Co víkend v MLB dal: Vrátí se Didi do Cincinnati? Opustí Contreras Cubs?

Velkou výhodou dnešní doby je fakt, že se dá napsat příspěvek prakticky odkudkoliv. Víkend na události v MLB bohatý nebyl, takže jsem se nebál vyrazit užít posledních barev podzimu. Nyní již sedím na zpáteční cestě domů a z vlaku vám naservíruji to nejdůležitější, co jsme zaznamenali během soboty a neděle. Pojďme se na to podívat.

 

Půjde Didi zpět do Cincinnati?

  • Didi Gregorius nám za posledních pět sezon natolik splynul s prostředím New York Yankees, že už je pro nás velmi obtížné si vzpomenout, že v MLB nastoupil dokonce ještě za dva jiné týmy. Již v roce 2007 dostal totiž Didi na stůl k podpisu amatérskou smlouvu od Cincinnati Reds, jejichž systémem v následujících letech postupoval směrem nahoru. Vše vyvrcholilo v sezoně 2012, kdy si jako 22letý odbyl za Reds svoji premiéru v MLB. Během září stihl odehrát osm zápasů.

Během následující Offseason se ale stal součástí obří výměny mezi Cincinnati, Arizonou a Clevelandem. Celkem se tento mega obchod týkal osmi hráčů. Didi se tak rázem ocitl na soupisce D-Backs a roky 2013 a 2014 za ně skutečně odehrál. Během 183 utkání předvedl na spojce tak dobré výkony, že o něho projevili zájem právě Yankees. V prosinci 2014 se tak urodil další trejd tří týmů. K Arizoně a Yankees se přidal ještě Detroit, kam z Bronxu putoval Shane Greene. Yankees z Arizony získali právě Didiho.

Letošní sezona byla možná poslední, kterou Gregorius za Yankees odehrál. Tým mu nenabídl prodloužení a hráč je na volném trhu. Pozici spojky by měli zásadně řešit v Milwaukee a právě Cincinnati. No a jsou to Reds, kdo jako první vyjádřili zájem získat Didiho zpět do svých služeb. Vzhledem k tomu, že tým je v pohybu směrem nahoru a majitelé přislíbili prostředky na zimní přestupy, zní možnost obnovení spolupráce Didi – Reds jako poměrně uskutečnitelná.

 

Vyfoukne někdo Atlantě Donaldsona?

  • Velice jednoznačně vypadalo spojení Atlanty a Joshe Donaldsona i pro další roky. Jejich letošní spolupráce vyšla na jedničku. Atlanta si v rozpočtu vytvořila rezervy pro podpis význačného kontraktu. Jenže ani další týmy nespí a vědí, jaký potenciál Donaldson ukrývá. Do boje o jeho služby se tak nyní hlásí Texas Rangers, kteří na třetí metě mají zející díru. Před letošní sezonou skončil Adrian Beltre a Rangers náhradu nenašli. Půlku sezony to tam zkoušel Asdrubal Cabrera, ale ten byl nakonec vyměněn do Washingtonu.

Rangers tak pochopitelně hledají velké jméno a to Donaldson představuje. Jeho přestup zpátky do Americké ligy by mu navíc umožnil znovu nastupovat i na pozici designated hittera.

 

Cubs mohou hledat příležitost k trejdu

  • V další sezoně uvidíme trochu jiné Cubs, než letos. Jisté je zatím to, že na lavičce již nebude Joe Maddon. Nahradí ho na ní David Ross. Co se ale může stát se soupiskou? Na odchodu je například nadhazovač Cole Hamels, kterého láká angažmá ve Philadelphii. Nyní se začíná nahlas hovořit o tom, že by si Cubs potřebovali trochu vylepšit rozpočet i doplnit počet výrazných talentů v nižších soutěžích. Tady jim trochu ujíždí vlak.

Cestou k dosažení takového přání je trejd a nejlépe trejd nějakého hráče, za kterého by byla dobrá nabídka. Novináři v USA se domnívají, že by mohl přijít ideální čas na výměnu catchera Willsona Contrerase, který příští rok poprvé míří k arbitráží a je ještě tři sezony pod kontraktem. Contreras platí za výborného pálkaře, který má k dispozici veškerý talent k tomu, aby se stal i skvělým obráncem. To zatím zcela nenaplnil. Vzhledem k délce jeho kontraktu by mohli Cubs žádat velmi významnou injekci pro svůj faremní systém. V záloze na pozici catchera mají navíc Victora Caratiniho, který prokázal, že funkci dokáže zastat. Uvidíme, zájemci o Contrerase by se určitě našli.

 

Abreu a White Sox

  • Na 99 % si můžeme být jisti tím, že Jose Abreu bude hrát příští sezonu za White Sox. Dostal od nich kvalifikační nabídku, kterou může využít. V zákulisí ale údajně probíhá i diskuze o delším kontraktu než na jeden rok. Abreu se dlouhodobě netají úmyslem v klubu zůstat a odehrát v něm i zbytek své kariéry.

 

Zkušenost zůstává v Atlantě

  • Darren O’Day oslavil před pár dny 37. narozeniny a stále nehodlá končit. Během posledních let patřil k nejlepším relieverům celé MLB, i když za to nebyl nikdy náležitě oceněn. Jeho kariéra byla v posledních dvou letech a po jeho přestupu z Baltimoru do Atlanty zbrzděna zraněními podkolenní šlachy a také předloktí. O’Day musel vynechat výraznou část letošní sezony a k Braves se připojil až v samém závěru. Stihl si ale zaházet i v Postseason proti Cardinals. Jeho výkony byly opět na výborné úrovni, a tak se Braves rozhodli s ním uzavřít novou roční smlouvu na částku $2.25MM. K ní bude přináležet opce na rok 2021 za $3.5MM.

 

Platinové rukavice našly majitele

  • Matt Chapman v Americké a Nolan Arenado v Národní lize byli vyhlášeni nejlepšími obránci. Jejich selekce proběhla ze souboru všech držitelů Zlaté rukavice. Chapman a Arenado se tak stali staronovými majiteli Platinum Glove. Chapman obhájil své vítězství z minulé sezony a Arenado vyhrál Platinum již potřetí za sebou. Jen Yadier Molina ji získal ještě víckrát. Je majitelem čtyř.

 

Dostane German delší trest?

  • Ke svém uzavření se údajně přiblížilo vyšetřování kauzy domácího násilí, do které je zapojen nadhazovač Yankees Domingo German. Ten měl údajně udeřit svoji přítelkyni během vzájemné hádky. German byl během září suspendován a přišel i o možnost startů v Postseason. MLB údajně velmi brzy vynese rozhodnutí. Může se tak stát, že German dostane stopku i na úvod nadcházející sezony. To by samozřejmě mohlo změnit plány Yankees během Offseason. Mohli by se snažit přivést dalšího nadhazovače.

 

 


Titulní foto:  twitter @DrSonamsharma

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments