Dodgers – Giants! Vášnivé derby i v přípravě

dodgers giants

Stejně jako na východním pobřeží USA láká pozornost velká rivalita Bostonu s Yankees, tak na tom západním jsou to souboje Dodgers a Giants. Tentokrát se vášně přelily i do přípravného zápasu. Dodgers ho nakonec vyhráli 4:0.

Oba týmy provází dlouhá vzájemná historie. Původně měli Giants i Dodgers svůj domov v New Yorku a to až do sezony 1958. V ní MLB expandovala právě na Západní pobřeží a New York Giants i Brooklyn Dodgers se stěhovali. Možná vás bude zajímat, že v celé historii (tedy od roku 1876) sehráli Giants a Dodgers 2506 zápasů. Mírně úspěšnější jsou v nich Giants poměrem 1256 – 1233. Velice zajímavá je statistika skórovaných doběhů. Ta totiž vyznívá ve prospěch Dodgers skórem 10709 : 10707! I to ukazuje, jak vyrovnané a vypjaté bitvy to jsou.

 

Turner dostal zásah, Kershaw se mstil

Zpět ale ke včerejšímu zápasu. V něm byl nejprve nadhozem zasažen Justin Turner. A i když se Johnny Cueto dušoval, že to nebylo záměrně, tak to vyvolalo jisté emoce. Turner takhle přišel přesně před dvěma lety o start sezony 2018, když utrpěl po zásahu zlomeninu ruky. Včerejší rána se naštěstí obešla bez takového dopadu. Rezonance žádné poškození neodhalila. Turner navíc odpověděl při další pálce homerunem.

Tento moment nicméně nezůstal včera bez odezvy a Clayton Kershaw se rozhodl pro mstu. Zásah protivníka nebyl nikterak zákeřný, ale byl to jasný signál: „Takhle ne, pánové!“ Po konci směny došlo k mírné kontroverzi mezi Kershawem a koučem třetí mety Giants. Sudí však včas celou situaci zažehnali. Věřím, že být to zápas v sezoně, hráči by se z dugoutů určitě na hřiště vyhrnuli.

 

 

Nejlepší středeční momenty

Bryce Harper ukázal, že umí posílat homeruny hodně daleko. Tenhle přistál skoro až na silnici.

 

Francisco Lindor potvrzuje, že příprava ho zastihla ve skvělé formě. Madisona Bumgarnera vytrestal tříbodovým homerunem. Dokáží se Indians vyhecovat a domluvit dlouholetý kontrakt? Chtělo by to.

 

Nádherný opposite field hit předvedl Bo Bichette z Toronta. Skvělé na tom bylo to, že se tak stalo při plných metách a všichni tak mohli doběhnout domů!

 

Tříbodový homerun si zapsal i J.D. Martinez z Bostonu.

 

Včera jsme tu měli článek o Pittsburgh Pirates a v něm jsme zmiňovali výborné výkony, které loni předvedl Josh Bell. Včera úžasný homerun za dva body!

 

Středeční výsledky:

Detroit – Boston 13:9

Miami – Houston 2:1

Baltimore – Miami 5:3

Pittsburgh – Philadelphia 7:9

Atlanta – Pittsburgh 9:7

Toronto – Tampa 5:9

St. Louis – Mets 1:4

Cubs – Cincinnati 6:6

White Sox – Milwaukee 5:1

Colorado – Texas 4:7

Cleveland – Arizona 6:2

Seattle – Angels 0:2

Kansas – San Diego 9:7

Philadelphia – Yankees 2:3

San Francisco – Dodgers 0:4

 


Titulní foto:  twitter @Dodgers

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..