Emmanuel Clase suspendován za doping

Emmanuel Clase bullpen Indians

Byl to během letošní zimy od Clevelandu zajímavý tah, který si vynesl poměrně velkou vlnu kritiky. Trejdován byl totiž Corey Kluber a podle mnohých nezískal Cleveland dost nazpět. Já jsem v krátkém článku tehdy oponoval.

Nyní se však celý trejd posouvá do trochu jiného světla. Hlavní zisk Clevelandu, kterým byl Emmanuel Clase, měl totiž pozitivní dopingový nález a jakmile se MLB znovu rozběhne, čeká ho 80 zápasů stopka.

 

Emmanuel Clase a jeho dělový nadhoz

 

Clase dokázal ve 21 letech svoje fastbally posílat do hry průměrnou rychlostí 99.4 mph a nejrychlejší z nich měl naměřeno 102 mph! To měla být pro bullpen Clevelandu, který se loni vyznačoval nízkou průměrnou rychlostí nadhozu, velmi dobrá zpráva! Vzhledem k tomu, že je Clase teprve na začátku kariéry, bude k dispozici Clevelandu dalších šest let! Nyní si však tyto předpoklady poměrně nešťastně pokazil.

Indians s ním počítali do pozice setupa, který měl připravovat koncovky pro Brada Handa. Pohled do vypleněného bullpenu Indians je nyní poměrně tristní. Kvalitnějších a prověřených borců je v něm opravdu pomálu. O rychlosti nadhozů nyní nemůže být ani řeč.

Pokud se podíváte na bullpen Minnesoty, pak shledáte papírově jasně silnější sestavu. Další konkurent Clevelandu v divizi – White Sox, mají bullpen podle mého názoru zhruba na stejné úrovni. Toužebně vyhlížený úspěch se tak dopingovou kauzou Indiánům opět o něco vzdaluje.

 


Titulní foto:  twitter @BsblAuthority

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..