Co víkend v MLB dal: Kde bude hrát Donaldson? Jednání mezi ligami na mrtvém bodě!

Nedělní chvilku dnes můžete znovu vyplnit čtením o událostech v MLB. Budeme se věnovat tomu, co se událo v pátek a sobotu. Velkou radost mi během tohoto týdne udělala skutečnost, že se nám podařilo odstartovat virtuální ligu ve hře MLB The Show 19. Výsledky můžete sledovat zde a záznamy některých utkání jsou k dispozici na nově spuštěném Youtube kanálu našeho webu! A teď již zpravodajství.

 

Donaldson má mnoho nápadníků

 • Velká pozornost se v posledních dnech upírá na jméno Josh Donaldson. Tento třetí metař prožil perfektní sezonu v Atlantě a dal zapomenout na předchozí roky, které byly zmařeny častými zraněními. Letos se Donaldson představil ve 155 zápasech, což tu nebylo v jeho podání od sezony 2016. Dle ukazatele OPS+ se pak Josh pálkařsky pohyboval o 27 % nad ligovým průměrem a jeho cena a hodnota tak šla výrazně nahoru.

Již na začátku Offseason probíhaly rozhovory mezi hráčem a Atlantou a vypadalo to, že bude moci dojít k bezproblémové dohodě. Byl zde oboustranný zájem. Nicméně kvalitní výkony v letošní sezoně přilákaly i další zájemce, kteří dokázali předložit velmi zajímavé nabídky. Dlouho se hovořilo o zájmu z Texasu, kam by Donaldson výborně pasoval. Nakonec to vypadá, že cenovka bude pro Rangers příliš vysoká a do svého středu tak nakonec nezískají ani Rendona ani Donaldsona, což budou velké vidle do zvýšených ambicí do příští sezony.

Seriózně jsou tak ve hře o služby Donaldsona v Minnesotě. Tam mají zájem získat posilu pro třetí metu, aby mohli posunout Miguela Sano na metu první. Velmi vážným adeptem na podpis je pak Washington, který definitivně v minulém týdnu přišel o Anthonyho Rendona, který podepsal s Angels. Nationals zvažují velmi lukrativní nabídku na čtyři sezony. V pozadí vše monitorují i Dodgers, ale nemyslím si, že budou za předpokládanou cenu aktivní. Jejich vyjednávací síla je letos spíše v rámci trejdů.

A obloukem se ještě vrátíme na začátek. V nejlepší pozici jsou Atlanta Braves, kde se Donaldsonovi letos nejenom dařilo, ale i líbilo. Pokud tedy budou v Atlatě ochotni nabídnout podobné peníze jako konkurenti, pak Donaldson zůstane právě u nich. Výsledek této hádanky bychom se měli dozvědět již poměrně brzy.

 

Začíná se tvořit nová rotace Milwaukee

 • V Milwaukee začínají dávat dohromady výrazně obměněnou rotaci nadhazovačů. Chase Anderson již odešel do Toronta a Zach Davies byl trejdován do San Diega. Od Padres přišel k Brewers Eric Lauer a nyní se na soupisku zapíše další jméno. Brewers ulovili na volném trhu leváka, kterého můžeme považovat již za veterána. Brett Anderson přichází na jednu sezonu za částku $5MM. Rozhodně to není žádná strikeoutová mašina, ale velmi solidní nadhazovač to je. Pozor ovšem na zdravotní stránku věci. V Oaklandu letos Anderson zvládl 30 startů, což se mu poštěstilo teprve potřetí v kariéře. Jeho ERA bylo pak velmi pěkných 3.89. Pokud bude zdravotně vše v pořádku, mohlo by se jednat o velmi dobrý podpis za výbornou cenu.

 

Kluber na odchodu z Clevelandu?

 • V přestupových spekulacích uvízlo během posledních dní ještě jedno velké jméno. Nadhazovač Clevelandu Corey Kluber může být na odchodu z Progressive Field. Seriózní zájem hlásí hned trojice klubů. Jedná se o Dodgers, Texas a zejména San Diego. Kluber letošní sezonu skoro celou strávil na marodce se zlomenou rukou. Výkony ani před zraněním ale nebyly dobré. Jenže u Klubera vždy platilo, že start do sezony je malinko slabší a po pár týdnech se rozjede. Však v letech 2014 a 2017 získal cenu pro nejlepšího nadhazovače ligy. Ve 33 letech má stále rozhodně co nabídnout. Platný kontrakt má ještě na sezonu 2020 a pro rok 2021 je zabudována klubová opce. Vypadá to, že je zde opravdu ten pravý čas pro Indians, aby udělali velké rozhodnutí. Pokud by se rozhodli jednat s Padres, pak si mohou být jisti, že bude z čeho vybírat, neboť farma San Diega je druhou nejlepší v celé MLB!

 

Toronto chce velké jméno

 • Toronto se chce v další sezoně pohybovat na lepší úrovni, než tomu bylo letos. Zatímco v uplynulé sezoně probíhala kompletní revize hráčů v poli, když do sestavy proudil jeden mladý nadějný hráč za druhým, tak v té další bude hlavním úkolem vylepšení nadhozu. Blue Jays potřebují nějaké velké jméno. A údajně se pustili do velmi aktivního jednání s Hyun-Jin Ryu. Pokud by se tento příchod povedl, byla by to již třetí posila pro nadhoz. Již dříve Toronto získalo dvojici Chase Anderson a Tanner Roark.

 

Hahn opět do Kansasu

 • Kansas uzavřel dohodu s nadhazovačem, který u nich působil již tuto sezonu. Jesse Hahn letos věnoval všechnu energii tomu, aby se dostal zpátky do hry po vážné operaci. To se ke konci sezony povedlo. Royals se ale nejprve rozhodli kontrakt neobnovit a jednali o nižší ceně. Dohodu se nakonec podařilo najít, a tak za $900k bude Hahn v Kansasu pokračovat.

 

Darvish a Morrow v nadhozu Cubs

 • Cubs v posledních dnech oslovilo několik zájemců o služby nadhazovače Yu Darvishe. Jenže žádná výměna se velmi pravděpodobně konat nebude. Darvish má ve smlouvě klauzuli, která mu vyhrazuje právo nebýt vyměněn. Dle zjištění novinářů je v Chicagu velmi spokojen a na svém postoji ohledně trejdu nechce nic měnit.

 

 • Zajímavý obrat vzala kariéra Brandona Morrowa. Ten přicházel ke Cubs jako potenciální closer číslo jedna. Bohužel jeho problémy s rukou ho velmi brzo odstavily ze hry. To bylo i důvodem, proč Cubs raději zaplatili $3MM za odstupné, než aby uplatnili opci na $12MM na sezonu 2020. Klub s hráčem se však nakonec dokázali domluvit. Cubs nabídli Morrowovi kontrakt pro nižší soutěž a pozvánku do kempu. To vše jen za částku $1MM. Je tu tedy šance na restart kariéry i vzájemné spolupráce.

 

Návrat Culbersona

 • Atlanta potěšila svoje věrné fanoušky. Poté, co v předchozím období rozvázala smlouvu s všestranným hráčem Charlie Culbersonem, se nyní rozhodla mu nabídnout smlouvu pro nižší soutěže. Culberson patří v Atlantě k velmi oblíbeným hráčům. My všichni si ho určitě pamatujeme ze závěru letošní sezony, kdy ho dělovkou do obličeje trefil Fernando Rodney a zlomil mu lícní kost.

 

Cespedes přišel o peníze

 • New York Mets dosáhli toho, že došlo k úpravě smlouvy s Yoenisem Cespedesem. Ten totiž dle klubu v květnu porušil podmínky smlouvy tím, že při rekonvalescenci po operaci pat byl neopatrný a na svém ranči si poranil kotník. Cespedes mohl přijít i o celý kontrakt, pokud by se celá situace posunula k arbitráži. Bylo pro něho tedy výhodnější přistoupit na razantní změnu cenové hladiny. V sezoně 2020 by tedy měl sportovat pouze za necelých $10MM. Původně mu smlouva přisuzovala $29.5MM. Pro Mets je to velké vítězství. V jejich napjatém rozpočtu se budou tyto peníze velmi hodit!

 

 • K arbitráži nepůjde případ Houston Astros – Lance McCullers Jr. Klub a hráč se dokázali dohodnout na výši platu pro sezonu 2020 i bez arbitra. McCullers si přijde na $4.1MM a jsme zvědavi, v jaké se vrátí formě po sezoně, kterou kvůli operaci celou vynechal.

 

Vypjatá jednání mezi ligami

 • Jednání o nové dohodě mezi MLB a MiLB uvízla na bodě mrazu. Komisař MLB Rob Manfred pohrozil kompletním odstoupením od dohody, pokud se nižší liga nezačne chovat podle jeho představ. Vedení MiLB se brání snaze MLB o snížení počtu klubů zhruba o 40. V posledních dnech tento konflikt eskaloval až do politické sféry a vztahy jsou velmi napjaté.

 


Titulní foto:  twitter @theScore

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments