Detroit rozprášil Yankees devíti homeruny! ‚Miggy‘ zářil!

detroit miggy

I čtvrteční program nabídl velký počet zajímavých momentů na hřištích v Arizoně i na Floridě. Totální výbuch předvedli nadhazovači Yankees. Gerrit Cole i Jordan Montgomery inkasovali čtyři homeruny. Detroit jich za bariéru poslal rekordních devět!

Utkání mezi Yankees a Detroit Tigers nabídlo celkem 30 úspěšných odpalů a skončilo divokým skóre 15-11 pro Detroit. Poprvé od roku 2012 se během Spring Training přihodilo, že nějaký tým nasázel devět homerunů. Tehdy to bylo shodou okolností také v podání Detroit Tigers.

Včerejší výkon Tigers je o to cennější, že proti jejich pálce nestáli žádní slabí nadhazovači. Vše rozehrál Gerrit Cole, což jak víme, je momentálně nejlépe placený nadhazovač na světě. Za dvě směny ale inkasoval celkem šest doběhů a čtyři homeruny. Dvakrát proti němu dlouhým odpalem uspěli Travis Demeritte a Miguel Cabrera.

Později se do akce dostal Jordan Montgomery, který by měl nahradit v sestavě zraněného Paxtona. Montgomery vydržel ve hře tři směny, ale inkasoval rovněž čtyři homeruny a dohromady pět doběhů. Reputaci pitcherů Yankees nevylepšil včera ani zavírající Luis Cessa. Ten během posledních dvou inningů obdržel tři doběhy.

Je fakt, že na stadionu foukal poměrně čerstvý vítr směrem ven ze hřiště, ale i tak je takovéhle pokoření zejména Colea vynikajícím výkonem. Detroit se zkrátka předvedl v nejlepším světle

 

 

Tucker útočí na základní sestavu

Houston přehrál ve čtvrtek Boston poměrně jednozančně. Utkání skončilo 5-0. V poli se přitom představili defacto jen hráči mimo předpokládanou základní sestavu pro Opening Day.

Nejblíže do ní z hrajících má Kyle Tucker. Ten se představil v pravém poli. Na této pozici je zatím v projektované sestavě o deset let starší Josh Reddick. Tucker včera ovšem vyslal jasný vzkaz, že o místo bojuje. Během tří pálek dokázal vždy odpálit. Jednou z toho byl double a jednou homerun. Bohužel v předchozích zápasech byla Tuckerova bilance 0-16.

I z tohoto důvodu si myslím, že Reddick svoji pozici alespoň pro úvod sezony uhájí.

 

Nečekaný majitel Cycle

Utkání Mets proti Cardinals skončilo neobvyklým výsledkem 7-7. Na hřišti mělo ale i neobvyklého hrdinu. Veřejnosti do včerejška prakticky neznámý Johneshwy Fargas zaznamenal totiž Cycle. Dokázal tedy odpálit single, double, triple i homerun.

To je věc, která nebývá příliš často k vidění ani v normální sezoně. Ale v přípravě? V té je těžké se vůbec čtyřikrát během utkání dostat na odpal. Vytěžit z toho Cycle je tedy opravdu husarský kousek. Fargas celý svůj výkon vyšperkoval ještě jednou krádeží mety.

V zimě podepsal s Mets poté, co se po sedmi letech rozloučil s organizací San Francisco Giants. V ní to 25letý Portorikánec dotáhl nejdále loni do Double A. V dresu Richmondu odehrál 127 zápasů a na pálce měl průměr .249.

V plánech Mets figuruje jako vnější polař a maximálně jako kandidát pro lavičku. Ale je to velmi nereálná představa, že by z ní vytlačil někoho z dvojice Jake Marisnick a Dominic Smith. V každém případě si můžeme z jeho včerejšího výkonu užít alespoň triple, který Harrison Bader drobítko podcenil.

 

 

Mercado si zranil zápěstí

Oscar Mercado v zápase Clevelandu proti San Franciscu nejprve potvrdil svoji kvalitu homerunem. Pak si ale připravil mnohem horší chvilku. Při pokusu o diving catch si poranil zápěstí. Vzhledem k tomu, že všichni víme, že vnější pole je největší slabinou Indians a Mercado je jediným jistým adeptem pro základní sestavu, je to celkem pohroma.

Tedy pokud by se potvrdilo, že půjde o závažné zranění. Tak to zatím nevypadá, ale dnes proběhnou další vyšetření. Fandové Clevelandu by se ale měli pro jistotu pomodlit.

 

 

Martinez režíroval výhru Cardinals

S velkou radostí uvítal tuto zimu Carlos Martinez informaci, že by se mohl přesunout z pozice closera zpět do startovní rotace. On sám se nikdy netajil tím, že to je to, co mu je vlastní. Zranění v posledních letech ho ale odsunula do pozice zavírače.

V nočním zápase proti Nationals (výhra 11-0) dal jasně najevo, že na startovní pozici má. Již v této fázi přípravy dokázal odházet pět směn a ani jednou neinkasoval. Dvakrát proti němu sice pálil double Juan Soto, ale ani z toho nic nebylo. Carlos rozdal dvakrát strikeout a nepovolil ani jednu metu zdarma. Skvělý výkon, který si můžete vychutnat v sestřihu!

 

 

Nejlepší čtvrteční momenty

A pojďme ještě obrazově na pěkné okamžiky ze čtvrtečních zápasů. Cody Bellinger se dočkal svého prvního jarního homerunu.

 

Nolan Arenado ukazuje, že má na začátku roku na pálce vynikající formu. Homerun trefil již potřetí. Tentokráte to přineslo Rockies tři doběhy!

 

Dalším pilným střelcem je na jaře Bryce Harper. Jeho třetí přípravný homerun přišel proti Torontu a šel trochu nezvykle do levého pole.

 

Milujete-li defenzivní zákroky tak jako já, pak si prostě nenechte ujít tuhle mňamku, kterou si ve středním poli přichystal baltimorský Cedric Mullins proti odpalu Miguela Sano.

 

Druhý jarní homerun pálil Vladimir Guerrero Jr. a byla to tedy pořádná pumelenice. A ten zvuk, že?

 

Čtvrteční výsledky přípravy:

Houston – Boston 5:0

Yankees – Tigers 11:15

Toronto – Philadelphia 3:5

Mets – St. Louis 7:7

Pittsburgh – Tampa 1:2

Minnesota – Baltimore 3:3

Texas – Cubs 5:0

Colorado – White Sox 6:7

Milwaukee – Cincinnati 6:4

Dodgers – Oakland 1:5

Cleveland – San Francisco 7:1

Arizona – Texas 11:9

Kansas – Colorado 1:9

San Diego – Seattle 3:0

St. Louis – Washington 11:0

 


Titulní foto:  twitter @tigers_fanly

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..