Emmanuel Clase bullpen Indians
Cleveland, Krátce

Emmanuel Clase suspendován za doping

Byl to během letošní zimy od Clevelandu zajímavý tah, který si vynesl poměrně velkou vlnu kritiky. Trejdován byl totiž Corey Kluber a podle mnohých nezískal Cleveland dost nazpět. Já jsem v krátkém článku tehdy oponoval.

Nyní se však celý trejd posouvá do trochu jiného světla. Hlavní zisk Clevelandu, kterým byl Emmanuel Clase, měl totiž pozitivní dopingový nález a jakmile se MLB znovu rozběhne, čeká ho 80 zápasů stopka.

 

Emmanuel Clase a jeho dělový nadhoz

 

Clase dokázal ve 21 letech svoje fastbally posílat do hry průměrnou rychlostí 99.4 mph a nejrychlejší z nich měl naměřeno 102 mph! To měla být pro bullpen Clevelandu, který se loni vyznačoval nízkou průměrnou rychlostí nadhozu, velmi dobrá zpráva! Vzhledem k tomu, že je Clase teprve na začátku kariéry, bude k dispozici Clevelandu dalších šest let! Nyní si však tyto předpoklady poměrně nešťastně pokazil.

Indians s ním počítali do pozice setupa, který měl připravovat koncovky pro Brada Handa. Pohled do vypleněného bullpenu Indians je nyní poměrně tristní. Kvalitnějších a prověřených borců je v něm opravdu pomálu. O rychlosti nadhozů nyní nemůže být ani řeč.

Pokud se podíváte na bullpen Minnesoty, pak shledáte papírově jasně silnější sestavu. Další konkurent Clevelandu v divizi – White Sox, mají bullpen podle mého názoru zhruba na stejné úrovni. Toužebně vyhlížený úspěch se tak dopingovou kauzou Indiánům opět o něco vzdaluje.

 


Titulní foto:  twitter @BsblAuthority

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
MLB Czech © 2017-20. Autor: Stanislav Straka