladým hráčem. Oba kluby si tak defacto řeší výpomocí svá slabá místa.

Posledním dílkem do skládanky celého trejdu je nadhazovač Zach Davies, který se stěhuje do San Diega. A to si řekněme rovnou, může být velmi dobrá posila. V roce 2018 sice marodil, ale letos se vrátil do své formy a platil za nejspolehlivějšího nadhazovače Brewers. Ve 31 zápasech zvládl 159.2 inningu a udržel si pěkné ERA 3.55. Celý trejd tak nelze hodnotit jinak, než jako velmi slibný pro oba týmy.

 

Gibson bude házet za Texas

 • A ještě pořád nekončíme! Texas Rangers se budou stěhovat na nový stadion a chtějí lákat diváky na úspěchy. K tomu je potřeba celou soupisku poněkud vylepšit. Rangers jsou údajně připraveni finačně velmi dobře k tomu, aby udělali pár velkých nákupů. Jeden z nich se udál právě dnes. Nadhoz přichází vylepšit Kyle Gibson, který to velmi dobře koulel letos za Minnesotu. Dohoda je na stole a zní na tři roky a $30MM. To mi za 32letého majitele 188 startů v MLB připadá jako velmi dobrá cena. Dodejme, že Rangers se loni a předloni velmi povedli dvě akvizice starších pitcherů. Skvělé sezony letos předvedli Mike Minor i Lance Lynn. Vyjde to Texasu i s Gibsonem? Projektovaná rotace pro příští sezonu má nyní následující podobu: Mike Minor, Lance Lynn, Kyle Gibson, Kolby Allard a Brock Burke. Je tu tedy ještě prostor na vylepšení pozice číslo pět.

 

Aguilar je k dispozici všem

 • Jesus Aguilar měl v Milwaukee skvělou sezonu 2018. Letos to tak dobré pro tohoto prvního metaře nebylo. Vše vyústilo v červencový trejd do Tampy. Ani tam se však Aguilar nevzpamatoval a nakonec nebyl ani na soupisce pro Divizní sérii proti Houstonu. Nyní to vše došlo ještě dále. Rays již nemají pro Aguilara na soupisce místo a dali ho tak k dispozici ostatním týmům. Já si myslím, že Aguilar může stále být velmi platným pálkařem a když se koukám, kdo měl na první metě slabé místo, tak se mi zdá, že zbystřit by měli v Coloradu, San Diegu, Anaheimu a Texasu. Angažmá Aguilara by mohlo zvážit i San Francisco. Cena nebude v tomto případě nikterak vysoko.

 

Catcheři v Arizoně vyřešeni

 • Arizona našla asi výborné řešení situace svých catcherů. Jako jednička se letos vyprofiloval za jejich domácí metou Carson Kelly (25 let). Bylo tedy třeba mu jenom sehnat parťáka. Toho D-Backs již našli. Bude jím velmi zkušený Stephen Vogt, který odehrál letos 99 zápasů za Giants a dosáhl na OPS .804. S pálkou si tedy velmi dobře rozumí. Vogt musel sezonu 2018 celou vynechat kvůli zranění ramene, ale letos se již dostal do pohody. Tohle vypadá na velmi povedený nákup Arizony.

 

Bleskové zprávy

 • Dnes je to na události strašně bohaté, takže si zbytek dáme již jen formou bleskových zpráv. Kvůli případu domácího násilí zahájila MLB další šetření. Objektem zájmu je reliever Sam Dyson, který předvedl parádní první polovinu sezony za San Francisco, aby po přestupu do Minnesoty zklamal a ukončil sezonu zraněný. Nyní jsou tedy na talíři další trable. ♣ Josh Harrison se opět potká v jednom týmu s McCutchenem. Parťáci z Pittsburghu mají možnost zahrát si spolu ve Philly. Harrison akceptoval nabídku smlouvy pro nižší soutěže a pozvánku na jarní kemp. ♣ Od pondělí by měl být v plné parádě připraven trénovat Shohei Ohtani. Lékaři mu dali zelenou, aby začal s plným tréninkem. Ohtani letos nemohl nadhazovat. Na podzim 2018 totiž podstoupil operaci lokte. Pokud se dá dohromady, budou Angels zase o mnoho silnější. Čekám sezonu plnou rekordů.

 

 • V Oaklandu dali k dispozici seznam tří jmen hráčů, kteří jsou k dispozici pro výměnu. Jsou jimi Blake Treinen, Jurickson Profar a Josh Phegley. ♣ Nick Goody po svém zařazení na listinu DFA na první nabídku dlouho nečekal. Přišla z Texasu a nyní již bývalý reliever Indians má pět dní na to se rozhodnout, zda ji akceptuje. ♣ Nadhazovač Kazuhisa Makita díru do světa v MLB neudělal a po dvou letech v San Diegu se vrací do Japonska. ♣ Tim Hill, který předvedl z bullpenu Kansasu letos poměrně zajímavou sezonu, je údajně v hledáčku New York Yankees. ♣ Brian O’Grady může být dalším objevem Tampy. Hráč, který doposud předváděl dobré výkony jen v Minors byl na Floridu trejdován za peníze ze Cincinnati. Analytici Rays usoudili, že tu bude skrytá hodnota. Tak uvidíme. ♣ Greg Bird nevyvolal po svém umístění na listinu DFA žádný zájem. Přesun na farmu Yankees neakceptoval a míří na volný trh. ♣ To stejné platí i v případu Matt Duffy, kterého ze svých služeb propouští Tampa.

 


Titulní foto:  twitter @DerekWetmore

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jirka Kadlec

Všechno nejlepší k druhým narozeninám! Je skvělé, že tento web existuje, užívám si každý Váš článek!