Hlavní články

Co den v MLB dal: Gardner jedná s Yankees o návratu! Kendrick na Floridu?

V posledních dvou dnech vzruch v MLB malinko utichl, a tak jsem dostal trochu prostoru k návratu do reality. Dnešek jsem tak převážně využil pro civilní zaměstnání a na vás tak zbývá jen krátký přehled těch nejzajímavějších zpráv. Přestupy a důležité pohyby hráčů sledujeme zde a není chybou, že se tam za poslední dva dny neobjevil ani jeden. Některé drobnější transakce proběhly, ale neměly zásadnější význam.

Velmi rád bych vás ještě upozornil na facebookovou skupinu, do které se prosím hlaste, pokud si chcete zahrát v Zimní lize v Playstation hře MLB The Show. Spustit bych to chtěl v prosinci, ale zatím nás moc není. Tak co vy na to? Teď už ale zprávy.

 

Veterán nechce končit

  • Russell Martin oslaví v únoru 37 let a před několika dny mu vypršel kontrakt u Los Angeles Dodgers. Přestože se předpokládalo, že by mohl ukončit kariéru, vypadá to, že Martin se k tomu nechystá. Podle zákulisních informací víme, že plánuje hrát dál. Pokud se tedy najde zájemce o jeho služby. Po čtyřech sezonách v Torontu se letos dostal na soupisku Dodgers a odehrál za ně 83 zápasů v základní části a jeden v Postseason.

 

Boston se chystá teprve jednat

  • Opět zmíníme jméno Mookie Betts. Již několikrát zde zaznělo, že příští sezona je poslední v jeho platném kontraktu s Red Sox. Pak bude Betts volným hráčem. Nabízí se tak možnost zimního trejdu. Vše by mohlo zvrátit ještě jednání o nějakém dlouhodobém kontraktu. Jenže Red Sox vyhlašují, že nechtějí navyšovat svůj platový rozpočet. Navíc se ještě ani žádná jednání o novém kontraktu vůbec neodehrála. Čím déle tento stav potrvá, tím více budou spekulace o odchodu hráče sílit. Zájem by mohli mít v Texasu nebo San Diegu.

 

Kendrick má před sebou poslední sezonu

  • Howie Kendrick předvedl v závěru sezony opravdu skvělé výkony. Jeho rozhodující homerun ze sedmého zápasu Světové série máme před očima určitě ještě teď. Smlouva mu ve Washingtonu skončila a je volným hráčem. I přes věk 36 let se ihned objevili dva vážní zájemci. A oba jsou z Floridy. Ano, jde o Tampu a Miami. Kendrick by mohl být k dispozici za dobrou cenu. Letos bral ve Washingtonu $4MM. Kendrick již dříve naznačil, že sezona 2020 bude pravděpodobně jeho poslední. Co takhle jednoletý kontrakt v Tampě a zisk ještě jedné Světové série?

 

Prado skončí

  • Martin Prado se v posledních třech sezonách několikrát pokoušel o návrat na hřiště. Cestu mu komplikovala zranění. Letos to nakonec v Miami dalo dohromady 104 zápasů. Po konci ročníku mu však skončila smlouva a Prado je volným hráčem. V říjnu oslavil 36. narozeniny a v zákulisí se proslýchá, že kariéru ukončí. Za 14 sezon v MLB stihl Prado odehrát 1458 zápasů.

 

Giants a Pirates stále bez manažera

  • Pořád ještě neznáme jména dvou manažerů pro příští sezonu. Zatímco v Pittsburghu vládne neuvěřitelný chaos, tak v San Franciscu jsou volbě již poměrně blízko. Trochu překvapivě se během posledních dvou dní objevila dvě nebo tři nová jména kandidátů. Klub tak asi stále není zcela spokojen s tím, co slyšel. Možná je také Farhan Zaidi, který Giants velí, jen příliš náročný. Z výběru odpadl Pedro Grifol a měli bychom mít tedy tři hlavní kandidáty na zisk pozice: Joe Espada, Gabe Kapler a Matt Quatraro. Giants se pro příští sezonu rozhodli obsadit i pozici generálního manažera, která byla letos volná. Takže hledají i muže pro tento post.

 

Kde bude házet Bumgarner?

  • Velmi zajímavá bitva se může rozpoutat o služby Madisona Bumgarnera. Tomu v San Franciscu vypršel kontrakt a může se tak stát, že bude poprvé během dlouhé kariéry nastupovat za jiný klub. Giants učinili Madisonovi Kvalifikační nabídku, ale obecně se čeká, že ji nadhazovač nepřijme. Bumgarner funguje v San Franciscu od draftu v sezoně 2007. Byl jednou ze zásadních součástek, která dotáhla klub ke třem titulům v letech 2010, 2012 a 2014. Jednat o nové smlouvě se zcela jistě pokusí i San Francisco. Očekává se, že odpovídající by měla být čtyřletá nabídka kolem $70MM.

Pokud se Bumgarner s Giants nedohodne, dojde tak skutečně na jeho odchod jinam. O jeho služby se již nyní hlasitě hlásí Atlanta, která by určitě nadhoz potřebovala vylepšit. Bumgarner pochází ze Severní Karoliny, která je Atlantě docela blízko.

 

Gardner by mohl hrát za Yankees dál

  • Brett Gardner sice fakticky po 12 sezonách opustil New York Yankees, když na jeho kontrakt nebyla uplatněna opce, ale klub a hráč jsou znovu v kontaktu. Je tak možné, že se poměrně brzy dočkáme prodloužení kontraktu a z toho by asi fandové Yankees mohli mít radost. I ve 36 letech dal Gardner dohromady skvělou sezonu a držel zraněními vymlácený outfield nad vodou. Během roku odpálil 28 homerunů, získal 74 RBI a ukradl dokonce 10 met. Jeho OPS se dostalo až na hodnotu .829. Nastoupil do 141 utkání. Od roku 2013 to v sezoně nebylo ani jednou méně než 140 startů!

 

Travis jde na volný trh

  • Devon Travis z Toronta neakceptoval své přeřazení na farmu a zvolil si odchod na volný trh. Takto může na přeřazení do nižší soutěže reagovat každý hráč, který má odehrány alespoň tři kompletní sezony. U Travise se jedná o poměrně smutný příběh. V roce 2015 a 2016 vtrhl na druhou metu Blue Jays jako velká voda a v obou sezonách dosáhl na pálkařský průměr přes .300. Trápilo ho ovšem zranění ramene. Později se k tomu ještě přidal pochroumaný meniskus a Travis jako pálkař vyhasl. Ze slibně se startující kariéry tak zbyly jen vzpomínky. Uvidíme, jestli se někde uchytí. Předpokládáme nějaký kontrakt pro nižší soutěže, kde bude muset prokázat, že je fit. A to nebývá sranda.

 

 


Titulní foto:   twitter @YESNetwork

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
MLB Czech © 2017-20. Autor: Stanislav Straka